Theta Healing Bilinçaltı Terapisi

buraya theta healing kitabının yazarı vianna stibal'ın kitabından minik bir alıntı bırakıyorum:

kişiye özel bir durum olarak hastalık

şifa çalışmasında keşfettiğim önemli bir dinamik de her insanın farklı olduğu ve her hastalığın o insanın kim olduğunu gösteren kişisel bir ifade olduğudur. ister kişi çok ağır metallere, zehirlere, toksinlere veya radyasyona maruz kalsın ya da hastalıklar öfke, yas, nefret gibi duygusal sorunlar veya kişisel trajedilerden kaynaklansın; tüm hastalıklarımız bizler kadar kişiseldir. hastalıklar ister fiziksel, duygusal, çevresel veya hepsinin bir birleşimi olsun; bireysel olarak ele alınmalıdır.

örneğin lenf kanseri tedavisi görürken destekleyici olmayan, yürümeyen bir evliliğim vardı. arada kalmış gibi hissediyordum, hayatımdaki durumları değiştirecek kadar gücüm yok gibiydi. birkaç kişi bana duygularım yüzünden vücudumda kanser yarattığımı söyledi. sezgilerim bana bunun yanlış olduğunu söyledi. kanserimin cıva zehirlenmesinden kaynaklandığından emindim. buna o kadar çok inandım ki bünyemde olduğunu bildiğim çok miktardaki cıvayı temizlemek için pek çok temizlik yaptım. cıvayı temizler temizlemez anında şifayı hak ettiğimi düşündüm. teta tekniği ile iyileşmeyi emrettiğim gün, vücudum bir anda iyileşti. anında iyileşmesinin nedeni, benim hasta olmam gerektiğine değil, daha iyi olabileceğime inanmamdı.

cıva gibi ağır metallerin belli düşünce formları ve inançlar yansıttığını ve bunların vücudunda söz konusu ağır metaller bulunan kişiyi etkileyebileceğini öğrendim. cıva gidince bu etkiler de gidebildi. kanserimin nedeni cıvaydı ve bu cıva bünyemdeyken de kanserin iyileşebileceğine inanmam mümkün değildi. duyguların ve inanç sistemlerinin olduğu kadar, toksinlerin de beden üstünde kendi enerji etkileri vardır.

insan hayatı devam ederken kişiler pek çok duygu ve hissi deneyimlerler. bu duygu ve hislerin çoğu da inanç sistemleri haline gelir. inanç sistemleri kişileri hasta da düşürebilir. nefret aslında kanseri besler, kanser nefret tarafından geliştirilir ve anlamı da aslında kapsülleşmiş nefrettir.

bu bahsettiğiniz regresyon terapisine çok benzer bi yöntem sanırım?
bildiğim kadarıyla regresyonda tek seansla daha fazla bilinçaltı blokajı temizleniyor.

X