troidi yuksek cikan hamileler gelin konusalim

Endokrin'e gidin derim. Ben gebelikten önce dahiliye ye gittim bir kac kez,yüksek ama sorun olmaz dendi ilac falan başlamadım.
Hamile kaldım,ilk testlerde 3 civarindaydı, Endokrin'e yönlendirdi doktorum. Geçen ay ilaç vermedi sınırda dedi,1 ay sonra bakalım 3ü geçmemeli demişti doktor.
Bu ay baktırdım 3.53 çıktı değerim. İlaca başladık. Haftaiçi 25 mg,haftasonu 50 mg kullanacağım. 1 ay sonra tekrar bakılacak.
Doz ayarlamak için.
Sanırım gebelik boyunca takibi yapılacak.
Cok yüksek değil değerler ama yinede takipte kalmak gerekli,tiroit önemli.
Bende canim tekrar 1 hafta sonra test yaptim bu sefer 3.169 dan 4.19 a cikmisti dahiliye gittim ozele . Bogazimdan filan ultrasonla bakildi. Gebelikte cikmis 25 mg ilac verdiler icmeye basladim. Ama her ay duzenli test yapilip gidicem doktoruma .

Benimde firlamisti değer 14 tu galiba doktor haftada iki gün 200 diğer günler 150mg kullan dedi 2 hafta böyle kullandım busefer de çok düştü 0 in altına indi şimdi 100mg kullanıyorum belli araliklarla tekrar yaptiricam

benim tiroidim 16 seviyesine çıkmıştı o kadar korktum ki ozaman 5-6 haftalıktı bebeğim , sonra ilacımı düzenli kullandım dikkat ettim 11. haftada tekrar test yaptırdım 3.2 ye düşmüş tiroidim doktor ilaç verirse düzenli bir şekilde kullan ihmal etme bebek 4 Aydan sonra kendi tiroidini yaparmış ozamana kadar annenin değerlerini değiştirebiliyormuş
Merhaba benm troidimde 4 haftalikken 7,32 cikti 7 haftalikken 4,73 50 mg den 75 mg ye cikti keske dr basta 75 verseyms dedm ck tesirgin oldm sizin bebek saglikli dogdu deil mi?

Benimmde 5-6 civariydi 5 haftalik hamileyken ilaca basladim doguma kdr doz artti en son 75 lik ilac kullandim hep 3 un altinda kaldi sikinti olmadi.. bebegin troidleride normal.sinirlarda cikti ilaci ve kontrolleri aksatmadiginiz surece sorun olmaz
bebeginizde bir sikinti olmadi degil mi?

X