Toksik ilişkiden kurtulan birine tavsiyeleriniz

falan_gibi

Guru
Kayıtlı Üye
11 Haziran 2012
34
8
Herkese merhaba,
Narsist birisi tarafından terk edildim. Haftalardır kabullenememe, öfke nöbetleri ile boğuşuyorum. Canım çok yanıyor hala kabullenmekte zorluk çekiyorum. Online psikologtan randevu aldım, kendimi daha fazla ertelememem gerektiğini düşünüyorum. Onun dışında ne yazık ki bu konuda yalnız olmadığımı bildiğim için sizlerin fikirlerini almak istiyorum. Beni takıntılı hale getirdiği için kendimi toparlamakta zorlanıyorum. Kuruntu göbek adı olan biri olarak böyle bir süreci atlatan benzer arkadaşlar varsa yardımcı olabilirlerse sevinirim.Tavsiyelerinize ihtiyacım var , negatif yorumlar yapmazsanız sevinirim.

Herkese merhaba,
Narsist birisi tarafından terk edildim. Haftalardır kabullenememe, öfke nöbetleri ile boğuşuyorum. Canım çok yanıyor hala kabullenmekte zorluk çekiyorum. Online psikologtan randevu aldım, kendimi daha fazla ertelememem gerektiğini düşünüyorum. Onun dışında ne yazık ki bu konuda yalnız olmadığımı bildiğim için sizlerin fikirlerini almak istiyorum. Beni takıntılı hale getirdiği için kendimi toparlamakta zorlanıyorum. Kuruntu göbek adı olan biri olarak böyle bir süreci atlatan benzer arkadaşlar varsa yardımcı olabilirlerse sevinirim.Tavsiyelerinize ihtiyacım var , negatif yorumlar yapmazsanız sevinirim.
sosyal medyadan iliskikocubal ve esra ezmeciyi takip etmelisiniz.

Herkese merhaba,
kendi hayatınıza yönelmeye çalışın kendizi meşgul olacak şeyler bulursanız konudan uzaklaşmış olacagınzı düşünüyorum

yapmasına gerek yok sadece tavsiyeleri ve sözleriyle ilgilinebilir
Allah aşkına tavsiye ettiğiniz kişiyi bir araştırın ya. Sosyal medyada ad yapmış balon kişilerle mi ilişkisi düzelecek.
Hiç mi kadının tavsiyelerini okumadınız?

Mümkünse ikisini de takip etmesin

Eve bağlamak istediği eşi için verdiği tavsiyeye bak

'Eşinizle de çok güzel hissettiğiniz bir anın içindeyken, güzel sözler söyleyerek, sessiz ama böyle s'leri vurgulayarak 'Seni seviyorum, bana sımsıkı sarılmanı istiyorum birtanem' derken, böyle güzel kokular içerisinde parfümünüzü sürersiniz. Belki güzel bir çikolata yerken, tat duygusunu da canlandırırken, hafifçe böyle omzuna ya da eline, hafif böyle sıkınca dokunma duygusunu da tetiklediğiniz için...'

En özet haliyle, kadının erkeğini eve bağlamak için sürekli el üstünde tutması, okşaması, arzulatması ve s'leri vurgulayarak sessiz aşk cümleleri kurmanız gerekir

sizler hangisini tavsiye ediyorsunuz bakalım
Öncelikler kendisini iyileştirmesi gerekiyor , hangi alanlarda zorluk yaşadığını bilmiyorum kitap önerisi isterse konu sahibi sunarım . Terapist olarak direkt ilişki üzerine yorum yapan takip ettiğim yok ama sevdiğim hesaplar var
Terapidefteri ( deniz Bolsoy)
Kıvılcım kıran vs ama dediğim gibi ilişkiler üzerine sadece ve aykırı çıkışlar yapanlar popüler olma çabasında olanlar

ilişkikoçubal bende takip ediyorum ancak esra ezmeciden hoşlanmıyorum doğrusu. Kendimi düşünmekten alıkoymam lazım, ilişki olunca konu aklım ona gidiyor
Zorlandığın alanlara göre kendine yardım kitaplarına göz atabailirsin

Kafanı dağıtacak uğraşlar bulmayı denemen lazım. Yapabiliyorsan arkadaşlarınla buluşmalar ayarla kendine. Sosyalleş, kafan dağılsın. Kuruntularını susturmaya çalışman lazım. Kitap okumak yada film izlemek diyebilirdim ama o bence daha ilerisi için, şuanda odaklanamazsın. Spor olabilir ama yürüyüş değil orda da düşünüyorsun çünkü.

Kafanı dağıtacak uğraşlar bulmayı denemen lazım. Yapabiliyorsan arkadaşlarınla buluşmalar ayarla kendine. Sosyalleş, kafan dağılsın. Kuruntularını susturmaya çalışman lazım. Kitap okumak yada film izlemek diyebilirdim ama o bence daha ilerisi için, şuanda odaklanamazsın. Spor olabilir ama yürüyüş değil orda da düşünüyorsun çünkü.

Toksik iliskilerde kafa dagitmak sadece bir yere fayda ediyor. Cünkü toksik iliskiyse gercekten onun sebeplerini, neden kabul edip devam ettigini ve ayriliktan sonraki duygulari ile yüzlesip cözüp devam etmeli. Yoksa böyle insanlari kafasinda tasiyip durur.

X