Tibetin Gençlik Pinari 5 Hareket

Benimde adet düzenimi etkiledi her zaman 24 günde gelen regl tam 30 günde geldi ve sadece 2 gün sürdü.Bende geciktiği için panikleyip test bile yapmıştım ihtimal olmamasına rağmen :) Bu ay adet dönemim yaklaştı gene 2. ve 4. hareketi değiştirecem.Daha önceki sayfalarda kedi83 paylaşmıştı.Bulursam bende paylaşırım şimdi..

İşte bunlar...

Regl döneminde 2. hareket yerine yapabileceğiniz hareket.

Bacaklarınız öne doğru uzatılmış bir şekilde yere uzanın ve dirseklerinize dayanarak başınız ile omuzlarınızı yukarıda tutun. Kollarınızın dirsek ile bilek arasında kalan kısımları yerde döz olarak dursun ve avuç içleriniz yere baksın.
Her iki bacağınızı da yerden 15 cm. kadar kaldırırken soluk alın. Bacaklarınızın mümkün olduğu kadar düz olmasına gayret ederek eğer yapabilirseniz onları 10 ile 20 saniye arasında havada tutun. Bunum yaparken normal şekilde soluk alıp verin. Gözleriniz açık olsun ve ayaklarınızın parmak uçlarına bakın.
Bacaklarınızı yere indirip başlangıc pozisyonuna getirirken soluğunuzu verin. Dinlenin.
Regl döneminde 4. hareket yerine yapabileceğiniz hareket. Tabii bu hareket sadece regl dönemine özel değil . Başka rahatsızlığı olanlarda bu şekilde yapabilir.

Köprü hareketi
Kollarınız iki yanınızda olacak şekilde sırtüstü yere uzanın, avuç içleriniz yere baksın. Bacaklarınızı dizlerinizden bükün ve ayaklarınızı yerde poponuza yakın bir şekilde yerleştirin.
Leğen kemiğinizi yavaşça yerden 10-15 cm. Kaldırırken soluk alın.
Kendinizi yavaşça bırakıp, leğen kemiğinizi başlangıçtaki pozisyonuna getirirken soluğunuzu verin.

pazartesiler başlama günüdür diyerek bugün bende başladım 3 den, relax müzikle beraber ilk önce hafif esneme harektleri yaptım hiç zorlanmadım yaparken, boy 168 kilo 58 ,doğum sonrası 1 bucuk yıl harıç hiç kilo problemim olmadı, ama bir kaç kilo versem hiç fena olmaz özellikle göbek bölgesinden ,sigarayı da azaltıyorum bugün itibariyle,daha önce den 2 bucuk yıl ve bir keresinde de 7 ay bırakmışlığım var ,

hafta sonu regl olucam 2.hareketmini yapmıyorduk regliyken

bugün 5 tekrarın 1.günü benimde vajinal akıntım geldi ve sinirlilik hali var çok gerginim ama acayip enerji doluyum arkadaşlar

"İstek" anahtar kelime olmuş tabii.. diyecek bi'şey yok..

3 tekrarın ilk günü bitti :) :) :)

Kadınlar Kulübü Mobil uygulaması kullanılarak gönderilmiştir.
Hoş geldin ve devam etmen dileğiyle..

5. hareketle ilgili daha önce yazdığım mesajları paylaşayım tekrar..
Ağırlık merkezine dikkat:
http://www.kadinlarkulubu.com/egzer...enclik-pinari-5-hareket-106.html#post28545152

5. hareketin detaylı anlatımı:
http://www.kadinlarkulubu.com/showthread.php?t=169075&page=252&p=35739610#post35739610
Yazı bölümünü çok dikkatli oku lütfen.. Ayaklarının birbirine uzaklığı bütün dengeyi etkiliyor çünkü..

Rica ederiz tatlım..
Baktım kedicim cevaplamış sorunu..

Hah şimd oldu.. Ben de diyorum 2 gün kuralı nereden çıktı.. İlahi yaa..

Hoş geldin tatlım..
Ay sen beni gözlemledin mi öyle..
Ve evet sigarayı bırakamamıştım.. kiloyu çözünce özgüvenim yükselmişti.. o gazla sigarayı da hallederim, diye düşündüm ama.. evdeki hesap çarşıya uymadı. Ne yazık ki hala içiyorum..

Buradaki anahtar kelime de "içimden öyle geldi"
Dikkat et, içinden gelenin yanlış olma ihtimali de var..
Benim önerim şu.. İçinden gelmese de hiç yapmamak yerine hiç değilse 1.hareketi kaldığın tekrar kadar, diğerlerini de 3 kez yapmalısın..

Tatlım ben zaman bulup da okuyana kadar ağrın geçmiş..
Yukarıda 5.hareketle ilgili link verdim.. Beli, kuyruk sokumunu 5. ve 2. hareketlerin yanlış yapılması yaratıyor.. Buna çok dikkat etmek lazım..
Hepimiz yapabiliyoruz bu hatayı.. Okuyoruz, video izliyoruz.. Sonra zaman geçiyor bir de bakıyoruz ki kendimiz başka bi şablon yaratmışız ve onu yapıyoruz..
Geçen gün göz ucuyla eşime baktım nasıl yapıyo diye.. Adam 4. harekette çığır açmış.. Dedim delirdin mi bu ne? A-aa böyle yapılmıyo muydu diyo bi'de.. Uydurmuş, uydurduğuna da kendi inanmış..
Dur laf karıştı..
2. hareket de bölgeyi zorluyor demiştim.. Onun için de şunu önermiştim zamanında..
http://www.kadinlarkulubu.com/egzer...enclik-pinari-5-hareket-141.html#post29387387

bugün 5 tekrarın 1.günü benimde vajinal akıntım geldi ve sinirlilik hali var çok gerginim ama acayip enerji doluyum arkadaşlar
Enerjiye odaklan, olumsuz etkileri önemseme.. Hepsi geçecek..
Şİmdi yanlış olmasın ama sanırım benim bütün olumsuz etkilerden kurtulmam 13 tekrar civarına denk gelmişti.. Öyle hatırlıyorum..

Tatlım bak az üstte sevgili rate18 paylaşmış..

Herkese merhaba arkadaşlar.
Kış aylarında tibet yogasını düzenli olarak yapıyordum, verdiğim aradan sonra geri dönüş bugüne kısmet oldu.
Umarım bundan sonra daimi olurum.
Yaptığım dönemde hangi sayıda ne gibi etkiler olduğunu çok net hatırlamıyorum, sanırım ön yargısız kendimi gözlemlemek için daha da iyi olacaktır.
Adım adım güzel sonuçları sizlerle paylaşmak için sabırsızlanıyorum.

önerine uyucağım püsküüt...
peki 2yerine 1arttırma şansım var mı...bu sefer aceleye getirmek istemiyorum
yoksa hep 2 mi arttırmalıyım mutlaka?

verdiğin bilgi için sağol canım olumsuzluklara takılmıyorum çünkü dediğin gibi geceçek sürekli pozitif enerji veriyorsun canım

Hoş geldin aramıza..
Biz de sabırsızlıkla bekliyoruz güzel gelişmeleri..

önerine uyucağım püsküüt...
peki 2yerine 1arttırma şansım var mı...bu sefer aceleye getirmek istemiyorum
yoksa hep 2 mi arttırmalıyım mutlaka?
kedicim vermiş cevabı..
Hatta hazır olmadığında, misal bir hareket zorladığında onu arttırmayı bir sonraki haftaya bile erteleyebilirsin..

Benim görüşüme göre iki önemli nokta var tibet yogasında:
1) Bedenimizin reaksiyonlarını dinliyor ve kendimizi hiçbir zaman zorlamıyoruz..
2) İnanarak ve isteyerek yapıyoruz. Bu ikisinde sorun/eksik varsa yapmasak da olur..

verdiğin bilgi için sağol canım olumsuzluklara takılmıyorum çünkü dediğin gibi geceçek sürekli pozitif enerji veriyorsun canım
Rica ederim rosecim..

Ayh tibet yogasının etkisi bu şekerim..

Selâmlar...

Bugün 5x2.günümdü
sonrasında sanki regl olacakmışım gibi bacak ve kasık ağrısı hissettim az da olsa devam ediyor
kitapta da; nerede ağrı varsa vücuttaki tıkanma noktası orasıdır ve zamanla açılacaktır gibi bir şey yazıyordu
ağrı varsa iyileşme de vardır demekki. güzel gelişmeler bunlar:)

tibet egzersizlerine başladığımdan beri kendimde farkettiğim güzel bir gelişmeyi daha paylaşmak istiyorum
iştah kontrolümü çok daha rahat sağlayabildiğimi farkettim
beni en heyecanlandıran mutlu edende bu oldu
çünkü aldığım kiloları uzun zamandır iştah kontrolü sağlayamadığımdan veremiyorum, -dum:)
iftar sofrasında sevdiğim bir yemekten çok az almakta zorlanmıyorum
daha önce aklım neredeydi de başlamadım ben bu gençlik pınarına

keşke eşimde başlasa da devam etse
ben kendimi enerjik hissederken o da enerjik olsun istiyorum:)

3.güne kadar 5. hareketi ayaklarım neredeyse bitişik yapmaya çalışıyordum
ondan oluyordu galiba
kitabı okuduktan sonra düzelttim zorlanmıyorum
ama bel ağrım devam ediyor:/
3.hareketin arkaya esnemesi kısmında biraz zorlanıyorum
sanırım ondan

Ayaklar bitişik 5. hareket mi.. tüh
Belinin ağrısının kaynağı bu olabilir..
Alışana kadar.. belki de en güzeli üşenmeyip her hareket öncesinde hareket detaylı anlatımlarını okumak.. Hem böylece hareketler arası kısa bir mola da olmuş olur..
Sonra da düzenli aralıklarla Patricianın videsunu izlemek diye düşünüyorum..

Eşine gelince.. Bizim evde şöyle işledi süreç.. Ben başladım ve derken etkilerini anlatmaya başladım.. Görsel farklılıkları zaten eşim de gözlemliyordu.. (yüzde parlaklık, enerji vs.) 1-2 ay sonraydı sanırım "Ya şu kitap neredeydi?" dedi.. Sonrası malum.. Neredeyse 10 aydır yapıyor, daha bir gün aksattığını görmedim..

Hatta güldüreyim sizi biraz.. Portekizde yaşayan çocukluk arkadaşıyla geçen gün rutin Pazar konuşmalarını yapıyorlardı, kulak misafiir oldum.. Arkadaşına yogayı anlatıyo ballandıra ballandıra..

Kıssadan hisse.. Sen yogadan bahsetmeye devam et, "sen de yap" demeden.. Bazı karakter yapılarında bu cümle aksi etki yaratabiliyor çünkü..

arkadailar pazartesi günü başladım bende tibete,1 yıl önce kısa bir süre de olsa yapmışlığım var tibeti,,,

herhangi bir etki görmek iiçin çok erken fakat normalde en erken 28 günde regl olurum ki 30 u bulur genelde ,az önce regl oldum 26.gün bugün ,böyle bir etki gören var mı aranızda merak ettim ,,

sigarayı da azaltamadım maalesef 15 taneyi buluyor yine ,umarım önümüzdeki zaman içerisinde tibet sayesinde irademi de terbiye edebilirim

Bende devam ediyorum sükür.7 tekrardaydım bugün 9 tekrar.Yazamadım ama yorumları okuyorum.Yeni gelen arkadaşlar hoş geldiniz ve sağlıklı günler :)

3.günden sonra mesafeyi ayarladım püsküüt, sıkıntı kalmadı sanki ama egzersizlerden sonra kuyruk sokumu kısmım ağrıyor
kendiliğinden geçiyor ama ağrımasın istiyorum
kilodan dolayı olabilir mi:/
patricianın videosunu izledim ama abla hızlandırılmış videoya bağlamış gibi hemencecik bitiriyor
başka videolarda izliyorum
3.hareketi arkaya esnetirken bir ağrı oluşuyor
hangi hareketin neresinde yanlışlık yapıyorum bilmiyorum

eşime pusu kuruyorum aslında:)
çünkü o da ben de sen de yap deyince yapmayası gelenlerdeniz
egzersizleri onun yanında yapıyorum şimdilik
enerjime de şahit oluyor
bazen bende yapayım diyor ama şimdilik lafta kalıyor
bakalım:)

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…