Tesbihler Zikirler ve Her an DUA'ya sarılmak 🤲

Ay çok sevindim son anda yakaladım 🤩 adım Merve niyetim sağlıkla huzurla oturabileceğim gönlüme göre bi evi kolaylıkla alabilmek ve aile içi sıkıntılarımızın geçip gitmesi🤲🏻 😌
Amin inşallah rabbim versin en son sensin canım niyetini o zaman de bir daha unutabilirim 🥰

Hayır herkes o dediğim sayıları çekicek zaten toplanınca çok fazla çekilmiş oluyor

3 tesbihat var bir 100 diğeri 33 diğeri 55 çekicek herkes bu sayıları çekicek ki dua sayımız fazla olsun
Simdi anladım herkes kendi kendine ama başkası için çekiyor tamam. Ama ben bebeklerimle çekip bitiremezsem haber veririm tamamlanması için olur mu? Bir d eğer gün biri için mi çekeceğiz yoksa her hafta biri için mi

kızlar kış günleri evdeyiz boşa geçmesin bu günlerimiz hepimizin sıkıntıları üzüntüleri beklentileri var Alllah tan istediklerimiz var dua edip yalvarıyoruz denir ki kulun kula duası red olunmazmış.insallah rabbim kabul eder dualarımızı hep birlikte her gün birimize dua edelim ...

inşallah dualarımızı ayarladım rabbim geri cevirmesin...

ilk duamız

Eki Görüntüle 2989407

"Selâmun gavlen min rabbin rahim"

Kurani kerimin kalbi olan Yasin süresinin kalbi olan bu ayeti kerime

anlamı..."çok merhametli olan Allah'tan kendilerine bir söz vardır "

Rabbim den sağlık sıhhat bol bağışlama istemek için ve kul belaya sıkıntıya düştüğünde sıkıntı deffi için ve dileklerimizin gerçekleşmesi için okunan bir mübarek ayettir...

ikinci duamız

Eki Görüntüle 2989410

Eki Görüntüle 2989411

Bazen insanın üzerine öyle çok dert gelir ki sıkıntı üzüntü üst-üste gelir ki iste o zamanlar bu duaya sarılmak gerekir..dua iç huzura erişmeye dileklerimizin kabulüne ve o yükü hafifletmeye derman olur

3.Tesbiyatimiz da bir esma rabbimin güzel isimlerinden birisi
Eki Görüntüle 2989413

El-Mücib..duaları istekleri kabul eden geri çevirmeyen anlamına gelir ..
Eki Görüntüle 2989425

KIZLAR uzunca açıklamalı yazdım ki okuyacağımız tesbih çekeceğiniz duaları ayetleri bilelim daha bilinçli daha içten dua edelim istedim

Yukarda yazdığım duaları söyle okuyacağız tesbih çekeceğiz inşallah

Birinci olarak
'Selâmun gavlen min rabbin rahim

100 kez bu ayete 1479 kez okunması gerekiyormus inşallah bu sayıyı
aşıyoruz ne mutlu

Ikinci olarak
'Rabbi yessir vela tuassir rabbi temmin bi hayr"
Bu dua yi 33 defa

Üçüncü olarak

Esmamiz 'Ya mücib" 55 defa okuyacağız inşallah

Okumaya başlamadan önce besmeleyle başlıyalım o gün hangi arkadaşa okunacaksa onun niyeti için diyerek tesbih çekmeye başlıyalım

Eğer niyetini dileğini paylasmak isteyen olursa neyse dileği onun için okuyalım isimlerimizi desek şu isimdeki kulun duası diye daha uygun olur kızlar, regli iken de okuyabiliriz
Her gün bir kişiye okuyacağız
Tesbihimiz bitince bildirim yapalım yazalım ki bir sonra ki arkadaşa geçelim borçlu olmayalım..

Inşallah Rabbim dualarımızı kabul etsin

1. @Buralardutluuugdu
2. @HeLLaa
3. @coconatt
4. @bir mucizee
5. Fatmazell Fatmazell
6. @tiniminihaniim
7. RedGirl RedGirl
8. @cevizli tarcinli kek
9. MssPARE MssPARE
10. Jawlensky Jawlensky
11. @Msspinkie
12. @NesNa
13. @Mabellee
14. Cookiie Cookiie
15. @Saliha40
16. @N u r
17. @Minik Meleklerim
18. @Cemoos
19. @Kubraclnareymenmfthbyrktr
Benide ekler misin listeye canim dualar kısa ve az okunacagı icin yetistirebilirim diğer dua grubumla 🤲🏻🥰

Simdi anladım herkes kendi kendine ama başkası için çekiyor tamam. Ama ben bebeklerimle çekip bitiremezsem haber veririm tamamlanması için olur mu? Bir d eğer gün biri için mi çekeceğiz yoksa her hafta biri için mi
Senin sıran gelince de diğer arkadaşlar senin için çekicek 🥰

Dua listesi

1. @Buralardutluuugdu /özge
2. @HeLLaa /melike
3. @coconatt /aysel
4. @bir mucizee
5. Fatmazell Fatmazell
6. @tiniminihaniim
7. RedGirl RedGirl
8. @cevizli tarcinli kek
9. MssPARE MssPARE
10. Jawlensky Jawlensky
11. @Msspinkie
12. @NesNa
13. @Mabellee
14. Cookiie Cookiie
15. @Saliha40
16. @N u r
17. @Minik Meleklerim
18. @Cemoos
19. @Ssevincli
20. @Kubraclnareymenmfthbyrktr
21. @Ssevincli ablası

kızlar isimlerinizi yazın ki yarın ki etikete yazayım ona göre niyet edilsin erken okuyanlar olucak
Kuzum en son tekrar bu listeyi güncelle isimleri ekran görüntüsü alayım😍

Dün etiket etmiştim başka dualarım.var dedin diye listeye yazmadım canım
Listeyi kapatmıştım senle kapansın listemiz
Tamam ekliyorum
Dualar kisa canim yetistirebilirim uzun sure falan okuncak sandim o yüzden. Diğer dua grubunda hergün Fetih&Vakıa surelerini okuyoruz. Birde doguma kadar hatim yapacagim hergun okuyorum. Bu dualar kisa yetistirebilirim katilayim istedim🤗

Dualar kisa canim yetistirebilirim uzun sure falan okuncak sandim o yüzden. Diğer dua grubunda hergün Fetih&Vakıa surelerini okuyoruz. Birde doguma kadar hatim yapacagim hergun okuyorum. Bu dualar kisa yetistirebilirim katilayim istedim🤗
Tamam canim ismini söylersen ekleyim

100 defa sevamun gavlen min Rabbin rahim
33 defa Rabbi yessir..
55 defa ya mucib
Sanırım sayı bu 😊 böyle olursa ben de katılırım daha fazlasına yetisemem çünkü başka dua grubum da var ❤️
İsmim Merve.

X