Tesettüre Dair Herşey... Buyurun Sohbetimize...

işyeri pek sakin kızlar... valla bende kopsam hatta fabrikayı halay çeke çeke gezsemmi:teytey::teytey:

:teytey::teytey::teytey::sm_cool::sm_cool::dance::dance::dance:

ben 1 senedir hiç kestirmedim ananem yemin werdi kesersen die kesemiom ondan

bende bu sene kestim valla allah affetsin uzun saçla duramıyorum yawwwdelikafadulden

kızlar benim yatçak yerim yok o zaman bu saç mevzusundan..:):) kestirdim boyattım hatta renkten renge girdim:):)

kızlar benim yatçak yerim yok o zaman bu saç mevzusundan..:):) kestirdim boyattım hatta renkten renge girdim:):)

nettin bacı sen öyle allah affetsin ne diyek şimdi öğrendiğine göre bi daha yapma bunları:roflol:

kızlar ben kaçar dışarı çıkıcamm:asigim: yine görüşürüz hepinizi öptümmzemuszemus

güle güle teremcim:a015:

mrb kızlar nasılsınız ?

kızlar saç kestirmek günah mıı delikafadulden
ilk defa duyuyom bi hadis ayet felan varmı buna dair??

Gerek hamile iken, gerek sair zamanlarda hanımların saçını kesmelerine iki açıdan bakmak gerekir. Birincisi: Saç kadının süsü ve zinetidir. Bir yerde kadını erkekten ayıran en önemli bir özelliğidir. Bundan dolayı hiçbir meşru sebep yokken ve mazeret bulunmazken kadının saçını kesmesine müsaade edilmez. Ancak bakımında ve kurutulmasında birtakım zorluklarla karşılaşırsa kısaltmasında bir mahzur olmamalıdır. Hamile ve lohusa olan bir hanım için bu gerekçe makul ve yerindedir. Demek ki, hamile bir hanım isterse saçını kısaltabiliyor. Bunun sünnette bir delilinin varlığına gelince; Kenzü’l-Ummal’da şu meâlde bir hadis-i şerif kaydedilmektedir:
“Ezvac-ı tâhirat, Peygamberimizin hanımları kulak yumuşağını geçmeyecek miktarda saçlarını kısaltırlardı.”1

Burada gözden uzak tutulmaması gereken önemli diğer bir nokta da, kadının saçını keserken erkeğe benzeme gibi bir niyetinin bulunmaması lâzımdır veya saçını erkek tıraşı gibi yapmamalıdır.

Kadınlar, deri üzerinde bir tabaka oluşturmayan boyalarla kocalarına şirin görünmek için boyanabilirler. Bugünkü tabir ile aşırı olmamak şartıyle makyaj yapabilirler. Sokağa çıkarken bu tip süslenmeleri asgariye düşürmeleri ve mümkün olduğu nisbette tesettüre uymaları gerekir. Bunun aksini yapmak haramdır.

kaynak: sorularla islamiyet

bu noktada herhangi bir rengin haramlığı söz konusu değildir.

gidiyorum dedim geri geldimkaydirigubbakcemile3
saç boyatmayı duymadım ama saçı kesmenin haram olduğunu söyledi cübbeli saçı uzatıp örmek yanlış hatırlamıyosam sünnet(emin değilim ama)belki belirli ölçüsü vardır kesmenin

birşeyin sünnet olması onun aksi yapıldığında haram olduğunu göstermez !
örneğin yemeğe tuzla başlamak da sünnettir ama başlamazsan da haram işlemiş olmazsın gibi...

hijyenim saol cnm
korktum bi an ilk defa duydum
sonuçta ben kesitiriyom zaman zaman katı düzelsin uçlardaki kırıklar gitsin diye ama kulakyumuşağını geçmiyo
o zaman bi sorun yok
tşkler

rica ederim ne demek biraz araştırmak lazım Allah'ın haram demediği bir şeye insanların haram demesi çok yanlış

selam canlarım benim opuyorumnanaktan napıyosunuz bakem.. ben bugün takvim tasarımını bitirmeye çalışıcam..o yüzden arada bakarım topic e :sinifsinif:

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…