Tukenmislik sendromu

Merhaba,mutlaka mutlaka ama mutlaka David Burns'un İyi Hissetmek kitabını alın,okuyun,kitaptaki alıştırmalar yapin.Baskada hiç birşey yapmayın.Bambaska birisi olacaksınız Size o kadar emin söylüyorum ve hatta yüzde yüz garanti(hadi yüzde 99 olsun,yanılma payı bırakayım)veriyorum.sen kimsin,psikolog musun,psikiyatrist misin bu kadar eminsin derseniz hayır hiçbirisi değilim.sadece bu kitapla hayatı bambaşka olmuş bir insanım.lutfen dediğimi yapın ve sonra bir gün buraya tekrar yazın.mutlu,umutlu günler sizinle olsun
Kitabı hemen şimdi satın alıyorum :)))

Merhaba,mutlaka mutlaka ama mutlaka David Burns'un İyi Hissetmek kitabını alın,okuyun,kitaptaki alıştırmalar yapin.Baskada hiç birşey yapmayın.Bambaska birisi olacaksınız Size o kadar emin söylüyorum ve hatta yüzde yüz garanti(hadi yüzde 99 olsun,yanılma payı bırakayım)veriyorum.sen kimsin,psikolog musun,psikiyatrist misin bu kadar eminsin derseniz hayır hiçbirisi değilim.sadece bu kitapla hayatı bambaşka olmuş bir insanım.lutfen dediğimi yapın ve sonra bir gün buraya tekrar yazın.mutlu,umutlu günler sizinle olsun
Evet aldım o kitabı hatta baya bir kalın ama başka kitaplar da aldım barış muşlu 'nun kitapları ni dedim ilk once bunları okuyayim

Evet aldım o kitabı hatta baya bir kalın ama başka kitaplar da aldım barış muşlu 'nun kitapları ni dedim ilk once bunları okuyayim
Bırakın hepsini sadece onu okuyun.inanin ne demek istediğimi anlayacaksiniz ama lütfen roman okur gibi okumayın.uzerinde çalışın,emek verin ve mutlaka verilen alıştırmaları verilen süreler boyunca eksiksiz olarak yapın.simdi alın elinize ve önce onsozunu,giriş kısmını bir okuyun.baska hiçbir tedavi almadan sadece bu kitabı okuyup alıştırmaları yaparak iyileşen,depresyondan kurtulanlar in sayısı yüzde yetmiş.ve bu insanlar hayatlarının sonraki yıllarında bir daha depresyona yakalanmamislar.bunlar uydurma rakamlar değil hepsi ispatli,kanıtlı,deneklerle onaylanmış.yazari zaten dünyaca ünlü psikiyatrist ve bu kitapla ödül almış.bircok terapistin,terapi sirasinda hastalarına tavsiye ettiği kitaptır.

Size gore laf söylemesi kolay Iste ne yaşadığımı nerden bileceksiniz ki yaşadığım yerde küçük bir il doğru düzgün psikolog bile yok neyse olan birine gittim 150 tl her senas için verip gittim 45 dk lık nasildi biliyor musunuz asıl psikolog ile görüşmüyordum psikolog diplomasi olmayan yardımcısı ile görüştüm hep asıl psikolog iş yeri açmış fakat orda yardımcıları var kendisi semada girmiyor kendisi de alıyor birilerini ama kendisi aynı anda seansta yardımcısı benle sebaste gibi sonra onlar bir araya gelip durumumu değerlendiriyormus savma saçma işler bir süre gittim anlatıp çıktıktan sonra acayip rahatliyorsun ama o geçici bir rahatlama oluyor sonra yine aynı seyler devam Yani tıbbi sende bazı şeyleri bitirecek yada iyileştirecek kadar hükmü olmuyor netten takip ettiklerimse acayip pahalı seansi 500 tl den başlıyor birinin seminerine gideyim diye heveslendim iletişim nolarina mesaj attim ne deseler beğenirsin seminer ücreti 300 tl hesaba yatırıyorsun geri kalanı nakit elden veriyormussun toplam ücreti ne kadar biliyor musunuz iki günlük seminer 3 bin 500 tl
Siz düşünün bakalım ev almış kredi öde ben ve geçimini saglayip ayakta durmaya çalışan biri bu paraları verebilir mi
Bu yazdıklarınizda o kadar haklısınız ki... Ben de yıllardır antidepresan kullandım ve psikologa da gittim, ancak çok net anlıyorum ki çözüm değil. 31 yaşındayım modern tıbba asla inanmıyorum. Elden geldiğince tıbbı nebevi, fıtrat ilmine dair videolar izleyip bilgilenmeye çabalıyorum. Günümüz tıbbı maalesef şeytanilerin tekelinde ve ne yazık ki bilim adı altında halka kakalıyorlar. Elbette namuslu bilim insanlarını, doktorları tenzih ediyorum.

Psikolog seansları cidden çok pahalı, uzaktan eğitimle psikoloji bölümü açılıyordu kayıt yaptıracaktım 2. Üniversite kapsamında ayaklandılar 😂 şu fiyatı duyunca boşuna ayaklanmamışlar ayrıca elden para alması vergiden kaçırması demek.

Yaa gerçekten bol keseden atıyorsunuz sanki karşınızdaki kişi bunlari bilmiyormuş gibi davranıyorsunuz iste bu durumlar bile insani yoruyor
Tamam kardeşim bak okuyup yazıyorum ama sonrasına klavye degistiriyir klavye ile mücadeleye giriyorum
Biz denemedik değil mi belediyenin psikoloğuna gidelim ama buralarda bis randevu bulmak imkansız aylar sonra bile alamıyorsunuz
Pandemi döneminde dönüşümlü çalışma da iken belediyenin psikologu ile iletisime geçtim bir türlü denk gelemedik benim boş olduğum gün o çalışmıyordu yada başka randevusu vardı ona da başvurdum ama olmadı bir türlü konuşamadık sonra dedi ki hafta sonu paralı calisiyorum seansi 200 mu dedi Öyle birşey fazla geldi çünkü bir kere gitmeyle olmuyor bu işler hadi bir kere vereyim ama her hafta 200 tl versen ayda ne kadar yapar sizce
Kendimce çabalıyorum iste kitaplar alıp kendimi geliştirmeye calisiyorum ama kendimi çok tukenmis hissediyorum

Peki maaşınız nereye gidiyor? Bir de eşiniz yardım etmez mi maddi olarak psikologagitmeniz için?

Maaşım yarışı krediye kalanı da zaten market alışveriş üst baş bunlara gidiyor eşim ben kazanıyorum nasılsa parası var der ve beş kuruş vermez eşimden beş senedir bir elin parmaklarını geçmez harçlık aldığım

Maaşım yarışı krediye kalanı da zaten market alışveriş üst baş bunlara gidiyor eşim ben kazanıyorum nasılsa parası var der ve beş kuruş vermez eşimden beş senedir bir elin parmaklarını geçmez harçlık aldığım
bu işin eş yönü de mi var sizde acaba? size duyarsız kalıyor ve yalnız hissettiriyor olabilir mi? çünkü sizin bu ihtiyacınıza yardımcı olması lazım yüzde yüz hem maddi hem manevi olarak. ev hanımı da olsa, çalışan da olsa eşin beş kuruş vermemesi tabiri kullanılıyorsa, orada bir sorun vardır bence.

Marketi siz ödemeyin krediye de para vermeyin o zaman, erkek değil mi evi geçindirsin. Siz tek kuruş vermeyin paranızı sağlığınıza harcayın

Kocanız ne biçim bir insan böyle çok kızıyorum böyle erkeklere😐 Bu nasıl bir hayat arkadaşlığı, eşşek olsa bu kadın iyi görünmüyor çare arayalım der

Bence önce bir diyetisyene görünün, fazla kilolar miskinliği de uyku apnesibe de sebep

Dilerseniz pandemiye sebep online da görüşen bir diyetisyen önerebilirim, fiyatı da uygun

bu işin eş yönü de mi var sizde acaba? size duyarsız kalıyor ve yalnız hissettiriyor olabilir mi? çünkü sizin bu ihtiyacınıza yardımcı olması lazım yüzde yüz hem maddi hem manevi olarak. ev hanımı da olsa, çalışan da olsa eşin beş kuruş vermemesi tabiri kullanılıyorsa, orada bir sorun vardır bence.
Nasıl yani eşimin beş kuruş vermemesi mi
Yani şöyle eşim de ihtiyaç ödüyor oda borç ödüyor haa bana para harçlık vermez nasıl olsa bu kadının maaşı var diye
Yani iş yeri sorunlarımı eve getirmemi istemiyor iş yerinde bir olaydan bahsetsem dinlemek istemiyor sadece senin sorunların yok diyor bende sorun yaşıyorum ama sana anlatmıyorum diyor

Marketi siz ödemeyin krediye de para vermeyin o zaman, erkek değil mi evi geçindirsin. Siz tek kuruş vermeyin paranızı sağlığınıza harcayın

Kocanız ne biçim bir insan böyle çok kızıyorum böyle erkeklere😐 Bu nasıl bir hayat arkadaşlığı, eşşek olsa bu kadın iyi görünmüyor çare arayalım der

Bence önce bir diyetisyene görünün, fazla kilolar miskinliği de uyku apnesibe de sebep

Dilerseniz pandemiye sebep online da görüşen bir diyetisyen önerebilirim, fiyatı da uygun
Diyetisyen online olamaz ama kan değerlerini görmesi lazım yada bir takım testler yaptırması incelemesi lazım ki ona göre bir diyet uygulatsin bana

Yani şöyle eşimlede alış-veriş yapıyoruz o yanında olunca ödüyor her zaman Ama o yokken de ben evde ne lazımsa alıyorum sonuçta eve gelirken
Sonra ihtiyaç kredisi ödüyor ve se faturaları ödüyor ben de kredi ödüyorum konut iste evde eksik birşey varsa alıyorum üstüne basima kendim alıyorum hatta kocama da alıyorum sonra kendi sağlık masraflarimi görüyorum vs kişisel ihtiyaclarimi falan iste
Araba istiyordum eşim kendinin kini kullandırmiyor mağlum
Eşimin kredisi bitince konutu o ödemeye geçicek bende tekrar kredi çekip araba kredisi çekersin diyor sana araba alırız diyor kızlar sizce de mantıklı mi
Çok zor arabasız kocan olmadan kendi işini goremiyorsun

Off şu an mesaideyim ve bugün son kez 16 da cikicam sonra normal mesai saatlerine dönüyor çok sıkılıyorum iş ten de burda olmaktan da etrafimda sevdiğim insanlar yok hepsi kuyumu kazmaya çalışan tipik insanlar hep bu insanlari görmekten gerçekten biktim isim iyi rahat fakat iste etraftaki insanlar sürekli hinlik sürekli şeytanlık düşünen tipler
Çalışmak istemiyorum yaa gezmek eğlenmek istiyorum
Belli saatlere hiç istenilmeyen yere baglan
Sanki belli saatlerde hapishaneye giriyor gibiyim iş çıkış saati de sanki böyle bir ne denirdi tahliye olmuş gibi sevinerek çıkıyorum ama ertsi gün tekrar aynı hapishaneye git aynı insanları aynı olayları yasa
Bu duruma şöyle bakıyorum belli saatler aralığında bu hapishaneye geliyorum burda kalmamın karşılığında şu kadar para veriyorlar 😁 haa haa diye kendimi avutuyorum iste
Ama işte.boyle olmasa böyle severek ise gelsem etrafında sevdiğim arkadaşlarım olsa böyle sohbet etsek iş olmadığında zaman geçse goy goy yapsak ne güzel olurdu

1 saat daha var çıkmamıza
Acaba böyle benim gibi saatleri sayan var mıdır iş yerinde şu kadar dakka kaldı felan diye resmen saatleri dakikaları sayiyorum yaaa

Insanın sevmediği bir yerde zorla tutulması insanda huysuz bacak sendromu yapıyormuş yani barış muşlu derki huysuz bacak sendromunun altında yatan travma istenilmeyen yerde zorla tutulmakmis

Bende Barış Muslu kitaplarını aldım videolarını izlemeye çalışıyorum ama üç beş aydır tam odaklanamıyorum anlattıklarına göre travmamı biliyorum ama duyguya girip temizleyemiyorum, duyguya girmeyi nasıl yapacağımı çözemedim. Seminerine gitmek istedim çok pahalı 🤦🏻‍♀️ Siz yine güçlü görünmeye çalışıyormuşsunuz inanın bu bile bir umut sizin için benim üstümde sanki ölü toprağı var. Bunları niye yazdım sadece yanlız olmadığını bilin diye 🤗
Merhaba konudan bağımsız olarak yazmak istedim.Ben de tıpkı sizin gibi Barış M.nin kitaplarını aldım hatta instagramda canlı yayınlar yapıyor onlarada katıldım ama inanır mısınız hiç bişey anlamadım. Sanki anlamamız için laf dolaştırılıyo gibi hissediyorum. Sonra youtube da birini keşfettim Barış M nin anlatıp benim anlamadığım şeyleri 15 dklık bir videoya sığdırmış. hatta temel travmama onun anlattığı şekilde çalıştım bile çok iyi hissettim kendimi. Bence o videolara bir bakın derim. Konu sahibi siz de bir bakın isterseniz. Abdullah Canıtez

Merhaba konudan bağımsız olarak yazmak istedim.Ben de tıpkı sizin gibi Barış M.nin kitaplarını aldım hatta instagramda canlı yayınlar yapıyor onlarada katıldım ama inanır mısınız hiç bişey anlamadım. Sanki anlamamız için laf dolaştırılıyo gibi hissediyorum. Sonra youtube da birini keşfettim Barış M nin anlatıp benim anlamadığım şeyleri 15 dklık bir videoya sığdırmış. hatta temel travmama onun anlattığı şekilde çalıştım bile çok iyi hissettim kendimi. Bence o videolara bir bakın derim. Konu sahibi siz de bir bakın isterseniz. Abdullah Canıtez
Bilgi için teşekkür ederim ama ben travmalarımı biliyorum sanki ama duyguya girip çalışamıyorum 🙄 bide kendimin kendime oluşturduğu düşünce travmaları kendime çalışmam kendimi affetmem lazım bir kaçında onu nasıl yapacam bilemiyorum

Merhaba, dün Instagramda şöyle bir paylaşım gördüm. Belki kendi bütçenize uygun yardımı alabilirsiniz. Umarım yardımcı olur. Link

Bilgi için teşekkür ederim ama ben travmalarımı biliyorum sanki ama duyguya girip çalışamıyorum 🙄 bide kendimin kendime oluşturduğu düşünce travmaları kendime çalışmam kendimi affetmem lazım bir kaçında onu nasıl yapacam bilemiyorum
evet ben de en temel travmamı bilerek yaptım. zaten duyguya nasıl gireceksiniz nasıl yoğunlaştırıp kendinizi affedip suçlamaktan vazgeçeceksiniz onları anlatıyor. tabii ki siz bilirsniz sadece önermek istedim.

X