Tortikolis boyun eğriliği bakar mısınız

nurella11

Yeni Üye
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
4 Temmuz 2024
14
1
31
Kızlar merhaba oğlum 2 gün sonra 3 aylık olacak henüz bi bas kontrolümüz yok az az yapıyor ama kafası hep sağa eğik araştırınca tortikolis çıkıyor ama kafasını oğlum kendi sağdan sola rahatça döndürür sadece sağ tarafa daha meyilli kucakta ve yatarken ama ben döndürmeye çalışınca ağlamaz fizyoterapist arkadaşım baktı sertlik de yok dedi ama içim rahat değil alışkanlık mı acaba diyorum böyle bir durum yaşayan var mı

Sürekli masaj yapın diğer tarafa doğru. Benim oğlumda da başta tortikolis olacak gibiydi boynunu hep diğer tarafa çevirdim düzeldi

Benim oğlumda var. Çok dikkat edin ilerlemesin ben geç farkettim. Bizim de sizin gibiydi büyüdükçe geçer diye düşündüm ama geçmedi. Bol bol tummy time yaptirin.. bu aylarda onu oneriyolar. Sonra geçmezse açma germe hareketleri var onu bir fizyoterapist özellikle de çocukla çalışanlardan destek alarak yaptırın.. lütfen geç kalmayın.. illa sertlik olacak diye bişey yok. Bu şekilde yana yatması da bir belirti. Bir kaç ortopediste götürdüm anlamadılar başını çeviriyor diye ama çocuk büyüyünce belli oldu. Şimdi olsa baştan önlem alırdım ve iyi bir çocuk fizyoterapistine giderdim.

Benim oğlumda var. Çok dikkat edin ilerlemesin ben geç farkettim. Bizim de sizin gibiydi büyüdükçe geçer diye düşündüm ama geçmedi. Bol bol tummy time yaptirin.. bu aylarda onu oneriyolar. Sonra geçmezse açma germe hareketleri var onu bir fizyoterapist özellikle de çocukla çalışanlardan destek alarak yaptırın.. lütfen geç kalmayın.. illa sertlik olacak diye bişey yok. Bu şekilde yana yatması da bir belirti. Bir kaç ortopediste götürdüm anlamadılar başını çeviriyor diye ama çocuk büyüyünce belli oldu. Şimdi olsa baştan önlem alırdım ve iyi bir çocuk fizyoterapistine giderdim.
şuan ne durumda bebeğiniz

şuan ne durumda bebeğiniz
Şu an iyi ama 2 yaşına kadar teşhis koyacak doktor bulamadık. Her gören normal biseyi yok dedi. Ama anneler en iyi doktordan iyi gözlemler.. alanında uzman fizyoterapist iki kişi bulup onlara gösterdik ve onlar hareket verdi. Onları yapınca düzeldi çok şükür

X