Tiroid kanseri

Mavigokyuzu6

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
29 Şubat 2020
361
425
Merhabalar. Mayıs ayında yaptırdığım tahlillerde sol tarafimda bulunan 8.5 mm boyutundaki nodulumun papiller ca yönünden şüpheli olduğu gerekçesiyle Haziran ayinda tiroid ameliyatı oldum. Sol taraftaki kötü huylu çıktığı için tiroidlerim tamamen alındı. Patoloji sonucumda lenf bezlerime sicramis olduğu ortaya çıktı. Ameliyat esnasında büyük oranda temizlenmiş ancak yine de atom tedavisi almam gerektiği söylendi. Pazartesi günü nükleer tıp ile görüşeceğim.
Böyle bir sonuç beklemiyordum. Ameliyat olmak beni korkutmuyordu ama atom tedavisinden çok korkuyorum. Ameliyattan önce konuştuğum tüm doktorlar sende atom tedavisi gerekli gormuyoruz diyorlardi. Patoloji sonucu çıkınca gerekli olduğu anlaşıldı.
Kasim ayından beri çocuk deniyorduk ve olmuyordu. 31 yaşındayım ve adetlerimin yoğunluğu eskiye göre azaldı. Ultrasonda az sayıda folikul goruluyor. Belki de tiroid problemi yuzundendi.
Benim sorunum internette okuduğum kadarıyla atom tedavisinden sonra 6 ay ile 1 yıl arasında hamile kalinmamaliymis. Ama benim zaten az sayıda yumurtam var. Erkenden menapoza girmekten çok korkuyorum. Eğer bu durum olmasa tüp bebek yoluna girmeyi dusunuyordum. Şimdi bir de bu tedavi çıktı. Ya bu kadar süre beklerken bir daha anne olamazsam diye içim içimi yiyor. Atom tedavisi olurum hiç sorun değil. Ama o korunma süresini düşündükçe delirecek gibi oluyorum. Bu yüzden tedaviyi sonraki bir zamana bile ertelemeyi düşünüyorum.
Sizler ne düşünüyorsunuz? Lütfen yardımcı olun. Morale çok ihtiyacım var.

Kardeşim de benzer durum yaşıyor. Çok zor ama tedavi olmalisiniz kesinlikle. Bebek olsa sizin hastalık ilerlese ne olacak hiç düşündünüzmü yaşınız genç anne olursunuz inşallah. Ama tedavi olun lütfen siz herşeyden daha önemlisiniz önceliğiniz kendiniz olsun.cok acı tecrübeler yaşayan biri olarak sizi uyarıyorum

Öncelikle çok çok geçmiş olsun.

Atom tedavinizi ileri zamana ertelemek çok üzgünüm hiç mantıklı değil Papiller karsinomlar operasyon + atom tedavisi ile çok çok iyi sonuçlar veren bir kanser türüdür. Bu fırsatı kaçırmak olur mu? Endiseleriniz ve üzüntünüz de çok haklısınız ama önce kendi sağlığınız hele ki bu durumda böyle bir fırsatınız varken.

Atom tedavisi öncesi yumurtaları toplama gibi bi işlem oluyor mu bilmiyorum. Bir kadın doğum doktoru ile görüşseniz öyle bir ihtimal varsa önce yumurtalarınızı toplatsanız atom tedavisi sonrasında gebelik için uygun olduğunuzda kullansanız daha mantıklı geldi bana.

Yumurtalarinizi hatta emrio bile dondurabilirsiniz. Yalnizca 1 haftalik islem ve yumurta saklanmasi yillik 250 dolar filan diye biliyorum. Hemen bir tup bebek merkeziyle gorusun, yumurtalarinizi olgunlastirmasi icin islem yapip olgulasan yumurtalari toplatip saklayin. Acil sifalar diliyorum lutfen iyi oldum ve hamileyim haberlerinizi alalim

Çok haklısınız çok teşekkür ederim. Keşke bekarken ortaya çıksaydı hiç dusunmeden tedavimi olurdum diyorum ama bunda da vardır bir hayır

Çok teşekkür ederim. Ben de böyle düşünüyorum aslında. Ama hemen tedavi olacaksam yumurtalari toplamak için vakit de kalmayacak. Atomdan sonra da radyasyondan etkilenmiş olabilir diye toplanması uygun olmaz sanırım. Pazartesi nukleer tıp ile gorusunce kesinlestirecegim ama cok zor bir karar. Keşke başka bir yolu olsa

Çok tesekkur ederim inşallah çok ama çok güzel haberler verebilirim her şey yoluna girince

Annemde ayni süreclerden gecti zor bir donem ancak cocugum olmadi diye uzulmeyin tiroid hastasi iken bilmeden gebe kalsaydiniz da bebek icin sorun olabilirdi bu daha zor bir surec olurdu sizin icin.
Arkadaslarin dedigi gibi eger musade edilirse yumurtalarinizi dondurum.
Sunuda soylemek istiyorum annem de bu surecten gecti menapoza girene kadar benden daha dogurgandi.
Kötuyu dusunup icinizi karartmayin hemen.

çok geçmiş olsun
bizim iş yerinde benzer durum yaşayan bir ablamız vardı şükür çok iyi şu an
hiç bir sıkıntısı da yok , hatta iş yeri açtı yeni, işini büyüttü falan.

çocuk olayını bilemiyorum ama kesinlikle ama kesinlikle iyileşmeden düşünmeyin
sonra çok çok daha zor olur inanın, şimdi bir bebekle olmanın psikolojisi çok çok farklı
ama çevremde gördüğüm tedavi bittikten sonra gayet normal bir şekilde hayatlarına devam ettikleri.
31 yaş da 1 2 yıl beklenilmeyecek bir yaş inanın değil, ben 35 yaşında anne oldum.
Allah şifa versin, inşallah çabucak geçer rahatsızlığınız.

Öncelikle acil şifalar diliyorum.
Ben çocukken annem gördü atom tedavisi. Öncesinde çok kilo verdi,cabuk sinirleniyor,cabuk acıkıyor,aşırı terliyordu. Hastalığı bu şekilde anlaşılmıştı hatta annemin. Aradan yıllar geçti gayet iyi(maşallah diyim)annem.
Sizin önceliginiz tedaviniz olmalı. Hiç korkmayın yaşınız genc daha. İyileşin sonra düşünürsünüz bebek. 35 yaşımda 2.çocuğumu doğurdum ben geç değil,ablam 40 yaşında ilk çocuğunu doğurdu,cok arkadaşım var 40 yaşında bebek doğuran.
Şu anda siz kendinize odaklanmalısınız sadece.

Belki de tiroid problemi yuzundendi.
hipotiroidi adet düzensizliği ve infertiliteye neden olur,evet haklı olabilirsiniz.

atom tedavisinde vücudunuza radyoaktif iyot veriliyor, bu da kanserli hücreleri yok ediyor. radyasyonlu bir işlem olduğu için gebeliğin ertelenmesi gerekiyor.

ancak size tavsiyem yumurtalarınızı toplatıp dondurmanız. tedaviniz bitince de bebek çalışmalarına başlarsınız :))

her şey biz insanlar için üzülmeyin. tiroid ca tedaviye en iyi yanıt veren kanser türlerinden biridir. atom tedavisi ile kür sağlama oranı çoook yüksek. böyle düşünün bir de.

haklısınız davulun sesi uzaktan hoş gelir diyebilirsiniz belki , ne yaşadığınızı siz bilirsiniz sadece o da doğru,ancak maalesef ortada bir hastalık var,öyle ya da böyle tedavi edilmesi gerek... ama tedavi başarısı çok yüksek bir hastalık en azından,böyle motive edin kendinizi :)) çok geçmiş olsun

Önce sağlık Sonra bebek. Yaşınız daha çok genç, tıp deseniz ilerledi :) olumlu düşünüp, kendinizi strese sokmadan bu süreci geçirmeye bakın derim, biliyorum zor ama Allah her işin bir kolaylığını verir.

Öncelikli olan senin sagligin kesinlikle erteleme lutfen annem de ayni hastaligi gecirdi 4 sene oldu cok sukur su an cok iyi her zaman öncelik kişinin kendi sağliği olmali bence

Haklısınız şu an hamile olmadığım için şanslıyım. Doğru olanın bu tedaviyi gormek olduğunu biliyorum ama yine de bir yanim üzülüyor.

İnşallah bu günler çok çabuk geride kalir. Yapıcı mesajınız için çok teşekkür ederim.

Cok teşekkür ederim. Keşke korunma kısmı olmasa hic korkmadan bu tedaviyi olurdum. Umarım en yakın zamanda bunu atlatıp geç de olsa hamile kalabilirim

Çok teşekkür ederim çok güzel bir mesaj kesinlikle belki de olunabilecek en kolay tedavi bu. Eğer ertelersem sonrasında çok pişman olacağım bunu biliyorum.
Yumurta toplatma konusu da öğreneceğim. Boyle kafam çok daha rahat edecek

Amin inşallah çok teşekkür ederim. Umarım bu süreç beni çok fazla zorlamaz

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…