Saç Dökülmesi, Yıpranmış, Kırılmış Saçlar Tiroid,Demir eksikliği ve hormon yüzünden dökülen saçlarım

Yıpranmış Kırılmış Saçlar, Saç Dökülmesi ve Çözümleri

Miyav_su

Nirvana
Pro Üye
16 Şubat 2009
34.816
123.236
evet arkadaşlar malesef önce egzama sonrada tiroidlerimin az çalışması ,Demir eksikliği ve dht yani erkeklik hormonu yüzünden saçlarım döküldü malesef burayada benim gibi sorunu olan insanları yardım amaçlı açtım umarım faydam olur

Vichy dökülme karşıtı ,remolente kepek için diğer betnovate egzama ve kaşıntı için kullandım remolente 3 hafta Vichy 1 hafta dönüşümlü kullandım aralık ayından bu yana Demir eksikliği içinde maltofer solüsyon ve ferro zinc kullandım şuan banyoda dökülmem 1-2 tel oluyor önceden gider tıkanırdı oturduğum yerden yaprak yaprak dökülmem de durdu bu arada saçlarıma boya dahil hiçbirşey yapmıyorum sadece banyo sonrası kurutma

Şimdi remolente yerine başka bir şampuan kullanacağım bakalım sonucu nasıl olucak birde nane erkeklik hormonu baskılıyormuş bol bol taze nane kullanıyorum ayrıca aldactone isimli erkeklik hormonu hapını kullanıyorum

Kullandıgın haplar tuylenme yaptı mı. Doktorum bana panplus kapsul ve minoxil %2 lik sprey vermişti tuylenme yaptığı için sebebi hap olduğunu düşündüm bıraktım ama tekrar başlıcam aşırı azaldı ( tuylenme sine göz yumucam

Hayır canım yapmadı yeterki saçlarım dökülmesin keşke bırakmasaydın tekrar başla canım geçmiş olsun

Dahlia_ canım saçların nasıl oldu benim biraz düzeldi

Ah be canım egzamadan kurtulsam düzelecek de kurtulamadım bir türlü
Bir süre hafifliyor, o zaman saçlarım da iyi oluyor, hatta bir ara uzadı, biraz güçlendi..
Son zamanlarda yine eskiye döndü maalesef.. Mevsim değişikliği de etkiliyor sanırım
Herşey etkiliyor, ne yapacağımı şaşırdım artık..
O yüzden kendi haline bıraktım..
Egzamam da eskisine göre hafifledi, belki tamamen geçer diye umut ediyorum artık..
İşin kötüsü bakım yapamıyorum saçıma.. Eskiden yağ kullanırdım, zeytin, hint falan karıştırıp sürerdim iyi gelirdi, saçım canlanırdı ama şimdi yapamıyorum.. 2 gün önce yapayım dedim, belki kötü etkilemez diye düşündüm..
Ama nerde, kaşınıp duruyorum yağ sürdüğümden beri..

Vichy kullandım ben de, başlarda çok iyi geldi, sonra yine eskiye döndü, faydası olmadığını görünce bıraktım..

Canım egzamadan kurtulmak için bol bol ev yapımı yoğurt tüket ,kefir tüket birde dvit yükseltmeye çalış hayatından yumaşıtıcı,duş jeli losyonu çıkart ben çıkarttım gerçekten faydası var ben Vichy yanında remolente kullandım gerçekten faydasını gördüm bence yağlar filan iyice yıpratıyor saçları

Kızlar ben ee de hasimato var troid başlangıcı doktora saç sorunum olduğunu söyledim ama yinede hicbi ilaç vermedi siz troid ilacı kullanıyo musunuz

Kızlar ben ee de hasimato var troid başlangıcı doktora saç sorunum olduğunu söyledim ama yinede hicbi ilaç vermedi siz troid ilacı kullanıyo musunuz
Evet canım tiroid +Demir ve çinko +dvit + selenyum takviyesi alıyorum birde+b12

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…