Tiroid kanseri

Çok geçmiş olsun kardeşim..geçtiğin süreçten şu anda ben de geçiyorum .. sol lob ve istmus alındı bende .sağ duruyor..patoloji papillar ca lı 5 mm yani 1 cm bile değil tümör çıktı..çevreye yayılmadığı için Doktorum sağ lobu almadı rai de vermedi..çok ısrar ettim ama sağ lobumda sorun yokmuş takip edecekmiş..şimdi de 1 lenf nodum şüpheli göründü ona bakıcak..o kadar kafama takıyorum ki 3 çocuğum var üstelik biri engelli..bana bir şey olursa geride bıraktığım enkazı düşünemiyorum... allahım muradına erdirsin inşallah...ilk önce kendi sağlığını düşün..çocuk nasılsa oluyor..tiroitlerin olmasa da oluyor..40 yaşımda doğurdum , oluyor..

Tedavi yumurtalıklarınıza zarar verebilir. Yumurtalıklarınızı dondurup tedaviden sonra tüp bebek yapabilirsiniz. Doktorunuz bunu size söyledi mi bilmiyorum ama mutlaka dondurun.

Çok çok geçmiş olsun. Benim de sol taraf papiller geldiği için sag taraf da temiz olduğu halde alındı. Bendeki lenf bezlerime yayılım yapmış ameliyat esnasında temizlenmis. Ameliyattan sonra bakılan ultrason ve sintigrafide temiz çıktı. Doktor çocuk düşünüyorsan bu aşamada atom almana gerek yok düzenli takip yapalım dedi. Ancak hastane prosedürü gereği heyet karar verecekmis. Yine de son karar benim olacak. Ben de düzenli kontrole gitmek istiyorum. Eğer nuksetme durumu olursa elbette almak isterim ama temiz olduğunu bile bile çocuk düşüncemden vazgeçmek istemiyorum.
Allah sizin de yardimciniz olsun inşallah önemli bir şey çıkmaz da her şey yolunda gider

Tedavi yumurtalıklarınıza zarar verebilir. Yumurtalıklarınızı dondurup tedaviden sonra tüp bebek yapabilirsiniz. Doktorunuz bunu size söyledi mi bilmiyorum ama mutlaka dondurun.
Ameliyat sonrası bakılan ultrason ve sintigrafide temiz çıktım. Nükleer tıp doktoru bu aşamada çocuk düşünüyorsan atom almana gerek yok düzenli takip yapalım dedi. Sanırım atom almamaya karar vereceğim ve tüp bebek surecine başlayacağım

Allah yardımcınız olsun. İnşallah tez zamanda sağlığınıza kavuşursunuz ve bebek sahibi olursunuz.

merhaba acaba rica etsem neden 3 kere RAİ tedavisi gördüğünüzü paylaşabilirmisiniz

Bir iki doktora daha mi sorsaniz. Atoma biri gerek yok derken diğeri şart diyebilir şart diyen isabet etmiş olabilir. Miyom ameliyatı oldum. Biri hemen çocuk yap dedi diğeri asla yapma dedi. Tek fikirde uzlasmiyorlar. Ve biri isabet ederken diğeri doğrunun uzagindan geçebiliyor.

merhaba acaba rica etsem neden 3 kere RAİ tedavisi gördüğünüzü paylaşabilirmisiniz
Merhaba. Tiroid kanserinde hastalığın göstergesi olan Tiroglobilin değerine bakılır. kan tahliliyle kontrollerde. bu değer ne kadar düşükse o kadar iyidir belli referans aralığında kalması gerekiyor. Yüksek olması taramalarda görülmese de vücutta kanser hücrelerinin olduğunu gösterir benim istenilen seviyeye gelmediği için 3 kez rai almak zorunda kaldım ve sonrasında 2.ameliyatida olmam gerekti zaten.

evet bahsettiklerinize ben de hakimim. benim de annem papiller tiroid ca sebebiyle ameliyat olup rai aldı. şu an nasılsınız peki? ilk ameliyatta tiroid bezi tamamen alınmamış mıydı? ikinci ameliyatı lenflerden mi oldunuz?

Çok geçmiş olsun yenimi ameliyat oldu ve rai aldı. en kısa zamanda sorunsuz tamamen atlatır inşallah.
Benim ilk ameliyatım 10 saat süren çok riskli bir ameliyatti. Tiroid bezim tamamen alında ve maalesef lenf bezlerimde metastaz vardı onlarda temizlenmisti. Lenflerde metastaz olduğunda biraz daha karmaşık oluyor durum benim o yüzden tg değerim hep yüksek oluyordu.

İlk ameliyatimin üzerinden 5. İkincisi üzerinden 3 yıl geçti daha yeni 6 aylık kontrollere geçtik ama benim TG değerim hala normalin biraz üzerinde o yüzden daha sıkı takipteyim. üçüncü ameliyat olma durumum bile olabilirmiş zaman gostericek ve tabiki 4.rai ihtimalimde aynı şekilde.

annem de rai alalı 2 yıl oldu o da su an sık takipte sizin gibi. sizin noduller kaç cm idi hatırlıyorsanız? mikroskopik özellikleri türü vs

annem de rai alalı 2 yıl oldu o da su an sık takipte sizin gibi. sizin noduller kaç cm idi hatırlıyorsanız? mikroskopik özellikleri türü vs
Annenizin TG değeri olması gerektiği gibimi? Benim çok nodülüm vardı ve boyutları genel olarak büyüktü net sayıyı hatırlayamıyorum dosyalarima bakmam gerekir. Lenf nodüllerimde fazlaydı hem sağda hem solda. Benim ameliyat izim bir kulağımın altından diğer kulağımın altına kadar kolye infüzyonu dedikleri şekilde. Tür olarak papiller benimde ama patoloji sonuçlarını, ayrıntıları hatırlayamıyorum

Mrhba ben de aynı ameliyatı oldum benim tiroglobulin değerim sıfırlarda ama anti tiroglobulin ab değerim 14 lerde. bu değerin de mi sIfırlarda olması gerekiyor sizin nasıl odeğeriniz?

Merhabalar, öncelikle geçmiş olsun. Umarım şuan daha iyisinizdir. Benimde kardeşim troid kanseri z önce ameliyat oldu. Bu ameliyatını çok iyi bir cerreh gerçekleştirdi fakat boynunda kesi izi kaldı. Siz bu konuyu doktorunuza iletin, 2 defa da atom tedavisi aldı. Zaten atom dediğimiz bir ilaçtan ibaret. Tüm hücrelere siyaret ederek tarama yapıyor. İlk evredesiniz büyük ihtimalle, kardeşim 2 senedir tedavi oluyor şuan durumu iyi çok şükür. Sizde önceliği tedavinize verin, çocuk yaparsınız şuan ama tedavi olmazsanız doğan çocukta sizin tedavi sürecinizde yıpranır ve yalnız kalır. Öncelikle tedaviyi olup sonra çocuk düşünmek daha mantıklı geliyor

Merhaba çok geçmiş olsun. Acaba neden 2 kere atom aldı kardeşiniz öğrenebilirmiyim?

Çok tesekkur ederim inşallah çok ama çok güzel haberler verebilirim her şey yoluna girince
Ben yerinizde olsam embriyo dondurmak İçin tüp bebek merkezi ile görüşürdüm öncelikle. Eğer yumurtalarınız çok çok çok az değilse belki de hiç gerek yok tedavimizi okul gelin diyecekler , belki de embriyo donduralım diyecekler, embriyo dondurmak yumurta dondurmaktan çok daha mantıklı bence ...
Troid kanseri tedaviye cevap veren bir kanser , rabbim şifanızı versin , yaşını genç rahat olun nasibi ne zamansa bebeğinizin o zaman gelecek dünyaya ,
Ben de 7 yıl sonra tüp bebek tedavisi ile evladımı aldım kucağıma , hiç bir sorun yoktu çok iyi doktorlar gidiyordum kendimce ama işte nasip ne zamansa...
Bi de bebek sahibi olduğunuzda sağlıklı olmanız bebek ve sizin açınızdan şart , yoksa sürekli birilerinin peşinden koşup yardım dilenecek gibi insana eziyet eden bir psikoloji yok bence , bebeğimden sonra ben de bası sıkıntılar yaşadım ve bebeğimin bana ne kadar ihtiyacı olduğu gerçeği ile defalarca yüzleştim
Rabbim sağlıkla bebeğini kucağına almayı nasip etsin

Merhaba çok geçmiş olsun. Acaba neden 2 kere atom aldı kardeşiniz öğrenebilirmiyim?
Ameliyat sonrasında gözle görülemeyecek kadar küçük bir kanser hücresi kalmış boğazında. Bunun için ilk doz atomu vermeyi planladılar, bunstom o minik hücreyi öldürecekmiş. Fakat öyle olmadı. 3 ay arayla kontrole mutlaka gel bu küçük parça tekrar büyümesin dediler. İkinci dozu sanırım ameliyattan 1 sene sonra falan aldı, ama bunda o minik kanser hücresi yine kaybolmadı. Fakat en azından kanser ilerlemedi 2 yıldır, aynı seviyede. Sürekli ilaç kullanıyor ve doktor kontrolüne gidiyor

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…