Erkek İnfertilitesi Testis Kanseri

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
kıssslarrr...ben olumsuz düşünmüyorummmm....hep olumlu tarafını görmee çalışırım talihsizliklerin...siz de biliyorsunuz...ama ben tedbirli olmaya çalışıyorum...bendeki riskler daha fazla...o yüzden ben biraz bekleyeceğim sanırım...
bir deeee...yarın yüzmeye başlıyorum...çok heyecanlıyım...uzun süredir ilk defa heyecanlanıyorum kıslar...olimpik yüzme havuzu, inş beklediğim gibi olur ve devam ederim...
ayyy eşimin kardeşinin kızı şimdi 3 aylık oldu...ama zilli sanki 6 aylık...bir insan bu kadar mı şeker olur...dün aşık etti kendine zilli...

ne güzel ya demek yüzmeye başlıyorsun.bende çok severim yüzmeyi ama her yere gidemem.bende kronik sistit olduğu için devamlı gidemiyorum.
canım tabiki haklısın herkes ailesini ve kendisini iyi bilir.sonuçta genetik önemli.sen nasıl rahat ediyorsan öyle yap.
benim görümcemin kızıda aynı adı beray.0da altı aylık oldu ama bir yaşında gibi.zaten yürümesine ramak kaldı.tosbik bişey.olsun bizimkiler olana kadar onları seveceğiz.

ayy evet yüsmeye başlıyorummm...yaa ıst da ki en güvenilir havuzlardan birine gideceğim...hayırlısı artık..normalde ben de sevmem havuzu..denizi tercih ederim...ama bu sene gidemedik..malum sebepten..en önemlisi kafamı dağıtacağım böylece...ve de accık fit olcem sanırım

kızlar nerelerdesiniz ebru yüzmeye başladı, meryem okulda, fadime bebiş işiyle uğraşıyor ben geldim bu seferde siz yoksunuz.
bu arada yazın düğününe gittiğim arkadaşım hamile.ağustosta evlenmişti.aslında arkadaşımın adet düzensizliği falan vardı.bayağı kızlığında hap kullanmıştı.ama rabbim verdimiydi veriyor.ilk ayda hamile kalmış.zaten 1 ay ilişkiye girememişler.erzurum hınısta öğretmen arkadaşım.ama düşük tehlikesi varmış.birleştirilmiş sınıf okutuyor.inşallah hayırlısı ile doğurur ve rabbim isteyen herkese de verir.ne yapalım dualarda olmasa ne yaparız.
zaten canım bebeğim var bile demedi benim sormamı bekledi.bende nerdeyse kapatırken sordum aklıma gelmedi daha yeni evli ya.çünkü ünüversiteden beri onlar çocuk çok istemezdi.en çok evlenince hemen bebiş yapacam diyen bendim.sokakta gördüğüm bebişlerin kirli temiz farketmez hepsini öperdim.demekki benim sınavımda buymuş.üniversitedeki erkek arkadaşımla ayrılma sebebim bile buydu.o çocuk istemem demişti.bende çocuk istemeyen biriyle yapapam diye ayrılmıştım.gerçekten bir şeyi çok istemek iyi değilmiş.bilsem o zamanlar böyle istemezdim.
hamile olan arkadaşımda erkek arkadaşıyla evlenmeyi çok isterdi.ama 5 sene sonra evlenebildi.demekki oda onu çok istemiş.herkes neyi çok istiyorsa rabbim o sınavı veriyor.mesela bende evlenmeyi çok istemezdim.yani hayırlısı.
aslında bu siteye girmek beni rahatlatıyor.en yakın arkadaşıma söyleyemediklerimi sizlere söylüyorum ve rahatlıyorum.belki birbirimizi görmediğimiz içinmi bu kadar rahatız bilmiyorum.ama iyiki sizler varsınız.insanın içinde yanan ateşi birileriyle paylaşmak çok güzel.en önemlisi de birbirimize daha iyi anlıyoruz.çünkü aynı ateşi paylaşmak bizleri birbirimize daha da bağlıyor.ancak o acıyı çekenler birbirini daha iyi anlar.neyse yine çenem düştü:)

havvacımmm ben buralardayım, ama siz yazmayınca pek bakmıyorummm...yüzme neticede haftada iki saat (( keşke daha fazla olsaydı...canım sen de yüzmeye başlasana...bambaşka bir duygu anlatamam...eşimin ameliyatı ve benim işten çıkarılmamdan dolayı tatile gidemedik bu sene...o kadar iyiydi ki dün anlatamam...uzuuuun zaman sonra ilk defa çocuklar gibi şendim...5 gün nasıl geçecek diye üzülüyorum şimdi (...
ben aslında evlenince hemen çocuk istemeyenlerdendim, ama bir çocuk görünce de ağzım kulaklarımda olur, dayanamam...baktığın zaman hemen gülüyorlar ya o kadar hoşuma gider ki anlatamam...ama artık çok da umursamıyorum...eşim benim herşeye olan düşüncemi değiştirdi...herşeyin başı o artık...ona sarılınca, kafamı göğsüne koyup gözlerimi kapadığımda dünyayı unutuyorum...o benim canım yaaa...Allah hepimizin muhabbetini, sevgisini artırsın...
canım Allah tan daha iyi mi bileceğiz...olmuyorsa vardır bir sebebi...ben iyice salladım...üzülmüyor muyum ...hayır tabii..üzülüyorum, zaten üzülmüyorum desem yalan olur...ama artık üzüntüyle yaşamayı öğrendim...sevinecek şeyler bulmak daha keyifli...hayatı güzel yapan da bu zaten...hayatta acı olmasaydı, sevincin değerini bilir miydik...
eşimin kardeşinin bebişini de seviyorum, onu kokluyorum...bu da üzüntümü unutturdu diyebiliriz...
öptüm şekerler

slm kızlar valla doğru söylüyosunuz inteye girecek hiç vaktim olmuyorum okadar yoğunum ki.çocyuğum olsa heral yüzüne bile bakamam yoğunluktan.havvacım sana çok katılıyorum.ben evlenmeden evliliği sadece çocuk için yaparım demiştim ama okadar büyük konuşmuşum ki evleneceğim kişinin çoçuğu olmayacağını bile bile evlendim.hayırlısı artık çok çocukları seviyrdum hatta hep lisedeyken benim ikizlerim olsun diye dua ederdim.rabbinm sabrımı ölçüyor heral inş bu sınavdan aklımızın akıyla çıkarız.annemler bildikten sonra sanki biraz daha rahatladım.ama eşimin problemini bilmiyorlar sadece çocuğumuzun olmadığını biliyorlar.zavallı anam tıp çok gelişti tüp bebek yaptırırsınız diyor.şimdi ona bir yalan bul.ama daha onun için baskı yapmıyorlar.
ebrucum ne güzel düşünüyorsan belki bizde biraz yol alsak senin gibi hayata bakarız.şimdi yolun başındayız ya daha acılarla yaşamayı pek öğrenemediik.yüzme kursuna gitmene sevindim zaman geçirirsin ama benim öyle bir vaktim hiçç olmuyor.misafir bile zor ağırlıyorum.
havva evet ben kimseye anlatmadığımı size anlatıyorum sizinle konuştuğumu kimseyle konuşmamışım
şimdiye kadar kib

meryemcim nihayet yuwana döndünnn kaydirigubbakcemile3 boşlama bizi babeeem...annene olsun söyle bence...evlendikten sonra bu ameliyatı olmuş gibi anlat en azından...inan ki yükün biraz olsun hafifleyecektir...bence zaman ayır kendin için, vakit yarat kendine...bu yaz yüzemedim diye üzülmüştüm, şimdi o kadar rahatladım ki anlatamam...

havvaaa, kuşum bugün tv de ibrahim saraçoğlu vardı...avokado kemoterapi ve radyoterapi alanlar için bire birmiş...hücreleri yeniliyormuş..sitesinde de var...ben alacağım...salatasını yapacağım..kocişe de söyledim yerim dedi...

merhaba kızlar ebrucuğum bende yarın seminere başlayacam ondan sonrada iş falan derken zaman bulmak zor.aslında zamanım olsa evimizin yakınlarınlarında çok güzel spor salonu var.aynı ev gibi onu düşünüyordum ama kendime güvenemiyorum.çünkü işe başlayınca bende meryem gibi çok yoruluyorum.
dediğin çok doğru canım benimde hayatımdaki en önemli şey eşim.önce onun sağlığı tabiki.onu herşeyden çok seviyorum.sadece bazen hamiş olanları duyunca ki bunlar yakınımsa hele bir iç geçiriyorum.öncedende demiştim ya kıskançlık değil ama nasıl derler iç geçirme istek.aslında hepimizin yaşadığı anlayın işte:)bu aralar hem akrabalarım hem de arkadaşlarım nerdeyse hapsi hamile kaldı o yüzden dile getiriyorum.belki hiç duymasam istemem.
meryemciğim doğru söylüyorsun belki acılarla yaşamayı öğrenemedik daha sonuçta ebru azda olsa bizden daha fazla gömlek eskitti.zaman ve yaşananlar bizlere hayatı daha da öğretecek.

hımm saol canım yeterki iyi olsun almam mıııı:)bende bu aralar havuç suyu içiriyoruum malum yararları anlatmakla bitmez.aslında herkesin içmesi gerekiyormuş.içine bir iki damla saf zeytinyağı katıyorum.bu şekilde vücüt daha çabuk sindiriyormuş.

hahaha kız havva yazında bana yaşlı demişin ... lmaz: ben çıtırım babeeem akannehir bana mama muamelesi yapmayın

ayy bizim eşek sigaraiçiyo, havuç suyu içiremem ...iyi yapmışsın..sperm yapıyor h. suyu

canım estağfurullah azda olsa dedim dikkatini çekerim hem bir kaç gmlek dedim:)yoksa çıtırlığına lafım yok

doğru söylüyorsun canım sigara içenlere tavsiye etmiyorlar.maşallah herşeyden haberin var:)takında havva maranki:) ebru saraçoğlu falan diyecekler bize:) hoş benim eşim bazen dişi maranki diyor bana:):):):)

madem evinin yakınında spor salonu var gitsene 1 saatliğine
yapmayın kızlar yaa..o kadar da yoğun olamazsınız...kafa dağıtmak için süper bence
kızlar ben ıst da yaşıyoru...malum işe gitmek bile 1-3 saat bir de dönüşü var..özel sektörde çalışıyordum..o da bayağı yoruyor mesaiye kalmak falan...ama yine de ben kendime zaman ayırıyordum...hiçbir şey yapamadıysam çıkıp dolaşıyordum şöyle 2-3 saat kadar...
gerçi yemek konusunda kendimi aştım artık...bayağı şey yapıyorum...artanı buzluğa atıyorum ve sıkıştığımda onları çıkarıp ısıtıyorum...hayata sımsıkı sarılacağım inşallah...ee yaş kemale geldi...32 oldum neredeyse :sinifsinif: ..siz daha gençsiniz kendinize zaman ayırın accık

hahahahah maranki haa..sevdim bu işi
ayy ibrahim saraçoğlu gi-bi ya-vaş mı ko-nuş-sam a-ca-baaa

akannehir bi gömlek bile insana ağır geloo babeeeemm

doğru söylüyorsun aslında canım insanın kendine zaman ayırması gerekiyor.ama yinede zamn uymuyor.akşam altıda başlıyor.okul zamanı zaten 4 bibi eve geliyorsun.sonra yemek falan derken 5-6 oluyor.zaten o gün hep ayaktasın.bırakta kıçımın azıcık yer görsün:)aslında bende yemek yapmayı seviyorum bayağıda geliştirdim kendimi.malum internet saolsun:)hafta sonu temizlik falan derken zaman geçiyor.birde ben takıntılı biriyim her hafta okul için hazırlık yaparım boş gitmemek kendini geliştirmek için.
özel sektör eminim daha zordur ama işi evine getiren tek meslekte ne yzıkki öğretmenlik sınavdı çalışma kağıdıydı vs. vs.herkes yapıyormudur diye sorarsan cevap hayır.ama ne yazıkki ben yapamıyorum.her gün en bir kaç saat sitelerde kaynak arar elimdeki kaynaklarla çalışma yağrağı falan hazırlarım.belki bebişim olsa vakit bulamam ama şimdilik içim rahat etmiyor.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…