Tesettüre Dair Herşey... Buyurun Sohbetimize...

çok iyi olur cnm sağol at lütfen.ben de şimdi resim yapmak günah mı diye araştırıyorum. bi sitede caiz diyor bi sitede günah:bbo: ben resimle uğraşıyorum yeri geliyor heykel de çiziyorum benim için önemli yani

sanat canım zaten biliyodum da emin olmak istedim.ruhu olan
canlı varlıkların resmini yapmak günah yani yasak.insan kuş böcek.ama ağaç çiçek fln ruhu olmadığı için çizilebilir
heykel de aynı şekilde sanırım

“Allah, sûret yapanlara, yaptıkları sûretlere ruh üfleyinceye kadar azap edecektir. Ruh üflemeleri de zaten mümkün değildir”

“Kıyamet gününde en şiddetli azaba çarptırılacak olanlar Allah’ın yaratmasına -yarattıklarına- benzemeye çalışanlardır”

bunlar da sahih hadis canım

Son düzenleme:
amacımız Allah'ın yarattıklarının bir eşini benzerini yapmak değil sadece sanat yapmak.şimdi kötü oldum ama ben bütün ömrüm boyunca böyle bir hatayı mı yapacağım yani

''ama bez ve kağıt yada benzeri şeyler üzerine yapılan resimlere dokunulmadı, bir bakıma serbest bırakıldı. Çünkü artık bu gibi resimlere saygı gösterenler olmazdı."
Canım yardım eder misin burda ne demek istemiş yani okudum ama çelişkili geldi bana bi yerde serbest bi yerde değil demişler sanki
kızlar bilgisi olanlar yardım etsinler çünkü benim için gerçekten önemlimafoldumben

''ama bez ve kağıt yada benzeri şeyler üzerine yapılan resimlere dokunulmadı, bir bakıma serbest bırakıldı. Çünkü artık bu gibi resimlere saygı gösterenler olmazdı."
Canım yardım eder misin burda ne demek istemiş yani okudum ama çelişkili geldi bana bi yerde serbest bi yerde değil demişler sanki
kızlar bilgisi olanlar yardım etsinler çünkü benim için gerçekten önemlimafoldumben

cnm heykel falan caiz değil bilindik amma resim de sorun yok öle bişe olamaz

kızlar diyanet işleri başkanı açıklama yapmış normal boyutlara yılbaşı gecesi eğlenmek caizdir diye:dance:

canım Kuran-ı Kerim de geçmediği için kimse de kesin bişey diyemiyor aslında biri haram diyor biri değil diyor.
Peki ben kime inanacağım:bbo:

canım Kuran-ı Kerim de geçmediği için kimse de kesin bişey diyemiyor aslında biri haram diyor biri değil diyor.
Peki ben kime inanacağım:bbo:

kanal 7 de çıkan bi hoca var ya ona sor bence ben o hocayı çok beğeniyom saçının bi kenarı beyaz ismi aklıma gelmedi

Son düzenleme:
X