Tibetin Gençlik Pinari 5 Hareket

Arkadaşlar ben de bi arkadaşımdan duymuştum bu tibet hareketlerini sonra internette araştırdıkça ben de heves ettim ve başladım- zaten çok kolay başlanıyordu 3er kez. şu an 15 tekrara geldim. etkileri zaman zaman değişiyor sanki. ilk haftalarda çok enerjik hissettim, cildimde pürüzsüzleşme de hissettim. sonra iki hafta filan sabahları zar zor uyanır oldum enerji gitti. daha sonra geri geldi ama bu belki de hayatımızdaki duygu dalgalanmalarından filan oluyor olabilir. ilk zaman idrar koyulaşması oldu, 7-9 tekrar sıralarında 3-4 gun hafif başağrısı oldu.

başladığımdan beri iki defa regl oldum ikisi de agrısız geçti ama kanama miktarı da az oldu, normalde agrılı ve 3 gunken bu sefer 2 gunde bitti mesela ve geceleri de pek kanama olmadı. ben hareketleri kesmemiştim regl sırasında. okuduklarımdan regl iken 2 ve 4. hareketleri yapmamak gerektiğini az önce öğrendim. ama reglin az sürmesinin zararı var mıdır ki? onu da kestiremiyorum.

bunun dışında ben çok üşürdüm, daha az üşüyorum.

ve ilginç bişey, benim kan şekerim sık düşerdi, elim titrer ter basardı, açlık tahammülüm cok azdı, başladığımdan beri kan şekerimin normalde düştüğü durumlarda düşmedi bi arkadaşım farketti ve sasırdı hatta.

gecen hafta kan tahlili yaptırdım, 8 ay önce yaptırmıstım en son ve bu tahlilde sonuçlar bi öncekine göre cok daha iyi. kan sayımında hiç anormal değerim yok ve butun degerler yukselmiş. demirim kesin düşük cıkar diyordum kansızım genelde, o bile iyi çıktı şaşırdım.

bence ayinler metobolizmayı dengeliyor kan dolasımını duzenliyor, hormonları da tabi. birbucuk ay aslında ne kadar kısa bi süre ve sonuçlar teşvik edici. sağlığımız için yapmalıyız, günlük hayatın keşmekeşi içinde kendimizi unutuyoruz ve vucudumuzun dengesi sasıyor, bu ayinler de o dengeyi geri kazandırıyor, günde 15-20 dk hiçbişey değil aslında. kendim için bu ayinleri yapmak beni mutlu ediyo.

göğüslerine bi etkisi oldu mu acaba ?

bi hafta öncesine kadar pek birşey yoktu ama bu hafta bi dolgunluk var(17tekrardayım), reglim de yakın değil...

Tibet'in gençlik pınarı'nı okuyalı herhalde 5 sene kadar olmuştur. 5 sene önce başlamıştım ama sıkılıp bıraktım, akşam çalışması için çok ideal hareketler gibi görünüyor, bu akşam kesinlikle başlıyorum :) Yoga'ya da başlayana kadar (önce ufak bir varis - iğne tedavisi olmam lazım) hemen buna başlayabilirim :) Çok teşekkürler tekrar bana hatırlattığınız için, kk her geçen gün bana yeni bir şey öğretiyor :)

Son düzenleme:
Ve ilk hareketleri tamamladım :) Hafta hafta gelişimi yazacağım kızlar

Bugün annemde kalan kitabımı da aldım ve bir şeyi gözden kaçırdığımı farkettim her gün sabah ya da akşamları aynı saatlerde yapılmalıymış bense bugün akşam işim olacağı için sabah sporumdan sonra yapmıştım.. Sizler de dikkat edersiniz, aklınızda bulunsun...

Neyse yarından itibaren akşamlara çekerim gene...

ben de yeniden başlamalıyım artıkk 1 ocaktan itibaren başlıyorum karar verdim

1 Ocak'ı bekleme, bugün başla işte :) Daha gün bitmedi ki...

Ve bugün ilk 7 gün doluyor.

Çok alakasız bir şekilde 2 gündür inanılmaz halsizim, aksatmadan hareketleri yapmaya devam.. Hafif grip belirtileri var ama çevremde hiç hasta yok ben de yılın bu mevsiminde hasta olmam genelde Herhalde toksinlerin mikropların atılmasındandır diye yordum bu durumu.. Kendimi inanılmaz sakin, huzurlu ve pozitif hissediyorum, tüm sinirlerim alınmış gibi.. Bugün normal şartlarda yeri göğü inleteceğim bir durumu bile delirmeden geçiştirebildim. İlerleyen haftalarda gene sonucu bildiriyor olurum...

İnşallah ben de çalışmaya başlayacağım böyle olmuyor vallah bütün gün evde otur otur :)

harika tam aradığım şey diyebilirim kızlar :) keşke daha önce rastlasaydım bu konuya neyse hiçbişey için geç sayılmaz
yarın sabah başlıorum hareketler kolay ve akılda kalıcı bi video ya da hocaya gerek yok kilo veremesek bile gençleşicez

bugün bende başlıycam daha önce marankinin yaşam enerjisi kitabında buna benzer şeyler okuyup yapmıştım bikaç kere bunu mutlaka yaşam biçimi edinmemiz gerek

bugün ilk duruşlarımı yaptım biraz belim ağrıdı sanki bide boynumu arkaya verirken zorlandım sanırım başlamadan önce biraz esneyip ısınmak iyi olacak bnm için belkide tam doğru yapamamışımdır bilemiorum etkilerini görmeye başaldığımda doğruluğundan da emin olurum
başka yapan var mı ?

ilk günlerde ağrı olacak kadar zorlamamalı hareketler, sende neden öyle oldu acaba fazla yapmadın dimi canım, her hareketten sadece 3 er adet yapacaktın. doğru yaptığından emin olmak için youtube da t5t diye arat yapanların videoları var fikir verir, bazı videolarda aşırı hızlı yapıyorlar sen normal bir tempoda kendini zorlamadan yap, zamanla hızlanırsın...

öncesinde ısınma hareketleri varmış zaten ben sabah sabah hiç esnemeden bodoslama yaptım ondan sanırım ama ağrı o anlık oldu sadece belimde belkide .ok eğdim kendimi olabilir sadece 3. harekette yani bide ben iyi kötü spora yapan biriyim düzenli olmasada 4. harekette kolay gözüküo ama zorlandım sanki oldukça yavaş yapmaya çalıştım bakalım yarın önce vücudumu esnetip ısındıktan sonra yapcam senin tecrüben nedir?

bu benim 3. başlayışım çeşitli sebeplerle bıraktım hep, bu hafta yeniden başladım, yarın 5 tekrara geçicem. faydası varmı bilmiyorum ama zararı da olmaz diyerek başlamıştım hala bişey anlamadım:) 4. hareket beni de zorluyor hep, şimdi kolay da 15 tekrardan sonra çok zorluyor beni.

Ben de düzenli spor yaparım ama bu 4. hareket tam bir esneklik hareketi :) Çocukken olsa çok rahat yapardım da şimdi ben de zorlanıyorum, kütük gibi olmuşum resmen :)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…