Topuklu Ayakkabı Giyememe Derdi

misslola35

Geçici Olarak Hesap Pasiftir !
tek ayak cezası
Kayıtlı Üye
20 Ağustos 2015
460
384
Selam hanımlar,öncelikle konuyu tam olarak nereye açacağımı kestiremedim bende buraya açtım.
Sürekli spor ayakkabı ve düz tabanlı ayakkabılar giyiyorum. Buna rağmen ayağımı saçma sapan şekilde burkuyorum,dengem bozuluyor ve takılıp duruyorum. Biraz yürüyüş şeklimden kaynaklı ve sakarlığımdan dolayı.
Ama artık topuklu ayakkabı giymeyi sürekli hale getirmem gerek. Bunun nedeni de yerine göre her kıyafetin altına spor ve düz tabanlı ayakkabı giyemeyişim.
Dolgu ve kalın topuklu ayakkabıları rahat oluşuna göre tercih ediyorum ama düz tabanlıda bile yürürken sıkıntı çekerken ince topuklu giymek kabus benim için...
Tavsiyeniz ve öneriniz var mı?

Hepimiz giye giye alistik, seninde oyle olacak.
En guzeli giy evde gez oyle oyle alisirsin bence

Bende spor ayakkabı ve babet giyiyorum, sandalet giyince bile tuhaf hissediyorum o derece.
Geçen giymek durumunda kaldım 1 saat sonra çıkarıp babet giydim.
Düz tabanlı sporlarla bile yürümek zor geliyor.
Konuyu takipteyim.

Ben çok severim topuklu ayakkabıyı, çokta sık giyerim. Giye giye alışırsınız bence hemen pes etmeyin :) Bana göre kıyafeti tamamlayan kesinlikle ayakkabı ve dediğiniz gibi her kıyafete babet yada spor ayakkabı olmaz. Evde alıştırma yapabilirsiniz :)

Topuklu ayakkabı benim için kıyafeti tamamlayan aksesuardır.
Sıfırdan çivi topuk giymeye başlarsan ayağını burkmayı bırak, kırarsın net.
Yavaş yavaş.
Önce kapalı ve arkadan bağcıklı dolgu topuklar.
Sonra platform taban.
Daha sonra istersen tek bant ya da çivileri deneyebilirsin.

Ayrıca ben bile çok zorlanıyorum zaman zaman ki düşün; Yalnızca 1 spor ayakkabım var.
Bu arnavut kaldırımları topuklu giyen kadınlar yürüyemesin diye yapılmış!

Niye bilmiyorum ama stiletto giymek bana hep daha kolay gelmiştir annem de platformla rahat hisseder ama hala düzgün yuruyemiyorum -,- annem bu huyumu bildiğinden ve modacilik geçmişi olduğundan aldığımız her ayakkabıyı evde bana denetip yürütüyor,tavsiylerde bulunuyor,şu an tarif edemiyorum ama
şunu söyleyebilirim ki ayakkabiyla
evdeyken vakit geçirip alışmanız gerekiyor
yururken ayağınızda sanki yokmuş gibi
davranin yere ya da bacaklariniza
bakmayın vücudunuzundik ddurmasına
özen gösterin .Ben de çok sakar bir insanım
çay tepsisiyle bile ayaklarımı rahatça
görmediğim için rezalet çıkarırım ama
annemin gaza getirmeleri sayesinde
ayakkabılara alışıyorum

Çivi topuk giymeye hiç cesaret edemem muhtemelen.
Arnavut kaldırımlar için söylediğinize yüzde yüz katılıyorum.

Normalde zaten ördek gibi paytak paytak yürüyorum, topuklu giyince tam penguene dönüşüyorum aynı dert bende de var, topukluyla bile ayağını burkan biriyim. Daha kısa ve hafif kalın topuklulardan giyindim yakın arkadaşımın düğününde, bayağı rahattım sanki, onunla alıltırmaya başlicam kendimi galiba

Evde yürürken sıkıntı çekmiyorum çok fazlada alıştırma yapıyorum.
Fakat dışarıda yürürken en az 10 defa ya burkuyorum ya da takılıyorum.
Bende platformda daha rahat edenlerdenim.
Bacaklarıma bakmama işini yapamıyorum çünkü ne zaman bakmasam kendimi anında yerde buluyorum

çok severim topukluyu özellikle işyerinde çok sık giyerim. bence ilk olarak alçak topuktan başla, evde yada dışarda devamlı giy alıştır kendini. stiletto tarzı olabilir mesela. sonrasında dolgu taban ve topuğu biraz daha yüksek ayakkabıya geçebilirsin..

Giye giye alışacaksınız. Daha kalın topuklu kışlık botlarla başlayabilirsiniz. Ben öyle yapmıştım, ilk topuklularımdı. Şimdi topuksuz ayakkabıyla rahat edemiyorum.

bende sendenim.anca kişiye ait arabayla hiç yürümiceksem giyorum.yada nişanda düğünde oynamadığımdan dolayı oralarda tercih ediyorum.yürümezsem sorun yok

E="misslola35, post: 47752563, member: 700081"]Evde yürürken sıkıntı çekmiyorum çok fazlada alıştırma yapıyorum.
Fakat dışarıda yürürken en az 10 defa ya burkuyorum ya da takılıyorum.
Bende platformda daha rahat edenlerdenim.
Bacaklarıma bakmama işini yapamıyorum çünkü ne zaman bakmasam kendimi anında yerde buluyorum[/QUOTE]
Acaba sizde astigmatizm problemi olabilir mi benim gibi çünkü benim sakarlık problemin bundan kaynaklaniyor.Küçükken dizlerim düşmekten parparça olurdu hatta ayak yapımda bi sorun mu var diye doktora bile gittik ama göz doktoruna görünmek aaklımıza gelmemişti gidince anladık dengesiz gorme problemimden kaynakliymis bütün bunlar beş yıldır gözlük kullanıyorum ve çok büyük değişim var artık eskisi gibi kendimi yaralamıyorum tanı sakarlık benimle mezara kadar gelecek ama ... :))

Topuklu giyiyorum uzun zamandır ama şu çivi topuk olsun stiletto olsun yanına dahi yaklaşamıyorum bir benimi korkutuyor diyordum bu kadar ama yalnız değilmişim:))

Topuklu ayakabilari cok severim.
Her bayana yakisir.
Yurumeyi bilmeyenleri tenzih ediyorum :)
Canim evde pratik yap ve sana tavsiyem su olur.
Adimini atarken parmak ucunu ilk yere bas sonra ayak tabanini.
Cat cut yurumemis olursun.

Ben topukluyu hep ince çorapla giyerim sürtünmeleri azaltıyor birde tam parmalların altına denk gelecek şekilde silikon tabanlık yapıştırıyorum. Bu tabanlıklra satılıyor her yerde. küçük şeffaf bir şey. topuklu ayakkabı için derseniz bulursunuz. Böylece gün boyu ayağımdan çıkarmadan giyebiliyorum.

Soyle soyleyeyim konu sahibesi ben her gun topuklu giyerim ama her topuklu ayakkabiyi da almam.

Bilekten bagli giyerim genelde, rahatca yurursun sokakta da. Mesela soyle bir sey:

Burda hava karanlik foto da bir garip cikti , rengi anlasilmiyor ama toz pembe bu abimiz:) Ilkbaharlik guzel oluyor.

Ayakkabinin kaliteli ve saglam olmasi onemli. Bir tane al, ama iyi bir markadan topugu ve isciligi saglam bir sey al. Butcen kisitliysa bir tane kaliteli siyah al kislik, bir tane de acik renkli al sonbaharlik ilkbaharlik yeter ama kaliteli olsun bu cok onemli yoksa yuruyemezsin ayagina yazik olur. Topugun saglam olmasi saglam basmasi cok onemli.

Ofiste oturup cok gezinmicem gunlerde daha sivri seyler giyerim tabi:) Mesela boyle bir sey:

İlkinden pek hoşlaşmadım.
İkincisiden bende de var.
Ben de yeni asortik bir şey aldım
Günlük asla giyilmez.
Giydim ama, hemi de süper oldu

Konu sahibi, bunlar gerçekten çok iyi bak deneyebilirsin

İlkinden pek hoşlaşmadım.
İkincisiden bende de var.
Ben de yeni asortik bir şey aldım
Günlük asla giyilmez.
Giydim ama, hemi de süper oldu

Konu sahibi, bunlar gerçekten çok iyi bak deneyebilirsin

Ilki hem cok guzel duruyor, hem de cok saglam bir ayakkabi ama rengi de sekli de bir garip cikti mal gibi fotograf cektim suc bende yani ayakkabi masum Pudra pembesini nasil boyle boz bulanik bir renk gostermeyi basardim kendimi tebrik ediyorum

Acaba sizde astigmatizm problemi olabilir mi benim gibi çünkü benim sakarlık problemin bundan kaynaklaniyor.Küçükken dizlerim düşmekten parparça olurdu hatta ayak yapımda bi sorun mu var diye doktora bile gittik ama göz doktoruna görünmek aaklımıza gelmemişti gidince anladık dengesiz gorme problemimden kaynakliymis bütün bunlar beş yıldır gözlük kullanıyorum ve çok büyük değişim var artık eskisi gibi kendimi yaralamıyorum tanı sakarlık benimle mezara kadar gelecek ama ... :))[/QUOTE]
Astigmatizm problemim yok çünkü göz doktoruna muayene için gitmiştim bu ay içerisinde.
Tamamiyle benim sakarlığıma bağlı olan bir durum bu.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…