Tukenmislik sendromu

Türkiye'deki psikolog ücretlerini biliyorum ve size yaptığı işleri çok beğendiğim oldukça deneyimli bir psikoloğun(isim vermem etik olmaz) muayne ücretini söyleyeyim : 300 tl

İlk hafta tanılama görüşmesi+haftada 1 seans terapi alsanız 5 seanstan 1500 tl yapar.

Sağlığınız için bu para ne ki ? Üstelik zamanla siz yol katettikçe seanslar azalır ve maddi yükünüz hafifler.

Burnunuz kırılsa şekli bozguna uğrasa ve bu durum günlük yaşam kalitenizi düşürse her türlü parayı verirsiniz değil mi ? Öyle düşünün.

Önce işe ruhla başlayın ruhu huzurlu olmayan hiçbir yerde huzur bulamaz. Mutluluğu dışarda arıyoruz iyi bir iş bol para aşk vs. önce ruh sonra mutluluk. Peki bu kadar kaosun içinde huzuru nasıl bulacağız asıl soru bu. O da içimizde. Etrafınıza iyi bakın bu hayata ne için geldiğimiz hayatın ne kdar kısa ve anlamsız olduğu. Bize öğretilen öğretilerin ne kdar boş olduğu. Bunların farkına vardığınızda mutluluğun kaynağının içimizde olduğunu göreceksin ve etrafındaki mucizeleri görmeye başlayacaksın. Önce kendini sev. Mutlu olmak için başka insanlara ihtiyacın yok. Dışarı çık spor yap kendin bir şeyler yapmaya çalış kilo verdikçe hem daha sağlıklı hem zinde olursun bu da seni motive eder. Ama bunu kendin için yap. Psikologların işe yaradığını düşünmüyorum ben. Sana tavsiyem kendine dön herşey orada gizli. Enerji, değişim, tasavvuf bu konularda araştırma yap faydasını göreceksin. Sonra buraya yazarsın ne gibi etkisi oldugunu :)

Çok moralim bozuk dokuluyorum sanki düşüp ölücem

Bu durumda destek almak disinda hic bir yol yok. Maddiyati bahane etmeyin, sizin önceliginiz bu olmali suan.
Aslinda cok uyguna da bulabilirsiniz. Ama cok pahali bile olsa ölüyorum derken erteleme sansiniz yok.

Siz düşünün bakalım ev almış kredi öde ben ve geçimini saglayip ayakta durmaya çalışan biri bu paraları verebilir mi

Kamu spotu niteliginde olsun; herhangi bir saglik sorununda kenarda duran 3 5 bin liraniz olmadan, veya maaslardan 300 500 lira kalmayacak, ölüyorum derken terapiye gitmeye butce ayiramayacak sekilde ev alinmamali. Kirada oturmak dunyanin sonu degil. Insan hayat sartlarini yukseltmek icin calisir. Sizinki cok baska bisey olmus.

Konusahibi, baska bir topikten cok faydali bir mesaj aldim geldim size.
Nerede yasadiginizi bilmiyorum ama bu merkezlerden var midir acaba ilinizde?

Konu sahibi kredisi bitince araba alıp onun kredisine girmeyi planlıyormuş.

Söyleyecek söz bitti bence.

Konu sahibi kredisi bitince araba alıp onun kredisine girmeyi planlıyormuş.

Söyleyecek söz bitti bence.

Kendim tukendikten, ölüyorum dedikten sonra evim arabam olsa ne olur ya?

Neyse hayirlisi olsun. Benim anlamayacagim bir yasam sekli, ama o böyle devam etmeyi tercih etmisse simdi ne diyelim

evet ben de en temel travmamı bilerek yaptım. zaten duyguya nasıl gireceksiniz nasıl yoğunlaştırıp kendinizi affedip suçlamaktan vazgeçeceksiniz onları anlatıyor. tabii ki siz bilirsniz sadece önermek istedim.

teşekkür ederim Dün biraz baktım ama detaylı olarak inceleyemedim mutlaka bakacağım

Kiloda kritik asama nedir merak ettim mesela kac kiloda geçmiş oldu

Kiloda kritik asama nedir merak ettim mesela kac kiloda geçmiş oldu
Vki’ye göre ideal kilosu 61, ideal kilosunun üst sınırı 67. 67 kilodan sonra kritik aşamayı geçmiş oluyor. 20 kilo fazlası var. Bu kilo uzun vadede beraberinde kalp damar hastalıkları, diabet, karaciğer yağlanmasını getirecek.

Bu yaz izin alıp tatile çıksanız keşke, iyi gelirdi diye düşünüyorm, hepimiz çok yorulduk ve tükendik bu pamdemi sürecinde...

Bence psikologa değil psikiyatriye gidin. ağir depresyon geciriyor gibisinuz ve bunlar icin ilaclar var.

Iyi bir psikiyatır bulun ve verdiği ilaclari duzenli kullanın ilac kullanmaktan cekinmeyin. nasil midemiz bulaninca ilac kullanıyoruz iyiledmek icin ruhumuzda hasta olabiliyor bu cok normal.

2021'de hala bu zihniyetin var olduğunu görmek beni çok üzdü, yazık.

Yoo ozel bi sebeb yok kendim de kilolarla savastıgım icin ilgimi cekti

İş yerinde mutlu değilsiniz sorun burada zaten. Mutlu olmadığınız için yük oluyor size. Umursamamaya çalışın insanları çünkü cevap verince daha çok canınız sıkılacak enerjinizi kendinize saklayın. Cevap vermek istiyorsanız esprili bir şekilde verin. Ortam gerilince daha çekilmez bir hal alır siz de dalganızı geçin, gülün...

Herkesin zihniyeti kendine işte bu yüzden saygı duymak çok elzem hanımefendicim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…