Troid kanseri

bykkl

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
1 Ağustos 2024
7
2
28
Öncelikle herkese selamünaleyküm. 10 temmuz 24 de boğaz ağrısı şikayeti ile devlet hastanesi acile gittim .doktor bey ultrason istedi çekinip sonucum ile birlikte yanına gittim.Sonucum da troid bezlerimin büyüdüğünü ve nodül olduğunu söyledi ve araştırma.hastanesin de biyopsi olmam gerektiğini söyledi. Ordan çıkıp araştırma hastanesine gittim ve kayıttaki arkadaşa biyopsi olmam.gerektigini her hangi bir doktor ile görüşmek istediğimi söyledim beni genel cerrahi doktoruna.yönlendirdi .sekreteri ile.görüştün sagolsun beni sıra aldi 2 saat kadar bekledikten sonra. Doktor beye biyopsi olmam gerektiğini söyledim sagolsun gün almam için kağıt verdi ve 18 temmuz a gün aldım o sürece kadar hep dua ettim arkadaşlarım ve etraftan biyopsi kötü olduğunu işte bayılanı fln anlattılar tabi benim gözüm korktu çünkü ilk defa başıma böyle birsey geliyor .Neyse 18 de gittim biyopsi oldum korkulacak kadar değilmiş evet canım yandı ama normal iğne olur gibi ama gün içinde ordan parça aldıkları için sürekli hep boğazımda yanma.ve gerilme hissettim ertesi günü geçti. Yine sonuçlarım çıkana kadar dua ettim hep .10 gün sonra hastaneyi aradim sonuclarimin çıktığını söyledi. O gün de kızımın özel hastanede kulak burun boğaz bölüme randevusu vardı. Ben devlet araştırma hastanesinden sonuclarimi alıp oradaki isteyen doktor göstermek istedim ama yoktu neyse. Ordan çıkıp özele gidiyorum sonucu okudum anladım.ztn kötü olduğunu. Ama nsl gittim hastane kızım yanımda gözlerim doldu ama yaş akmıyor birisi dokunsa agliycam o derece otobüsten indikten sonra 5 dk hastane yürüyene kadar ağladım. Annemi aradım o ara beraber ağladık neyse. Hastane girdim biraz bekledikten sonra sıramız geldi o ara aklıma sonucumu kızımın doktoruna göstermek geldi ztn onun dalı olduğu için en azından az da olsa birsey desin istedim .neyse içeri girince önce kızımı muayene etti daha sonra ben kendisinden rica ettim sagolsun baktı doktor hanım bakarken ben ağlama başladım.Bana neden ağlıyorsun sonucun kötü değil kötü de olsa çok yeni hemen mi gitt8gimi sordu bana evet dedim ne güzel erken teşhis bazen patoloji sonuçlarının yanlış çıktığını söyledi. Kağıtta yazan tanı ise .... papiller karsinom şüpheli bulgular ve altına not düşülmüş. Kesin tanı içn cerrahi işlem yazıyordu. Daha sonra kızımın doktoru ameliyat olmam gerektiği söyledi ve hatta benim nodül lerim in sadece sağ tarafta olduğunu ve iyi birsey olduğunu söyledi üzülmemem.gerektiğini ve normal hayatıma.devam.etmem gerektiğini söyledi. Daha sonra beni başka doktor yönlendirdi hatta ücretsiz bana kayıt açtırdı başka doktor için tekrar sagolsun .beni yönlendirdiği doktor sekreteri ile görüştüm doktor bey yurt dışına eğitime gitmiş 7 ağustos da gekicek dedi o gün için randevu oluşturduk .sonra aynı hastanede tanıdığımız genel cerrahi doktoru vardı ben eve gelince sonucumu ve KBB doktorun söylediklerini yazdım kendisi bana moralimi bozmamam gerektiği ameliyat olmam gerektiğini söyledi. Daha sonra ben tekrar sonucumu endokrinoloji bölüme.göstermek istedim 2 ağustos için yine özel hastane randevu aldım bekliyorum herkes aynı şeyi derse ameliyat olcam çünkü benim.hastalığım ameliyatlık mış. Arkadaşlar ne olur dua edin benim için başımdan geçen bunlar çok araştırma.yaptim evet çok üzüldüm ağladım ama.bu hastalığın basinin moral olduğunu anladım bazen ağlama hisleri gelse de toparlıyorum hemen .kızım var 6 yaşında onun için ayakta durmak zorundayım ağrım var ara ara boğazımda halsizlik var uykusuzluk yapıyor her hangi bir şişlik yok boğazımda .benim kötü hastalığın boyutu 4mm küçük olduğunu söyledi doktor troid in tamamının alınmasını söyledi çevremde çok kişi başına geldiğini iyi olduğunu şuan çok şükür söyledi onslr dan moral buldum ...Rabbım.o kadar büyük ki derdi veren rabbim dermanını da verir şifa ALLAH dan dua edelim hep ettim ediyorum da .... Kim ister ki başına gelsin böyle birsey ama rabbim de ne olur dua edin benim için.

Allah şifa versin iyi olacaksın canım. Maalesef bende de nodul var biyopsi belirsiz çıktı bende öyle beklemedeyim.
Akrabamız 15 sene önce ameliyat oldu nodulu baya büyüktü şuan gayet iyi seninki 4mm çok cok küçük bu kadar küçükken fark edilmesi büyük şans çünkü 1 cm altına biyopsi bile yapılmıyor bazen. Usg yapan iyi fark etmiş. Benimki de 16mm
Dr illaki büyüyecek aldır kurtul dedi bende büyürse aldırrm diyorum kimi dr biyopsi tekrarı diyor öyle kır karmaşıklik içindeyim üstelik benim iki çocuğum var biri ise dha meme emiyor. Birrnimize dua edelim olur mu mevlam görelim neylerse güzel eyler

Yazdıklarınızı gülümseyerek okudum :) 22 yaşında aynı şeyleri yaşayarak ameliyat oldum. Şuan yaşım 28. Şüpheli biyopsi sonucuyla ameliyat oldum. İki tiroit bezim de alındı. Sonuç şüpheli çıktığı için ışın tedavisi vs almadım ama hayatımdaki ilk cerrahi işlendi ve korkuyordum tabiki. Ben de sizin gibi Google dan birçok araştırma yaptım. Zaten işimiz googlea kaldıysa eyvah eyvah. İçimiz rahat olsa bile acabalara sürüklüyor. Ameliyat sonrası boynumda biraz iz kaldı ama sağlığımdan önemli değildi. Düzenli olarak kan verip değerlerime baktırıyorum ilacımın dozunu doktorum ona göre ayarlıyor. Gerçi doğumdan sonra pek gidemedim ama önümüzdeki haftaya randevu aldım yine. Demem o ki korkmanızı gerektirecek bir hastalık değil. Sadece adı biraz ürkütücü tabi kanser başlığında olduğu için:) ama Allah korusun çaresiz bir hastalık değil dediğim gibi. Metabolizmatik olarak biraz yavaşlatıyor yani kilo aldığım zaman yemesem de hemen veremiyorum o kadar. Başka bir eksisi olmadı hayatıma. Çok geçmiş olsun. İçinizi ferah tutun

Amin insllah sizede çok geçmiş olsun rabbim şifa versin bize ve bizim gibi herkese .üzülmeyin bende başta çok üzüldüm sonra 5 doktora gösterdim sonucumu hepsi iyi dedi ama kesin ameliyat. Evet bende hayret ediyorum neden biyopsi yapıldı bütün doktorlar aynı diyor ama.olmus bitmiş artık

Geçmiş olsun Allah şifa versin canim

Rabbim.sizede sifa versin çok zor hele ki çocuğumuz varsa artık kendimizi unutup onalri düşünüyoruz Annelik ne zor bir görev ben yemin ederim 20 gün boyunca hep kızımı düşündüm evet çok kötü bir sonuç değil ama insan ister istemez düşünce kapılıyor. Sağlığımız yerinde olsun boyundaki iz ne ki hepsi gelir geçer dursa da birsey olmaz .evet bende de çok kilo yaptı yemesem de yapıyor ilk hastalığımın çıktığı zamanlar da çok ödem vardı sağlık ocağında hemşire soda içtip içmediğimi sordu içiyorum dedjm hemen kes o yapar ödem dedi evet haklıydı soda içme bıraktım ödem gitti .Rabbım tüm hastalara şifa versin rabbim bidaha düşürmesin. Bende ameliyat olucam bklm hayırlısı olsun inşallah

Merhaba çok geçmiş olsun.
Ameliyat sonrası sonucunz ne çıktı papiler ca mi

Bende de nodül var. Pandemi dönemine denk geldi adam akıllı gosteremedim. Ama verilen atom falan da sonra başka hastalıklar yapıyor diyorlar korkuyorum. Bazısı neşter değince dağılıyor aktif hale geliyor gibi yorumlar var. Tiroid siz yaşam da zor olur durduk yere aldirmayayim diye gitmiyorum.
Çünkü tam biyopsiden emin olamiyorlar genelde alıyorlar.

Bende durduk yere aldırmaym diyorum ama maalesef bekledikçe büyüme olasılığı var üstelik Allah korusun kötü ise başımıza dha büyük açar maalesef o nedenle küçükken aldırmak dha mantıklı ama işte korkuyorum

Efendim sağ dan sol dan kulaktan dolma bilgilerle kendinizi üzmeyin bunun en iyi yolu bir doktora başvurmak. İnsanlara bakacak olursak herkes birsey diyo artık insanlar doktor olmuş. Efendim ecel gelmiş ise neler bahane olur içimizi ferah tutalım bol bol.dua edelim .bende etrafım daki insanlar dan troid i alınmış ilaç kullanıyor ver sağlığı çok iyi olanlar var .

öncelikle geçmiş olsun hiç üzülmeyin aynı şeyleri yaşadım 2 ay önce. Biyopsi sonucum papiler karsinom geldi 26 haziranda ameliyat oldum tiroidlerim alındı şuan ilaç kullanıyorum iyiyim çok şükür. Benimde öocuğum var 5 yaşında insan önce evladını düşünüyor ama dua edin korkmayın herşey düzeliyor

Merhaba iki bebeğim var gerçekten moral olarak sıfır im
Biyopsi a tipi belirsiz folikiller lezyon çıktı dr lar ameliyat diyor
Sizin süreç nasıldı usg görüntüsü nasıldı
Biyopsi ne çıktı bilgi verirmsnz kime ameliyat oldunz

Merhaba arkadaslar. Bu ay ki regl ile tüp bebege başlayacaktım. Devlet hastanesine gidip geldim, ilaç indirimi için. Daha sonra boynumda bir yumru hissettim. Hemen troid ultrasonu istedi doktorum. Cekildim, sonucum aşağıda. Kitleye biyopsi istedi doktorum. Çok korkuyorum. Kötü hastalık çıkmasından korkuyorum... ameliyat fiyatları ne kadar hiç bilmiyorum...

Eklentiler

• 1000140599.jpg
    93,6 KB · Görüntüleme: 35
Benim tesadüfen öğrenildi herhangi bir belirtim yoktu biyopsi sonucum direkt kanser şüpheli geldi doktorum ameliyat dedi patolojide papiler karsinom geldi atoma gerek duyulmadı takipli olarak devam ediyorum . Evet isim olarak insan korkuyor ama süreç çok zorlu değil istanbulda başkent üniversitesi hastanesinde ameliyat oldum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…