Tiroid ve testosteron hormonu sorunu çözenler burada mı🙏🏼

onbirmayis

Güzel günler çok yakın 🌤
Kayıtlı Üye
30 Mart 2022
5.189
2.921
Merhaba kızlar. Şimdi doktordan geldim.
Bütün değerlerim düzelmiş şükürler olsun. Sadece tiroid 4,77 çıktı sınır 4,20
Bir de testosteron 0,580 çıktı sınır 0,500

Bu ikisi için endokrine yönlendirdi.
Gebelik için sorun teşkil edecek yükseklikte değil dedi.

Şimdi sorum şu;

Bu iki değer için endokrine giden,tedavi olan,memnun kalan,bu yükseklikte hamile kalabilen veya bitkisel bir karışımla çözdüm değerleri düşürdüm diyen var mı?

Şimdiden teşekkür ediyorum
Lütfen benimle tecrübelerinizi paylaşır mısınız biraz stresimi atmaya ihtiyacım var

merhaba eski değerleriniz neydi nasıl düzelttiniz?
Prolaktin 33ten 10 a düştü
İnsülin direncim 18den 13 e düştü
LH değerim 13ten 8 e düştü
Bende pcos var ve LH/FSH oranı vardı 13/7 oluyordu bu da pcos yüzünden. Yani birbirinin oranı 2 olması pcos belirtisi zaten.
Çok şükür şimdi 8/6 oldu.
Sadece tiroid ve testosteron hormonlarım etkilenmemiş. İnşaAllah onu da çözeceğim.
Ben clife karışım tükettim açıkçası ona bağlıyorum bu düzelmeyi.
Zaten adetim son iki ayda bozulmuştu erken olmaya başlamıştım. Bu karışımı tüketince 28.günde regl oldum.
İnstagramda clifebitkiselkarışım diye aratın inceleyin Bakanlık onaylı faturalı sayfa. Ama ilaç vs kullanıyorsanız alerjiniz varsa bunları sayfayla görüşün.

Merhaba bende tiroidin yavaş çalışması yani hipotiroidi hastalığı var. Düzenli ilaç kullanıyorum. Zaten ilaçlarda hemen düzeliyor değerler. Geçmiş olsun.

Merhaba bende tiroidin yavaş çalışması yani hipotiroidi hastalığı var. Düzenli ilaç kullanıyorum. Zaten ilaçlarda hemen düzeliyor değerler. Geçmiş olsun.
Ben pek anlamıyorum acaba yavaş çalıştığı değer kaç olıyor

tsh yüksekse endokrine gidin. Endokrin başka kan testi yapıyor orda cıkıyor net bir şekilde
Aşırı yüksek değil sadece sınır 4,20 iken benim 4,70
Ama zaten endokrin e gidicem oraya yönlendirdi. Merak ediyorum ne çıkacak

Aşırı yüksek değil sadece sınır 4,20 iken benim 4,70
Ama zaten endokrin e gidicem oraya yönlendirdi. Merak ediyorum ne çıkacak
Benim bazen düşük bile cıkıyodu bazen yükseliyodu. Dediğim gibi başka testle antikora bakıyolar anlaşılıyor. İhmal etmeyin geçmiş olsun

Benimde yüksekdi çok şükür tiroid ilacıyla indi 1,3 felan şuan mutlaka doktor ilac vermesi lazım adet düzensizliğ de yapar pko felan benim oyle oldu cünkü bide tatlı ve karbonhidratdan uzak dur sağlıklı beslen erkeklik hormonu düşer paket gıdalar özellikle iğrenç..

Peki ilacı kullanırken korunman gerektiğini söyledi mi ? Ne kadar süre kullandın ne kadar sürede düştü değer ve kaçtan düştü 1,3 e

Peki ilacı kullanırken korunman gerektiğini söyledi mi ? Ne kadar süre kullandın ne kadar sürede düştü değer ve kaçtan düştü 1,3 e
Tiroid ilacin korunmayla bir alakası yokki bu ilac korunma ilacı değil ki tiroidi çalıştıran hormon detaylı açıklama yapmamış doktorunuz hiç iyi bişey deği bu .. endokrine gitmelisiniz kadın doktorunuz ilaç vermediyse 4,5 dan düştü bu arada tiroid değerim zaten erkeklik hormonu birlikte cıkar düşer genellikle en azından kendi adıma konuşayım benim öyle hep ilaç aldın oldu bitti olmuyor bide paket gıda soya içerikli gıdalar tiroid mahf eder korkulcak bişey değil ilacla düşüyor değer ömür boyu alıyosun onu daha artık , düzenli alınıyor ama yeme içme kilo varsa vermelisin adet düzenin için

Kadın doğum doktoru endokrine yönlendirdi. Benim alanımda hiçbir sıkıntın yok dedi. Endokrin TSH ile ilgilenecek dedi. Ne bileyim belki ilaç olduğu için korunmak gerekir diye düşündüm. Kaç gün sonra düşer acaba bilginiz var mı
Mesela şuan adet dönemimdeyim. Bu ay ki yumurtlamamı etkiler mi sizce ilaç kullanımı
Çünkü yumurtlama göremiyorum moralim bozuluyor

En azindan yiönlendirmiş gidin ilacınızı yazdırın bi an evvel başta 25 mikrogramm veriyolar düşmeyince dozu arttırıyolar yumurtlama göremiyosanız inositol kullanın çok etkili eczanelerde satılıyor 250-300 tl cıvarı şuan ama değer bence pko için ilaçı aldıktan 2 ay sonra ortalama düzene girmiş olur değeriniz sağlıklı beslenince herşey normale dönüyor ama inositol kullan tamamı gerçekten faydasını görürsün

Onu da kullandım adet düzenimi bozdu erkenden adet oldum. Bir daha kullanmayacağım dedim. Clife tüketiyorum bakalım bu ay da etkisi olacak inşaAllah

Onu da kullandım adet düzenimi bozdu erkenden adet oldum. Bir daha kullanmayacağım dedim. Clife tüketiyorum bakalım bu ay da etkisi olacak inşaAllah
İnositol düzenliyor aslında .. o yüzden erken adet oluyosun yapcak bişey yok ozaman kendine bir yol cizceksin ama bu hiç kolay değil pkoyla malesef kilo verince düzene giriyo tabi kilolumusun bilmiyorum tabi ki ama ben mesela kiloluyum 8 bucuk kilo. Verdim düzene giriyo yavas yavas

Çok teşekkür ederim ben hiç test yaptırmadım henüz işten izin alıp da doktora gidemedim bi türlü biz de çocuk istiyoruz ama olmuyo 1.5 yıldır clife ı duydum ben de alacağım yarın bakalım en azından içinde zararlı Bir şey yok zaten mutlaka adet düzenleye yardımcı olur en azından adetim de düzensiz İnşallah size de faydası olurda2023 uğur getirir

Biraz kilom var evet. İnşaAllah emeklerimizin karşılığını alırız
Sadece kilo değil her anlamda emek veriyoruz maddi manevi
En çok da sabrederek

Ay teşekkür ederim hepimize getirsin zaten sayfa sahibi de söyledi
Gebelik ilk aydan olmazsa bile adeti düzenler diye. Benim de öyle oldu 28.günde oldum. İçinde şifalı herşey var. Adaçayı,hayıt,Aslan pençesi,çörekotu,bal vs. Hepsi bitkisel. Fayda görmek için söylenilenleri de beraberinde uygulamak lazım ama size tavsiyem önce bi adetinizin 3.günü hormon baktırın 1,5 Yıl az değil.

Biraz kilom var evet. İnşaAllah emeklerimizin karşılığını alırız
Sadece kilo değil her anlamda emek veriyoruz maddi manevi
En çok da sabrederek
Bide unuttum canım sormayı , diaformin, glifor,matofin artık hangisi bilmiyorum herhangi birini kullandın mı? İnsulin direnci için. Zayıflatıyor iştah kesiyor insulin hapı.. pkoda veriyolar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…