Gebeliğe Hazırlık Tsh 5.30 du şimdi 3.23 gebelik gerçekleşir mi

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Ben de ultrason çekildi herhangi bi nodüle rastlanmadı ilaca devam edelim dendi
Senin tsh kaçtı ve şu an gebelik var mı
Gecen ay kimyasal gebelik yaşadım. Hatta bir hafta önce. Tsh da 2 civarında.

Kimyasal gebelik nasıl farkediliyor
İlk defa adet gecikmesi yaşadım. Çeşitli hamilelik belirtilerini de yaşadım sırt, kasık agrisi gibi. 5. Gün beta hcg baktım 20 kusurlerdeydi. Sonra düşmeye başladı. Hekimim kimyasal gebelik olduğunu söyledi. Döllenme olmuş ama zigot bolunurken bir hata gerceklesmis sebebi tam bilinmiyor. Bir süre sonra da şiddetli sancıyla kanama başlayınca bitti.

Çok üzüldüm en kısa zamanda hayırlısıyla bebeğiniz olur inşallah

Tiroit değerleriniz normalin altında ya da üstündeyse asıl bu hamilelikte sorun oluyor, bebekte zeka geriliğine sebep olabiliyor. İlaç verildiyse mutlaka kullanmak lazım.

Tiroit değerleriniz normalin altında ya da üstündeyse asıl bu hamilelikte sorun oluyor, bebekte zeka geriliğine sebep olabiliyor. İlaç verildiyse mutlaka kullanmak lazım.
Evet onu biliyorum da bu durumdan ötürü gebe kalmam da sıkıntı olmaz dimi kalabilirim yani
Yumurtalıklarımda herhangi bi sorun yoktu doktora gittim.
Kan değerlerine bakalım denilince öğrendim bunu ve onun İçin gebe kalabilirim sıkıntı yaşamam dimi

Hayır tiroit gebeliğe engel olmaz. Benim de 3 ay kadar önce teşhis kondu. Yarın kontrole gideceğim. TSH 12.9 olmuştu şuan 1.9 Doktor kontrole gelmemi söylemişti, ben çocuk sahibi olabilirsiniz deyinceye kadar gebelik düşünmeyin dedi

Ben 5.30 la kaldım canım senin değerin hiç bisey değil benim tsh 86 ydi . Yanlış hatırlamıyorsam birkaç ay içinde 5.30 a dustu .o ay hamile kaldım . Bence en çok stres etkiliyor .

Zaten o değer düşmeden olmuyormuş ki değerin de düşmüş bence başlamalısın denemelere

Ben 5.30 la kaldım canım senin değerin hiç bisey değil benim tsh 86 ydi . Yanlış hatırlamıyorsam birkaç ay içinde 5.30 a dustu .o ay hamile kaldım . Bence en çok stres etkiliyor .
Evet ya haklısın geçtiğimiz 2 aydır çok stres yapıyordum bu ay rahatım o kadar düşünmüyorum düştü mü düşmedi mi gibi diye de stres istemeden yapıyoruz
Nasıl stres yapmadın ya ve ne kadar deneme sonucu hamile kaldın acaba

Benim Fsh degerimde çok yüksekti ,1 yıl olmadi . Gitmedigim doktor kalmadı hepsinin ortak söylediği tüp bebek yaptirdi . Hatta gittim birkaç tüp bebek merkezi gezdim tabiki onlarda aynı şeyi söylediler . Tamam dedik ilk adette baslicaz tüp bebeğe . Tatile gittik birkaç gün nasıl olsa tüp bebek yaptircaz diye benim kafam rahatti . Bekliyorum bekliyorum adet olmuyorum bir test yaptım ben şok hamileyim hemde kendiliginden . Allah çok büyük .

Ayy nasıl güzel nasıl zamanlamayla gelmiş öyle çok şükür sağlıkla kucağına alırsın inşallah kendim kadar sevindim
Fsh ne bu arada nasıl bakılıyor ben bu değerimi bilmiyorum. Doktor tsh baktırmadı istemişti

Adetin 3. Günü horman testi işte kadın dogumcudan .benim yumurta rezervim azmis bu testlerde çıkmıştı . Bence kesin baktir

Öncelikle herkese merhaba. Bir sorum olacak benim TSH oranım 2,2421 Prolaktinim de 9,76 çıktı. Bu değerler normal mi?

Kullanmama gibi ihtimalin olamaz şeker hastalığı gibi bişi sürekli kullanmak gerekiyor gebelikte de artiriyolar dozunu aksine bebek için çok önemli devamlı endokrinolojiye devam etmen gerekiyor

Canım ne ilacı kullandın da o kaadar düştü?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…