Tiroid nodülü biyopsisi yaptıran var mı????

Sonucumu aldığım gün hemen buraya yazar paylaşırım sizlerle. İyi dilekleriniz için teşekkürler
Tekrar merhaba kızlar. Çarşamba günü biyopsi yapıldı. Sonucumu da 1 gün sonra aldım. Temiz çıktı. Kistik yapıdaymış nodül ve korkulacak birşey yok dedi dr. Çok şükür Allahıma. Ama şu biyopsi yapılması gerekiyor diye söylendiği günden beri dünya başıma yıkıldı. Çok korktum, uykularım haram oldu. Söylediğiniz gibi biyopsi sırasında pek fazla acı olmuyormuş, yaşayınca anladım. Ultrason cihazının yanına uzandım. Dr. ultrasonla baktı nodülü buldu. Giriyorum dedi ve iğneyi soktu boynuma. İçerden sıvı çekti, yan tarafta hazır bekleyen camlara püskürttü. Tabii nodüle girerken yutkunmamamı ve hareket etmememi söyledi. Bu işlem peşpeşe 4 kez tekrarlandı. Sonra kalktım ve alınan sıvıların püskürtüldüğü cam (lam)ları patolojiye kendim götürdüm. Şu anda ise hala daha bademciğim şişmiş gibi his var, yutkunurken, öksürürken biraz ağrı oluyor. Boynumda ise iğnenin giriş yeri olan 4 delik var birazda morluk. Ama olsun, ben razıyım. Sonuç temiz ya aylarca katlanabilirim bu ağrıya. Sizlere de tekrar çok geçmiş olsun arkadaşlar. Allahım dermanı olmayan dert vermesin. Sormak istediğiniz birşey olursa cevaplarım biyopsiyi yaşamış biri olarak. HOŞÇAKALIN....

Ben de biyopsi olmuştum ve sonucu temiz çıkmıştı. Sonra büyük oldugundan yek taraflı ameliyat oldum iki hafta oldu yaram iyilesmeden patoloji sonucunda tiroid kanseri olduğumu öğrendim ve doktor hemen yeniden ameliyat dedi (((tam her şey düzeldi dediğim anda bu oldu... bence biyopsi de tek bir yere güvenmeyin Allah hepimizin yardımcısı olsun ve su an co korkuyorum :-(

Bende yaptırdım aslında korkulacak bir şey yok ama tabi yapmadan insan bilemiyor o kadar kendimi sıkmışım ki dr işini bitirdi kalktım biraz yürüdüm gözüm karardı ...yardımcı ,koltuğa uzanın isterseniz dedi uzandım ..çok korkarak gelenlerde oluyor merak etmeyin dedi :)

arkadaslar
bugun bu konuda bır haber aldım ve cok cok uzgunum suanda.
tıroıd ultrasonu sonucu nodul bulundu.1cm ve biyopsi istendi.hiç beklemediğim bir konu idi şok oldum,doktorun yanında ağlamamak için kendimi zor tutttum.konuşmayı nasıl bitirip odadan cıktıgımı hatırlamıyorum.bu haberı alırken yalnızdım onun da etkisi olabilir.
burada yazan aynı konu fakat farklı konu baslıkları okuyunca cok cok uzuldum.
biyopsi için devlet hast 20 gün sonraya gün verdi.
napmalıyım
özel hast bunu yaptırmanın ücreti nedir.
bu arada biyopsi olmadan5 gün önce ağrı kesici kullanmayı kesmek gerekiyormus.
ben ağır bir grip geçiriyorum, bu esnada biyopsi olamamdeğilmi,
lütfen yardımlarınızı bekliyorum.

Ben ,devlet hastanesinde yaptırdım ama ağrı kesici içilmeyecek diye birşey söylenmedi ...

Mrb çok geçmiş olsun tekrar ameliyat oldunuzmu ne oldu sonrasında ilk ameliyat olduğunuzda o bölge temizlenmemişmiydi neden 2.ameliyat istendi acaba

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…