Trafik kazası sonrası panik ataktan kurtulamıyorum

Kartalice35

Guru
Kayıtlı Üye
14 Ağustos 2013
214
19
Merhaba, benim 7 yıldır ehliyetim vardı ama aktif araç kullanmamıştım. 6-7 aydır kullanıyordum, ufak tefek sürtmeler dışında vukuatım yoktu. 2,5 ay önce maddi hasarlı kaza geçirdim. Park yerinden çıkarken çok hızlı gelen bir araç bana çarptı. Hasar biraz büyüktü 2 ay serviste kaldı. Ben çok üzüldüm. Araba kullanmayı çok seviyorum ve kaç yıl sonra kavuşmuştum.

Tekrar alışayım diye geçen gün evin yakınlarında fazla trafik olmayan biyerde markete gittim. Dönerken yandan gelen bir araç yine çarptı.(Yavaş geliyor gibiydi mesafe vardı) Daha kötü oldum. Eşimin yada birinin yanına bindiğimde bile panik atak geçiriyorum. Birileri heran bize çarpacak gibi geliyor. Arabalar üstüme üstüme geliyor sanki. Çarpıntım başlıyor terliyorum ellerimi sıkıyorum nefesim daralıyor. Eşim yola çıkarken sağa bakıyosa soldan araç geliyor diye bağırıyorum falan.

Ben bunu nasıl atlatabilirim? Normalde rahat ve cesur biriydim eser kalmadı. Araba kullanmam gerekiyor yani ev merkeze uzak, yakında toplu taşıma yok,bazen kızımı okuldan almam gerekiyor vs. Benim gibiler bilirki araba kullanmak kadınlar için özgürlüktür.

Hem psikolojik destek alın hem de ehliyet hocasından sürücü kursu arabasıyla bir kaç ders alın, birinin müdahale edebileceği hissi sizi biraz rahatlatabilir belki. Geçmiş olsun.

Aynı şeyleri birebir yaşamış biri olarak şunu söyleyebilirim üstüne gidin lütfen çünkü ataklarınız yüzünden araba kullanmazsanız hiç kullanamazsınız. İlk başlarda araba sizi değil siz arabayı taşıyor gibi yoğun hissedebilirsiniz ama kullandıkça rahatlayacaksınız.
Araba kullanıp kaza yapmayan kimse yoktur. Ne güzel sadece maddi hasarlı kazalar olmuş canınıza bir şey olmamış.
Çok usta şoförüm diyenler bile kaza yapıyor kendinizi hırpalamayın bu konuda.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…