tüm hamişler tetenoz asısı oldunuzmu ???

aytii

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
26 Nisan 2007
348
1
47
Merhaba arkadaslar
ben 24 haftalık hamıleyım bugun dr a tetenoz asısı olcakmıyım dıye sordum
gerek yok dedı eger ssk da dogum yapıcaksam gerek varmıs ben özelde dogum yapacagım ıcın gerek yokmus. kafam karıstı sız oldunuzmu...
olmak zorunlu dıye duymustum:uhm:

aytimmm tetenoz zorunlu değil
benim dr um da istemedi ama ben sağlık ocağına da gittiğim için yaptırdım
içim rahat etsin dersen en yakın sağlık ocağına git kaydını yaptır
yapıyorlar tetenoz aşısını
hem bu sayede bebişinin aşılarını da orada yaptırabiliyorsun...
ayrıca dr unun tutumu beni de sinir etti
bence de yol yakınken değiştir
çünkü zaman geçtikçe seni daha fazla strese sokacak gibi gözüküyor...

benim drumda gerek yok demişti ama ben yaptırdım eskiden hastaneler hijyen değildi falan diyolar artık temizmiş gerek yokmuş ama doğum bu ne zaman nerde olacağı belli olmaz diye düşünüp yaptırdım sonuçta bi zararı yok

ben doktoruma sordugumda sağlık ocağına kayıt olmamı ve 20.haftada yaptırmamı söyledi...bende özel hastanede doğum yapacağım ama doktorum olmam gerektiğini söyledi...sağlık ocağına kayıt oldum ve pazartesi gunu tetanoz aşısı olacağım...

benım doktorum hıc rısk almıyor
hemen yaptırman lazım dedı

32 haftada hepatıt testı yaptırdı....

Aytiiii Sen Tetanozunu Yaptir Yinede Canim Nolur Nolmaz ...bende Gidicem Haftaya Ilk Aşi Için

bende yaptırmadım yaptırmayıda düşünmüyorum kızlar doktorum sen bilirsin dedi ama sağlık ocağının tavrı beni çok rahatsız etti o yüzden yaptırmıyacağım

bence yaptırmak lazım özelde olsa olmasada bu bir önlemdir benim 1 dozum kaldı ben hamile kalmadan önce başlamıştım zaten bütün dozları yaptırın arkadaslar

şimdiden başlayabilirsin aşılarına

Ben yaptırmadım. Gerçekten bu konuda da bir bilgim yoktu:uhm:

Ayrıca, doktorunun söylediği şey endişelendirdi beni doğrusu.:1shok:
Devlet hastanelerine güvenmememiz mi gerekiyor? Bence öyle değil. Eskisi gibi değil.CADIARZU

canım benim doktorum da riske girmiyor.müsabakalardan oluşan çeşitli yaralanmalardan dolayı 2 yıl üst üste tetonoz aşısı olamama rağmen doktorum yeniden tek doz aşı olamam gerektiğini söyledi ve oldum.zaten bağlı olduğun sağlık ocağına gebelik kaydını yaptırman gerekiyo bebeğin aşı takiplerini yapıyolar senin gebelik takibin yapılıyo

Canim Ben Oldum Ve Dr.ol Zarari Olmaz Dedi.zateb Ebelerde Olsan Zarari Değil Faydasi Olur Dedi.

arkadaşlar bi zararı yokki tedbirinizi alın yinede yaptırın bence

zaten saglık ocagından sordular bana asını oldunmu dıye
gidip kaydımı yaptırıcam bende olucam
tamam ozel hastanede dogumk yapıcam dıyorum ama bu dogum
nerde gelecegı bellımı olur
tedbırı almak lazım

Bende Hamile Olmadan önce 2 Doz Tetenoz Aşisi Yaptirdim Geçen Doktoruma Sordum Gerek Yok Dedi.yeterliymiş.birde Hamile Olmadan Hepatit Aşilarimida Yaptirdim Böylece çiktim Işin Içinden Ama Doktorunuz Yaptirin Diyosa Yaptirin Bencede Nerde Ne Zaman Doğum Yapacağimiz Belli Olmaz

hepatit b asısı olmam gerektiğini ocak ayında söylemişti doktor...28ocakta ilk dozunu,28 şubatta 2.dozunu vuruldum...diğeride 28 temmuzda olacak...
tetanoz aşısı 1 kere yapılmıyormu...

bende özelde doğum yapacağım doktorum gerek yok dedi steril olmayan ortamlardaki doğumlar için gerekliymiş

bende özelde doğum yapıcam ama ne olur ne olmaz yaptırdım aşılarımı evet sonuçta zararı değil faydası var kızlar yaptırın bence burası türkiye.....

Ben Hamilelikten önce Tetenoz Ve Hepatit B Aşilarimi Oldum.hamilelikle Olmama Gerek Kalmadi.ama önemli Bişey

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…