Toplum içinde nasıl davranıyorsunuz.ben mi çok kasıyorum

sabah arkadaşımı ise bıraktım hastanede çalışıyor.acil kapısında inecekti zaten.onümüzde bir araç durdu hasta indirecek belli.arkadasim ilerleme daha burada ineyim dedi.kiz gitti öndeki araçtan inen yok. adam indi miymiy yavaş hareket ederek arka koltuktan bebeği aldı karısının inmesini bekliyor.arkamizda araçlar birikti bayaa.kornaya basmalar falan.mesai sattı çünkü.ben nasıl oldu ise hiç basmadim kornaya :) sabirsizim normalde.2 ısik süresi kadar bekledik.kadin indi üstünü duzeltiyor bebeği emziriyormus.luzumsuz kapıya kadar ne bekliyorsun yaklaşınca hazirlansana.onceki gün yine işe gelirken 20 li yaşlarda bir kıza yol verdim.yaya geçidi yol bile değil.telefonla konusuyor.sanki parkta gezintiye çıkmış bekliyorum ki geçsin geçeyim.kornaya bastım hadi da dedim,gözlerini devirdi geçti.tovbe estahfurullah dedim geçtim.bana trafikte biri yol verdiginde kafamla teşekkür edip resmen kosuyorum karşı kaldırıma.ya da markete gittiğimizde eşim kasada kartını çıkarana kadar sinir oluyorum.defalarca uyardım bak kasaya gelmeden kartını çıkar hazir et.ya da kullandığın kartı en öne koy direk çıkarıp okut arama iki şaat nerede diye.insanlar bizi bekliyor.sira olmasa da kasiyer niye beklsin bizi.ben posetleme yapiyorum o da benimle beraber posetliyor.bu kez sinir oluyorum.ya kız pos a fiyat girmiş seni bekliyor önce bir okut sonra yardım edersin diye.her market çıkışı eşimle tartışırız.
Şu iki durumda haksız buldum sizi. Hastane sonuçta hastalık hali olabilir hızlı hareket edemiyor olabilir çocuğunu emzirmeye vakit bulamamış olabilir. Markette ise hepimiz kasada çıkarıyoruz kartı. Arkamdan biri sürekli söylense aşırı rahatsız olurdum. Bence siz fazla acelecisiniz. Biraz sakin olun. Beni de aceleci insanlar gerer hep.

Ay bende boyleyim
Ama hep tersi insanlari gordum
Bebegim 3 aylikti avmdeydik cocugu emzircem emzirme odasinin kapisini tiklattik dolu dendi
bi baktik cisi tasmis zibini falan hep cis
Bide ustunde tulum vardi hep islak
Asagi kata indik ordaki emzirme odasinda sira var resmen
Tekrar yukari ciktik tiklattik doluuuu diye bagirdi icerdeki
Neyse dedik bebek arabasinda degistirdik cocugun uzerini ama bu sefer de emmek istiyor agliyor
Tekrar soyle bi kapiya yaklastim ki icerde pisss pissss muzik sesi geliyor
Aaa dedim cocugu uyutmaya calisiyorlar
Nerdeyse 40 dk olmustu dedim bu nedir yani tiklattim kapiya hafifce
Kadin cikti bebek uyutuyoruz ya of dedi geri girdi
Bende dedim burasi alt degistirme ve emzirme odasi uyutma odasi degil
Nasil sinir oldum ama
Bebegi uyutup starbucksta kahve icecek diye bana çatti
Bebek yarim saat emsin hani emziriyordur anlarim ama bebegi kucaginda sallayip muzik esliginde uyutmaya calisiyor odayi isgal edip
Bizde hemen esim islak mendilleri bezi hazirlar 2 dkda degistirip emzirmeye gecerim odalar tek kisilik oluyo bazen kapi calinca esime diyorum sen cik bayan gelsin belki alt degistircektir diye
Cocuk doyunca da omzumuza alip oyle cikiyoruz gezerken uyusun diye
Insanlar cok rahatlar
Biz kendimizi fazla kasiyoruz malesef
Ben o emzirme odasında bebeğin altını açmış orada yatırmıs,eşinin alışverişini bitirmesini (bezi değiştirmeden evet,öylece dakikalarca)işgal eden adam gördüm ki büyük bir oda bu bahsettiğim normalde 2 kişi alt değiştirirken,2 koltukta oturup 2 anne emzirebilir bebeğini,tek kişilik minik bir oda değil. Bekledim, bekledik(arkada kuyruk coğalıyordu zira bekledikçe)kapıyı çaldı en son gelenlerden biri adam açtı,bebek yatıyor altı değiştirilmek üzere, adam degiştirmiyor neymis esi gelecekmiş. Sinirlendik işgal edemezsiniz bu şekilde ,degiştirip bezi çıkın artık dedik bir zahmet eşini aradı ki yarım saat geçmiş öyle biz beklerken,kadın sallana sallana geldi baya sonra. Erkeğin işi yok o odada zaten o ayrı,birde girmiş oturuyor içerde. Bende delirmiştim bu olaya. Bunlar sorumsuz ,bencil salaklar bunlara bende kızıyorum açıkçası. Bu odaya eşiyle girip işgal edene de kızıyordum sanki göbek bağları bir kesilmiş,bir kaç kez çıkarttım adamı dışarı,siz çıkarsaniz bizde bez değiştireceğiz diye,bozuluyorlar birde ama yapacak birşey yok. O alan işgal edilemez,hızlıca işini halleder çıkarsın.
Erkekler girmemeli zaten bence, sadece anneler girmeli.
Konu sahibi size hak verdiğim çok yer oldu ama ilk olayda üzerinize alınmanızı gerektiren bir durum yok,korna çalanlara eşlik ederdim ben olsam,ben bekletmiyorum sonuçta. Yaya geçidinde beklediğiniz bir yaşli,engelli de olabilirdi,dolayısıyla bekleyeceğiz yayanın geçmesini yapacak birsey yok. Yavas yürür hızlı yürür ona birşey diyemeyiz. Ben hızlıca karşıya geçmeye bakarim,oyalanmadan ama bir başkasından aynısını beklemem. Beklersem sinirimden ölürüm zaten. Boşvermek en güzeli böyle durumlarda.
Markette bende hızlica işimi halletmeye bakarım,çok kalabalıksa poşetlemeden arabaya doldurup, kasadan çıktıktan sonra poşetleme yaparım kimseyi bekletmemek için ama eskiden poşet ücretsizken fazladan poşet alabilmek için birşeyleri poşete saran tiplere sinir olurdum,incik cincik teker teker poşetliyorlardı falan. ücretli şimdi herkes kullanacaği kadar poşet alip hızlıca poşetliyor artık pek beklemiyoruz bence.
Parkta karışmıyorum kimseye inin binin demiyorum,çocuk sonuçta bunlar, strese girmeye gerek yok. İllaki inecek yani saatlerce oturmayacak o salıncakta. Gel başka birşey yapalım diyerek dikkat dağıtmakta bir çözüm (kendi çocuğuma)

Bazı saygısızlık boyutuna gelecek durumlarda evet bende sinirlerim ancak aşırı aceleci insanlarla ben arkadaş bile olamıyorum ne yalan söyleyeyim. İş yerinde vardı böyle bir arkadaşım yemeğe çıkardık haldur huldur yerdi beş dk da bitirirdi sonra bizi beklemek zor gelirdi sürekli hadi diye darlardı. Ben ne yavaş ne aceleci olmayı severim orta karar. Mesela yayalara yol verdiysem beklerim en fazla kaç saniye sürebilir ki yolda dikilecek hali yok insanların. Fazla kasıyorsunuz aşırı empati iyi birşey değildir. Hele ki çocuğu daralmanız normal değil geriliyorum ben sizin gibi insanların yanında kusura bakmayın ama gerçek bu

Not: Herşeyi yetiştiremeyecekmiş gibi acele ile yapmak kaygı bozukluğu yardım almanızı öneririm kesinlikle

Kesinlikle ben de sizin gibiyim.Yavas hareket edenleri çok düşüncesiz bulurum,bunlardan biri de eşim.Onun yüzünden heryere geç kalıyoruz
Söylediğiniz gibi markette sırası gelmiş vatandaşın 2 saat para ariyo kart arıyor önceden hazirlasana
Ben bu huyumu seviyorum keşke herkes pratik olsa bence anormal bir durumunuz yok.
Onlar öyleyse biz de boyleyiz

Verdiğiniz örneklerin hepsi sorumsuzluk örneği değil ki. Kart ya da para kasaya gelmeden çıkarılır diye bir etik kural yok bu nereden çıkmış. Ya da çocuğunuzu salıncakta indi bindi yapacaksanız hiç bindirmeyin çocuk bundan keyif almak için biniyor siz hem sizden öncekini darlıyorsunuz hem kendi çocuğunuzu darlıyorsunuz kendi kendinize bir süre belirlemişsiniz. Diğer saydıklarınız biraz evet etik ve görgü kurallarına giriyor ama kimse de hayatı sizin gibi koştur koştur yaşamak zorunda değil inanın.

Şu iki durumda haksız buldum sizi. Hastane sonuçta hastalık hali olabilir hızlı hareket edemiyor olabilir çocuğunu emzirmeye vakit bulamamış olabilir. Markette ise hepimiz kasada çıkarıyoruz kartı. Arkamdan biri sürekli söylense aşırı rahatsız olurdum. Bence siz fazla acelecisiniz. Biraz sakin olun. Beni de aceleci insanlar gerer hep.
Acil kapısı onu bebek emzirme yeri mi ?

Hayır yorum yapan arkadaş amann beklesin arkadaki ne diye eşimi kiracagim diyor ya da karşıdan geçerken istediğim gibi yavaş geçerim arabadaki beklesin diyor.e tam tersi de izaman benim için geçerli ben yaya yi bekleyebikrdem yaya da benim gecmemi beklesin aynı şey.insanlarin ki etik ten uzak davranislar.arkadas diyor ki bebek agliyordur belki emzirmesini bitirmesini bekleyin.trafik de arabayı durudrup emzirmek sizlere normal geliyorsa ne diyim.ofansif değil iş ahlakı toplum ahlakı ni savunmak.amann bekleyin beklesinler ne olacak.babam bayramda acillik oldu sabah 9 da gittik akşam 6 oldu.neyi bekliyoruz hocam dedik intaniyeden kons bekliyoruz taburcu mu yatış mi diye.gittim servise tüm personel hocalar hemşireler oturmuşlar tatlı yiyorlar.hocam sizi bekliyoruz dedim tamam git ben yazıyorum şimdi dedi.benim evde çocuğum var mesela 1.5 yaşında yüzünü görmedim gün boyu.iste bu yüzden toplum çürüdü karşıdaki insana ince dusünmedigimiz icin
Mesajımın sadece ilk cümlesine hızlı hızlı, yazım yanlışlarıyla dolu yazdığınız yanıt bile kanıtlıyor gerçekten kendinize çok yükleniyor olduğunuzu.
Ne diyeyim. Yardımcı olmaya çalıştım ama siz sadece haklı olduğunuzu duymaya gelmişsiniz.
Ben de siz gibi başkalarının rahatı için kendini 30 sene kadar çok yormuş bir birey olarak size en kısa zamanda en az benim kadar rahatlamanızı diliyorum.

Bazı saygısızlık boyutuna gelecek durumlarda evet bende sinirlerim ancak aşırı aceleci insanlarla ben arkadaş bile olamıyorum ne yalan söyleyeyim. İş yerinde vardı böyle bir arkadaşım yemeğe çıkardık haldur huldur yerdi beş dk da bitirirdi sonra bizi beklemek zor gelirdi sürekli hadi diye darlardı. Ben ne yavaş ne aceleci olmayı severim orta karar. Mesela yayalara yol verdiysem beklerim en fazla kaç saniye sürebilir ki yolda dikilecek hali yok insanların. Fazla kasıyorsunuz aşırı empati iyi birşey değildir. Hele ki çocuğu daralmanız normal değil geriliyorum ben sizin gibi insanların yanında kusura bakmayın ama gerçek bu

Not: Herşeyi yetiştiremeyecekmiş gibi acele ile yapmak kaygı bozukluğu yardım almanızı öneririm kesinlikle
Sanırım kk da olan genel sorun bu.konu farklı yorumlar farklı.yetistiremeyecegim diye hizliyim demiyorum.insanlarin rahat tavrindan rahatsız oluyorum normal mi diyorum.yol ortasında aracı bekletip miymiy hareket etmek sizce normal mi.ben burada demişim ki yaya yolu değil 20 yaşlarında bir kıza yol verdim telefon elinde sağına soluna bakarak ayağının altında yumurta var gibi süzüle süzüle yürüyor sinir oldum diyorum,bir başkası kalkmış belki yaşlı belki hasta belki engelli diyor.şaka gibi insanlar ya :)

Verdiğiniz örneklerin hepsi sorumsuzluk örneği değil ki. Kart ya da para kasaya gelmeden çıkarılır diye bir etik kural yok bu nereden çıkmış. Ya da çocuğunuzu salıncakta indi bindi yapacaksanız hiç bindirmeyin çocuk bundan keyif almak için biniyor siz hem sizden öncekini darlıyorsunuz hem kendi çocuğunuzu darlıyorsunuz kendi kendinize bir süre belirlemişsiniz. Diğer saydıklarınız biraz evet etik ve görgü kurallarına giriyor ama kimse de hayatı sizin gibi koştur koştur yaşamak zorunda değil inanın.
Kasa önünde kart arayıp hem kasiyeri hem arkadaki insanları bekletmek hoş bir durum mu.kasaya gelmeden hazirlayip sıra gelince hemen okutup geçersek kimse ölmez degilmi.ben öyle olamiyorum.is yavaşlatmak prensibim değil.sizler gibi rahat olabilsem keşke

Kasa önünde kart arayıp hem kasiyeri hem arkadaki insanları bekletmek hoş bir durum mu.kasaya gelmeden hazirlayip sıra gelince hemen okutup geçersek kimse ölmez degilmi.ben öyle olamiyorum.is yavaşlatmak prensibim değil.sizler gibi rahat olabilsem keşke
Rahat değiliz normaliz. Kasa önüne gelince kart aramıyoruz kasaya gelince kartı ya da parayı çıkarıp veriyoruz. Normal olan budur. Bunu bile dert edinen insanlar varmış demek. Siz isterseniz daha evden çıkarken kartı ya da parayı elinizde hazırlayın yani kim ne diyor

Hayır yorum yapan arkadaş amann beklesin arkadaki ne diye eşimi kiracagim diyor ya da karşıdan geçerken istediğim gibi yavaş geçerim arabadaki beklesin diyor.e tam tersi de izaman benim için geçerli ben yaya yi bekleyebikrdem yaya da benim gecmemi beklesin aynı şey.insanlarin ki etik ten uzak davranislar.arkadas diyor ki bebek agliyordur belki emzirmesini bitirmesini bekleyin.trafik de arabayı durudrup emzirmek sizlere normal geliyorsa ne diyim.ofansif değil iş ahlakı toplum ahlakı ni savunmak.amann bekleyin beklesinler ne olacak.babam bayramda acillik oldu sabah 9 da gittik akşam 6 oldu.neyi bekliyoruz hocam dedik intaniyeden kons bekliyoruz taburcu mu yatış mi diye.gittim servise tüm personel hocalar hemşireler oturmuşlar tatlı yiyorlar.hocam sizi bekliyoruz dedim tamam git ben yazıyorum şimdi dedi.benim evde çocuğum var mesela 1.5 yaşında yüzünü görmedim gün boyu.iste bu yüzden toplum çürüdü karşıdaki insana ince dusünmedigimiz icin

Hanimefendi keyfim icin degil adim mesafem daraldigi icin ve belimde kronik agri oldugu yavas yuruyorum yavas karsiya geçiyorum yavas hareket edebiliyorum. Hatta bu hastalik cok ilerlerse tekerlekli sandalyeye muhtac kalinabilecek bir hastalik. Bu konuda da kimseyi ikna etmek ozur dilemek huzursuz olmak zorunda degilim. Yaya gecidinde durup beklemiyorum baska aktivite yapmiyorum.
Bunu yazdigim halde hala tek pencereden bakiyorsunuz. Yaziklar olsun, diyecek hic birseyim yok.

Rahat değiliz normaliz. Kasa önüne gelince kart aramıyoruz kasaya gelince kartı ya da parayı çıkarıp veriyoruz. Normal olan budur. Bunu bile dert edinen insanlar varmış demek. Siz isterseniz daha evden çıkarken kartı ya da parayı elinizde hazırlayın yani kim ne diyor
Ben zaten eşimle aramizda geçen problemi anlattım asil konuyu okursanız anlarsınız başka üyelerin yorumlarını okuyarak yorum yapmayın.esim kasa önünde iki saat kart ariyor geriliyorum diye yazdım insanlar ona yorum yaptı.evet ben kasaya yaklaşınca hazirliyorum temassiz okutup geçiyorum.bama gorede rahatlık bu

Hanimefendi keyfim icin degil adim mesafem daraldigi icin ve belimde kronik agri oldugu yavas yuruyorum yavas karsiya geçiyorum yavas hareket edebiliyorum. Hatta bu hastalik cok ilerlerse tekerlekli sandalyeye muhtac kalinabilecek bir hastalik. Bu konuda da kimseyi ikna etmek ozur dilemek huzursuz olmak zorunda degilim. Yaya gecidinde durup beklemiyorum baska aktivite yapmiyorum.
Bunu yazdigim halde hala tek pencereden bakiyorsunuz. Yaziklar olsun, diyecek hic birseyim yok.
Bende size diyorumki beni bekleyen 20 yaşlarında genç bir kız.bizde bekliyoruz insanları.ben burada Esila beni trafikte bekletti demedim ki uzerinizden örnekler veriyorsunuz :) aceleci davransam acil kapısı önünde araba park eden insana bende korna basardim.basmadim ama arabadan inince prenses rahatı bozulmasın diye o kadar insanı bekletmis gıcık oldum yazınca,aaa emzirsin ne olacak demek bebek ağlamış diyorsunuz.caddelerde yaya geçidi vardır vermek zorundasınız ama döner yolda kimsenin manken edasinda süzülerek geçmesine tahammül etmek zorunda değiliz.
Niye sahsilestirdiniz anladım sanki size diyorum.yolda sizi görsem anlarim beliniz arıyor beklerim yani

Bende size diyorumki beni bekleyen 20 yaşlarında genç bir kız.bizde bekliyoruz insanları.ben burada Esila beni trafikte bekletti demedim ki uzerinizden örnekler veriyorsunuz :) aceleci davransam acil kapısı önünde araba park eden insana bende korna basardim.basmadim ama arabadan inince prenses rahatı bozulmasın diye o kadar insanı bekletmis gıcık oldum yazınca,aaa emzirsin ne olacak demek bebek ağlamış diyorsunuz.caddelerde yaya geçidi vardır vermek zorundasınız ama döner yolda kimsenin manken edasinda süzülerek geçmesine tahammül etmek zorunda değiliz.
Niye sahsilestirdiniz anladım sanki size diyorum.yolda sizi görsem anlarim beliniz arıyor beklerim yani

Msjinizda yukarida keyfimden gecerim diyor yazdiniz cunku bu 1.
2. Yasim gayet genc ve genc gosteriyorum disaridan bakan anlayamaz, ama son 6 7 aydir yavaslamak zorunda kaldim.
3. Su acilde o an gelismis olay olabilir, size de olabilir o kuyrukta butun arabalara da olabilir, bazen basimiza istemedigimiz ama mecbur oldugumuz bir suru sey gelir ve bu normaldir belki kendisi sizden daha cok gerilip uzulmustur bunu bilemeyiz surekli yine mi bekleyecegim yine mi sorun cikacak diye dusunerek yasanmaz

Yavaşlık en tahammül edemediğim şeylerden biri. Allah hepimize akıl vermiş, kullanın bir zahmet.
Geçen metroya bineceğim (kartımı yürüyen merdivende çıkardım) biri turnikenin önünde çantada kartını arıyor. Hadi kartı çıkarmadın okey, bari kenarda ara. Niye turnikeyi meşgul ediyorsun. Böyle şeylere acayip sinirleniyorum. Dünyada sadece kendileri varmış gibi yaşıyorlar.
İşte demek istediğim insan türleri bunlar.ben niye başkalarını bekleteyim.bu kez aaaaa kaygı bozukluğu var sizde gerginsiniz bilmem ne.siz geriyorsunuz arkadaş :)

Sanırım kk da olan genel sorun bu.konu farklı yorumlar farklı.yetistiremeyecegim diye hizliyim demiyorum.insanlarin rahat tavrindan rahatsız oluyorum normal mi diyorum.yol ortasında aracı bekletip miymiy hareket etmek sizce normal mi.ben burada demişim ki yaya yolu değil 20 yaşlarında bir kıza yol verdim telefon elinde sağına soluna bakarak ayağının altında yumurta var gibi süzüle süzüle yürüyor sinir oldum diyorum,bir başkası kalkmış belki yaşlı belki hasta belki engelli diyor.şaka gibi insanlar ya :)
Bizde dert edecek şeyler değil diyoruz ama ikna olmuyorsunuz belliki. Bu kadar kontrolcülük normal değil ama bunu da kabullenesiniz yok tabi. Trafik sabır ve tahammül işi. Bize de denk geliyor o yavaş yürüyenler, birden yola atlayanlar. Sizde madem bu kadar zorsunuyorsunuz yayalara falan yol vermeyin bu kadar lafını edeceğinize. Araç en fazla kaç saniye beklerde böyle gerildiniz anlamadım

Son düzenleme:
Bu kadar dert edecek şeyler değil diyoruz ama ikna olmuyorsunuz belliki. O zaman yayalara yol vermeyin hanımefendi bu kadar lafını edecekseniz yani. Bu kadar kontrolcülük normal değil ama bunu da kabullenesiniz yok tabi
Yooo kontrolculuk değil.bir kez daha anladım ki herkes relaks sakin olmalı.burada ki insanlar boyle olması gerektiğini bir kez daha göstermiş oldu.atm de pazarda AVM de diğer insanlari dusunmeyecegim artık bundan sonra.

X