Tiroid ameliyatı olan hanımlar

ozgurhayalim

Uçur beni spaydi
Kayıtlı Üye
13 Ağustos 2016
621
1.719
33
Merhaba kızlar. Yakın zamanda tiroid ameliyati oldum. Tüm tiroid bezim alındı. Benim sorum şu ameliyat olupta sonrasında adet gecikmesi ya da bi süre adet olmayan var mi ? Teşekkürler :anneadayı:

Merhaba. Geçmiş olsun öncelikle. Ben 7-8 yıl önce troid ameliyatı oldum. Tüm troid dokum çıkarıldı. Adet gecikmesi hiç yaşamadım. Hergün 100 lük Levotiron kullanıyorum. Çok konuşunca sesim kısılıyor bazen. Onun haricinde bir sıkıntım olmadı.

geçmiş olsun... bende tüm troid bezlerimi aldırdım benim ameliyatım biraz uzun sürmüştü 5buçuk saat narkoz almıştım sonrasında bende 2 ay adet olmadım ameliyat için kullanılan antibiyotiklerden ve narkozdan olabiliyor sanırım..

Ben ameliyat olalı henüz 12 gün oldu. Hormon ilaclarima henüz başlamadım. Pataloji sonuclarimi bekliyorum. Ama adet günüm 2 gün kadar geçti. Sanırım normal bir durum

geçmiş olsun herkese. benim de bir yakınım ameliyat olacak nodüllerinden. özel hastanede yapılacak. inşallah şifa buluruz. ameliyat olanlar ne kadar ücretle yaptırdı acaba var mı bu konuda yönlendirici olabilecek birisi.

merhaba arkadaslar,

benim tiroid sorunum yok fakat yakin bir zamanda ameliyat olucam.. supheli bir nodulden dolayi sag tiroid alinacak.. cok korkuyorum acikcasi... ameliyat nasil? iyilesme sureci, aciyormu, riskli bir ameliyatmi?, vs vs

tesekur ederim herkese .

merhaba arkadaslar,

benim tiroid sorunum yok fakat yakin bir zamanda ameliyat olucam.. supheli bir nodulden dolayi sag tiroid alinacak.. cok korkuyorum acikcasi... ameliyat nasil? iyilesme sureci, aciyormu, riskli bir ameliyatmi?, vs vs

tesekur ederim herkese .
Gecmis olsun. Benim de 3 ay once tiroidlerim alindi. Ben de de supheli nodul vardi cok sukur patoloji sonucum temiz cikti. Insallah senin de sonucun temiz gelir. Ilk 3 gun yutkunurken ve yemek yer iken zorlandim. Daha sonra o kadar siddetli agri olmuyor. Suan boynumu cok oynatirsam aciyor. Dr um 6 ay sonra daha rahat olursun dedi. Insallah sizin de ameliyatiniz kolay gecer.

Gecmis olsun. Benim de 3 ay once tiroidlerim alindi. Ben de de supheli nodul vardi cok sukur patoloji sonucum temiz cikti. Insallah senin de sonucun temiz gelir. Ilk 3 gun yutkunurken ve yemek yer iken zorlandim. Daha sonra o kadar siddetli agri olmuyor. Suan boynumu cok oynatirsam aciyor. Dr um 6 ay sonra daha rahat olursun dedi. Insallah sizin de ameliyatiniz kolay gecer.

Insallah csnim.. senin Adina sevindim... Bir sorum daha olacak.. Ameliyat tan once.. acaba agriniz varmiydi? Yutkunurken veya bogazda rahatsiZlik..

Merhaba. Geçmiş olsun öncelikle. Ben 7-8 yıl önce troid ameliyatı oldum. Tüm troid dokum çıkarıldı. Adet gecikmesi hiç yaşamadım. Hergün 100 lük Levotiron kullanıyorum. Çok konuşunca sesim kısılıyor bazen. Onun haricinde bir sıkıntım olmadı.
Ben de 2.5 yıl önce yutkunma zorluğu ile dr gittim.nodülümün kanama yaptığını 3.2 mm nodül olduğunu ameliyat olmam gerektiğini söyledi.neyse ameliyatı oldum.ara ara yutkunma zorluğum oldu.dr sorduğumda nodül olmaz artık hepsini aldım dedi.ama son 2 haftadır yutkunma zorluğum var.sizde de oluyo mu?

2.5 sene önce yutkunma zorluğu ile dr gittim.nodülümün kanama yaptığını,nodülün 3.2 mm olduğunu, ameliyat olmam gerektiğini söyledi.ameliyatı oldum.ara ara az da olsa yutkunma zorluğum oldu.dr sorduğumda tiroitlerimi aldığını artık nodül olmayacağını söyledi.ama 2 haftadır yutkunurken yine ağrı oluyo.sizde böyle sorun oldu mu ??

Ben de 2.5 yıl önce yutkunma zorluğu ile dr gittim.nodülümün kanama yaptığını 3.2 mm nodül olduğunu ameliyat olmam gerektiğini söyledi.neyse ameliyatı oldum.ara ara yutkunma zorluğum oldu.dr sorduğumda nodül olmaz artık hepsini aldım dedi.ama son 2 haftadır yutkunma zorluğum var.sizde de oluyo mu?
Bende bir dönem öyle hissetmiştim. Yutkunma zorluğu değil de takılma gibi bir histi. Reflüden şüphelendiler ama bir şey çıkmamıştı. Bende anksiyete bozukluğu var. Kendimi fazla inceliyorum. Psikolojik deyip çıkmışlardı işin içinden. Sizde de çok ciddi bir şey olduğunu sanmıyorum. Geçmiş olsun

Bende bir dönem öyle hissetmiştim. Yutkunma zorluğu değil de takılma gibi bir histi. Reflüden şüphelendiler ama bir şey çıkmamıştı. Bende anksiyete bozukluğu var. Kendimi fazla inceliyorum. Psikolojik deyip çıkmışlardı işin içinden. Sizde de çok ciddi bir şey olduğunu sanmıyorum. Geçmiş olsun
Merhaba.Forumda araştırma yaparken buldum.3 yıl önce benimde troit bezim alonda .kanser şüpheli ama sonuc temiz cıktı.O gündem sonra pek kendime gelemedim psikolojik olarak. Kendimi incelemek hastalık düşünmekten. AYRICAsonuc temiz çıkınca troitim al8nmasini kabul edemedim.bence bende anksiyete bozukluğu vat siz nasıl baş ediyorsunuz bu durumu.

Merhaba.. nisanın 28 inde tiroid ameliyatı olacağım..benimki multi nodüler guatr ve noduller hiperaktif..sadece sol lobda..aşırı kalp çarpıntısı, yüksek tansiyon, uykusuzluk ve sinir var..şu anda bile kalbim patır patır..doktorum usg ve sintigrafiden sonra hemen ameliyat kararı aldı biyopsi ilaç felan uğraşmaya değmez hipertiroid (toksitiroid) dedi..açıkçası ameliyattan korkmuyorum..inşallah patolojide temiz çıkar

Merhaba tiroid ameliyatından sonra doktora doz ayarlaması için 6 ayda bir mi gittiniz ve genel olarak doz değişikliği oldu mu hipotiroidi mi vardı acaba

Merhaba.. nisanın 28 inde tiroid ameliyatı olacağım..benimki multi nodüler guatr ve noduller hiperaktif..sadece sol lobda..aşırı kalp çarpıntısı, yüksek tansiyon, uykusuzluk ve sinir var..şu anda bile kalbim patır patır..doktorum usg ve sintigrafiden sonra hemen ameliyat kararı aldı biyopsi ilaç felan uğraşmaya değmez hipertiroid (toksitiroid) dedi..açıkçası ameliyattan korkmuyorum..inşallah patolojide temiz çıkar
CANM benm anneme eki amelıayt ileri cok korkuyorum ölüm riski varmı Rabbım korusun

CANM benm anneme eki amelıayt ileri cok korkuyorum ölüm riski varmı Rabbım korusun
Ben mayısın 18inde ameliyatımı oldum..ölüm riski neden olsun ki anlamadım..annenizin başka sağlık sorunları mı var ? Kalp , şeker , tansiyon gibi...ameliyat çok kolay bir ameliyat.. öğleden sonra 6 da ameliyattan çıktım .gece 12 de serumu çıkardılar çorba su felan içtim .karnım doyunca dermanımda yerine geldi yattım uyudum ameliyat olmamış gibi..öğlen de taburcu oldum hatta toplu taşımayla eve geldim...3 gün çorbayla beslendim sonraki günler sert olmayan sulu yemeklere geçiş yaptım...kesinlikle kolay bir ameliyat..ölüm felan düşünmeyin böyle şeyler

X