Gebeliğe Hazırlık TSH Yüksekliği ve Hamilelikte Tiroid Sorunu Yaşayanlar

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Merhaba bende 11 haftalık hamileyim tiroidim 10.300 devamlı kontrol altındayım doğrusu bende korkuyorum değerim onlara göre yuksek

Merhaba bende 11 haftalık hamileyim tiroidim 10.300 ama düşüremiyorler devamlı korku halindeyim bebeğim zarar görecek diye

Merhaba bende 11 haftalık hamileyim tiroidim 10.300 ama düşüremiyorler devamlı korku halindeyim bebeğim zarar görecek diye
Meraba mesajlarinizi okudum.bebeğinizi kucaginiza aldınız ni.ayni durum bendede var 125 mg kullanmama ragmen degerim dusmedi çok korkuyorum.günlerim berbat geçiyor.burda benle ayni durumda olanlari okumak rahatlatiyor biraz

Merhaba hangi doktora gittiniz acaba? Benim doktorum şu an aşılama tedavisinde 3.91 TSH değerini normal bulup 50mg'a çıkardı ilacımı. Zaten kullanıyordum ilaç sadece dozunu yükseltti

bende 6haftalok hamileyim tsh 7cikti 75mg kullaniyorum 10gun sonra tahlil yaptircam

Merhaba doğal yollardan mı hamilesiniz ben de haşimatoyum zaten bir senedir ilaç kullanıyorum. TSH yüksekliği sorunum var 2.47 iken tedaviye başladık şu an aşılama sonrası 3.91'e çıktı. Çatlatma iğnesinin TSH düzeyini artıracağını söyledi doktorum ve ilacımı biraz artırdı. Sizce sorun olur mu.

Canim ben ilk gebeligimde değerim 9 ken hamile kaldim ilk ayda.oluyor yani.ben 3 e dusse diye bakıyorum.benve hiç kasma.4 yaşında oğlum gayet de sağlıklı dogdu.sizin degeriniz bence çok yüksek değil

Canim ben ilk gebeligimde değerim 9 ken hamile kaldim ilk ayda.oluyor yani.ben 3 e dusse diye bakıyorum.benve hiç kasma.4 yaşında oğlum gayet de sağlıklı dogdu.sizin degeriniz bence çok yüksek değil

Gerçekten mi ? Ben de kendime kızıp duruyorum. Keşke biraz daha düşürüp öyle başlasaydım diye ama düşe düşe 2.47'ye düştü kilom 56 boyum 1.60. Geçen sene bir gebelik kaybım var. O zaman değerim 5 iken gebe kalmıştım ve hemen 6'ya çıkmıştı. Biraz daha ders alabilirdim ama sanırım doktorum düşük nedeni olarak sadece tek başına TSH değerini anlamlı bulmuyor. Ve bende şu anda hafif çarpıntı gibi değil de kalpte bir yoklama mevcut geçen senin aynısı gibi bir durum. Tek söylediği her gün 50mg kullanalım telaşa kapılacak bir durum yok diyor. AŞılama bebeği olacağı için çok daha fazla titizlendim ama doktorum bana TSH 2 olsun öyle tedavi yapalım demedi. 2.47 iken çok iyi bir değer dedi.

Bu arada benim doktorum Kayseri Acıbadem Doçent Dr. Gökalp Öner. Hacettepe çıkışlı bir tüp bebek uzmanı ve daha önce Şişli Memorial'de çalışmış.

Benim dogal oldu ama 3sene bekledik canm tshda ilaci ictigin surece gonlun rahat olsun takipte ol

Bu grupta TSH yüksekliği ve çarpıntı sorunu yaşayan var mı acaba?

Merhabalar konu eski ama ben de şuan HCG 396 TSH 10 çıkmış dozu arttircam doktora gidip korkuyorum araya hafta sonu giriyor korkuyorum iki gün de birşey olursa diye siz hemen öğrenince gitmismiydiniz

Merhaba bende 11 haftalık hamileyim tiroidim 10.300 devamlı kontrol altındayım doğrusu bende korkuyorum değerim onlara göre yuksek
Sağlıklı gebelik geçirdiniz mi peki düştü mü TSH acaba bende yeni öğrendim 396 HCG tiroid vardı zaten bende ama gebelikle artıyor 10larda suan

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…