Ticarete atılma olumlu olumsuz yanları.

Evet iyiyim canım bu daha riskli değil mi ? Dükkanlar 3 milyon. Kirası taşınma derken işyeri açmak 250 300 bin. Keşke zamanında işyeri alsaydık
Daha riskli değil. Online ticaret çok daha zor,hele ki işin mutfağından değilseniz. Küçük bir yerde ucuza dükkan bulma ihtimaliniz var.

Sağol canım. Büyükşehirdeyim.

Daha riskli değil. Online ticaret çok daha zor,hele ki işin mutfağından değilseniz. Küçük bir yerde ucuza dükkan bulma ihtimaliniz var.
Sağolun bilginiz için. Biz kendi yağında kavrulan bi çiftiz. Arabamız var sadece çok etmez 600 700. Başkada birikimimiz yok.

Tescil gelmesi ücretlimi ? Mesela isterim kendi markamın şallarını satmayı. Deneyeceğim en fazla elimde toptan şal olur annemin kuran arkadaşlarına satarım

Başka hangi alana girebilirim ? Eşimde elekteik malzemesi satan dükkanda çalışıyor lakin kar marjı çok düşük.

Daha once hiç ticaret yapmamış birisi için riskli, öyle uzaktan göründüğü gibi değil, hevesinizi kırmak istemem ama giderler şu ekonomide çok çok fazla,online deseniz bilindik pazarlar olmadığı sürece vergi levhası dükkan vs olmayınca güvenilir olmuyor, açıkçası ben öyle yerllerden alış veriş yapmam kesinlikle...iyi düşünmek lazım ama makyaj vs yetenekliysen kurs vs alıp o alana yonelebilirsin

Sağolun bilginiz için. Biz kendi yağında kavrulan bi çiftiz. Arabamız var sadece çok etmez 600 700. Başkada birikimimiz yok.
Ticarette en önemli iki şey var,biri bilgi diğeri nasip. Pazarcılıktan gelen ama şimdi fabrikası olan bir arkadaşım var mesela. Adamın nasibi varmış yaptı becerdi. Şimdi her ay bir araba alıyor,inanılmaz boyutlara geldi. Her şey mümkün. Al sat yapacaksanız Bursada Vişne ticaret bölgesi var,her türlü ürünü toptan olarak bulabilirsiniz. Bir gelip bakının derim. Şehir değiştirmeyi düşünürseniz de Bursada dediğim işleri yapabileceğiniz yerler var aklınızda olsun. Bana da yazabilirsiniz özelden. Elinden gelen olursa yardım edebilirim.

Evet alabilirim ama yine kendi dükkanımı açıp kira durumu çok riskli. Kendi sayfamı etiketlerim. Reel instagram hesabımı.

Yaaa harika yapmışsınız
Suan Türkiye de 4 dairen varsa en azından arkana rahat yaslanabilirsin.
Allah bana da nasip etsin
Kac yasındasınız bu arada

Tamda bunu merak ediyorum. İnstagramdan biri bursadan kumaşcıdan şal alıp satıyor. Ben şuan zaten çalışıyorum öyle ek iş olarak düşünüyorum. Örneğin 500 adet toptan almak gibi. Kendi çevreme de satabilirim. Kendi arkadaş grubuma akrabalara gibi. Reklam verir ordan satış yaparım. 40 a alış 150 ye satmak gibi. Eğer devam ederse dükkan alıp girerim işe. Dururum başında takı aksesur ayakkabı çanta eklerim.

Başka hangi alana girebilirim ? Eşimde elekteik malzemesi satan dükkanda çalışıyor lakin kar marjı çok düşük.
Çamaşır ve kozmetik mahalle aralarında en kolay satılan eşyalar. Ağda salonu gibi bir yer açsanız,ucuza da çalışsanız kenar mahallelerde hem satış yapar he de el emeğinizle iyi para kazanabilirsiniz bence. Zamanla eğitimini de alır tırnak,saç gibi alanlara da girebilirsiniz.

Daha çoğunu nasip etsin size inşallah. Ben 37 eşim 39.
Biz küçüğüz be abla. Ben 25 yaşındayım. Eşim 30. O kadar hevesli ki. Güveniyorum da çok zeki çalışkandır. Bazen bazı arkadaşlarına bile kendi toptan malzemesinden alıp 500 600 kar ediyor kendine. Bı ışık görsem giricem 100 200 bin risk ederiz diye ama ışık yok :)

Sağolun bilgilerinz için

Bursada bebek eşyası ve şal çok var, bahsettiğim bölgelerden toptan alınabilir. Yakın çevreniz okey ama akşam sabah şal almaz kimse ,bir yerden sonra almazlar. En güzeli yazlık yerlerde ufak dükkanlar oluyor üç kuruş kiraya tutup çalışmaya devam edebilirsiniz. Ben Bursalı olduğum için buradan örnek verebiliyorum,Kumla, Kurşunlu gibi yazlık yerlerde iş yaparak araba alan tanıdıklarım var. Pazarlara çıkabilirsiniz hafta sonları. Hatta eşinizle beraber de yapabilirsiniz.

Hevesliyse başarır. Hakkınızda hayırlısı olsun. Kafanıza koyduysanız yaparsınız.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…