Troid için doktor önerisi

cat

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
19 Aralık 2007
394
2
troidi normale döndüren formül tv de doktor önerdi:25 tane cevizin perdesini 1 litre suya koyup 7 gün kapalı karanlık ve serin yerde muhafaza edin her sabah aç karnına 1 fincan içilecek antioksidandır ve troidleri normale döndürdüğünü söyledi prof.dr Ahmet maranki.Ayrıca ceviz yağının saçın dökülmesini engellediğini ve troid bölgesine sürüldüğünde troide iyi geldiğini söyledi ,paylaşmak istedim sizlerle herkese acil şifalar dilerim:kahve:ben bu karışımı kullanmadım prof.dr ahmet marankinin önerisi tvden.

Son düzenleme:
Cevizin perdesi dediği şey aradaki kabuk mu acaba onu anlamadım?

evet canım cevizin arasındaki ince kabuk görünümündeki kahverengi perde

Gerçekten faydalımı acaba yan etkisi olursa,benbiraz bu konularda tedirginlik yaşıyorumda:uhm:

ben tıroıd hastasıyım yasım 22 devamlı ılac kullanıyorum acaba banada ıı gelırmı 2 sen eonce amelıyatta oldum ama ılac kullanmak ıstemıyorum acaba nuu yapmam ıı gelır mı banada

yanı tıroıdın yawas ccalısmasını mı saglıo babannemde ole bı hastalık war hızlı calısıomus eger yawas calısmasını saglıyorsa solıyım kullansın

Hem yüksek hem de düşük olan için kullanilabileceğini söylemişti Ahmet Maranki Hoca
Bir televizyon programında izlemiştim
Hatta suyundan da boğaz bölgesine sürülmesini tavsiye etti

troidi normale döndüren formül tv de doktor önerdi:25 tane cevizin perdesini 1 litre suda kaynatın 7 gün kapalı karanlık ve serin yerde muhafaza edin her sabah aç karnına 1 fincan içilecek antioksidandır ve troidleri normale döndürdüğünü söyledi prof.dr Ahmet maranki.Ayrıca ceviz yağının saçın dökülmesini engellediğini ve troid bölgesine sürüldüğünde troide iyi geldiğini söyledi ,paylaşmak istedim sizlerle herkese acil şifalar dilerim:kahve:

Ha bu arada canım önemli bir ayrıntı sen kaynatılacak diye yazmışsın ama hoca üstüne basa basa kaynatılmayacak sadece suda 7 gün ağzı kapalı bir şekilde karanlık ve serin bir yerde bekletilecek diye anlattı

Bilmiyorum şimdi hangisi doğru?????

Ha bu arada canım önemli bir ayrıntı sen kaynatılacak diye yazmışsın ama hoca üstüne basa basa kaynatılmayacak sadece suda 7 gün ağzı kapalı bir şekilde karanlık ve serin bir yerde bekletilecek diye anlattı

Bilmiyorum şimdi hangisi doğru?????

beyza çok teşekkür ederim evet bu karışım kaynatılmayacakmış saç için olan karışım kaynatılacakmış ben karıştırmışım özür dilerim arkadaşlar 7 gün ağzı kaplı serin ve karanlık yerde bekletilecek

bende torid hastasıyım hem ilaç tedavisi görüyorum hem de bunu yapsam bir etkisi olurmu yani ikisinde kullansam cevap verirseniz çok sevinirim

canım bende senin gibi çelişkide kaldım şimdi benimde troidlerim az çalışıyo ilaç kullanıyorum ama bunuda beraberinde yapsam ne olacak kafam karıştı:uhm:

canım bende senin gibi çelişkide kaldım şimdi benimde troidlerim az çalışıyo ilaç kullanıyorum ama bunuda beraberinde yapsam ne olacak kafam karıştı:uhm:

valla bende şaştım diğer bir topic açmış arkadaş orada ilaçla bitki kullanımı sakıncalı diyor hepten karıştı kafam en iyisi dr danışmak

Arkadaşlar,
Ben de troid hastasıydım. Bnimki gravers Troid. Yani zehirli guatr. Ama araştırıken şunu öğrendim ki,
bu hastalığın ilacı dere otu...
Günde 3 kere bir yemek kaşığı kadar dereotunu çiğ olarak bir ay boyunca yiyin ve sonra gidip troidlerinizi tekrar ölçtürün. Doktor o kadar keisn söyledi yani. Hiper ve hypo troid hastaları yiyebilir. Çünkü dereotu dengeleyiciymiş...

Arkadaşlar,
Ben de troid hastasıydım. Bnimki gravers Troid. Yani zehirli guatr. Ama araştırıken şunu öğrendim ki,
Günde 3 kere bir yemek kaşığı kadar dereotunu çiğ olarak bir ay boyunca yiyin ve sonra gidip troidlerinizi tekrar ölçtürün. Doktor o kadar keisn söyledi yani. Hiper ve hypo troid hastaları yiyebilir. Çünkü dereotu dengeleyiciymiş...

Bende de diffüz hiperplazik guatr var, bende bir ara dere otu kullanmıştım, sonra sıkılıp bırakmıştım. Çok şeyler okuyup öğreniyoruz ama uygulamaya gelince biraz zor geliyor.
Dr. gidiyorsun bir sürü test yapıyor, tiroidin ultrasonunu çektiriyor sadece 1 hap veriyor,ömür boyu bunu kullan diyor. Kurtulamadık gitti şu hastalıklardan:mymeka:.

Bende de diffüz hiperplazik guatr var, bende bir ara dere otu kullanmıştım, sonra sıkılıp bırakmıştım. Çok şeyler okuyup öğreniyoruz ama uygulamaya gelince biraz zor geliyor.
Dr. gidiyorsun bir sürü test yapıyor, tiroidin ultrasonunu çektiriyor sadece 1 hap veriyor,ömür boyu bunu kullan diyor. Kurtulamadık gitti şu hastalıklardan:mymeka:.

Haklısın... Ama hergün ilaç gibi bunu denesek kaybedeceğimiz hiçbirşey yok. Ancak tedavisi olmazsa da yaşam kalitesini çok düşürüyor. Biz biraz alternatif tıp konusunda ihmalkarız galiba... Çünkü bunu yapan tanıdığım var. Gerçekten artık ilaç kullanmıyor ve bütün değerleri normal... Hadi üşenmeyelim, deneyelim...a.s

Arkadaşlar,

canım bu dereotu tohumumu yok bildiğimiz yeşil yapraklı olanı mı

geçmiş olsun arkadaşlar.bende troid den şüpheleniyorum.sıkıntılarınız neler .aydınlatırmısınız.sewgiler

Aşırı sinir yapıyor, nedensiz herşeye sinirleniyorsun, el titremesi, kalp çarpıntısıbir de hiç kilo almıyordum.Bendeki belirtileriydi. Troid bezleri çok çalıştığında zayıflatıyor, çalışmadığında kilo aldırıyor.
Bir de hiçbirşey yemiyor ama zayıflayamıyorsanız, nedensiz kilo alıyorsanız mutlaka troid bezlerinize baktırın. Çalışmıyor olabilir.
Aslında guatr tipik akdeniz hastalığıdır. Eğer bir takım şikayetler varsa mutlaka trois bezlerinize de baktırın derim.

X