Terk edip gitti..

Soz olması icin Israr ediyordum. O da basta daha erken desede sonradan tamam dedi ve annesine söyledi. annesiyle kavga etmişler bu yüzden. Bunuda biz ayrılırken öğrendim.
Hediye konusuda tamamen bahaneydi. Acaba ne düşünüyor diye.. Cope atsın lafını duyunca anladım bitirdiğini.
Ay kuşum küçücükmüşsün ne sözü bu yaşta yapma etme sakın gerçekten erken :KK43:

İnsanlar evliyken bile sıkılıp boşanıyorlar, illa aldatma olması şart değil. Ayrılmanız için bir sebep vardır mutlaka, niye kavga ettiniz? Eğer istemiyorsa ve sizi engelliyorsa her taraftan o zaman bırakın gitsin, hayır gelmez bundan sonra umutlanmayın. Siz de önünüze bakın.

Anneni niye karıştırdın?
Gururlu olun ya
Seni ailem istemiyor diyen birine gidip yalvarmak niye ya
Ölsen aşkından bunu yapmıcan
Adam engellemiş gitmiş
Güçlü dursaydın
O engeller nasıl açılıyor nasıl tükürdüğünü yalıyorlar görecektin

Yavrum, evladım yaşın daha 19 sözlenmeye, evlenmeye bu merak, heves neden?
Ben de ailemi karşıma alarak 20 yaşında evlendim.
Benim farklı sebeplerim vardı.
Bizim zamanımızda böyle akıl alacağımız,
farklı açılardan bakan, her yaş grubundan insanın fikrini okuyacağımız sosyal medya platformları yoktu, keşke olsaydı.

Eşimden ve ailesinden yana çok şanslıyım,
beni üzmediler buna rağmen şimdiki aklım
olsa bu kadar erken evlenmezdim.

Gençken, üniversite okurken insanın önceliği kendini geliştirmek, okulunu bitirmek,
dil öğrenmek, farklı ülkeleri/kültürleri tanımak, mesleğini eline alıp kendi parasını kazanmak olmalı.
Ben bunları çok şükür evlendikten sonra yapabildim ama yapamayabilirdim de.

19 yaşında bir oğlum var bana 'anne ben sözleneceğim, iki yıl sonra da evleneceğiz'
dese buna istekli olmam.
Aklını başına al, önüne bak, derslerine odaklan.

1 yıllık erkek arkadaşımla 1 aydır ayrıyız. Terk etti çünkü bikmis.. Oysa bütün ailesiyele tanismistim, söz yüzükleri bakıyorduk hatta. Ayrilmadan önceki gun sevgililer günüydü hediyeler almisti.. 1 gün sonra kavga ettik ve gecesi artık biktigini, nefes alamadigini, ailesinin de beni istemediğini ve benden vazgeçtiğini söyleyip her yerden engelledi. Annem halime üzülüp mesaj attı, annemide engellemiş..
1 hafta sonra arkadaşına mesaj attım, hediyelerini esyalarını istiyorsa sana veriyim diye. Cope atsın ona ait hic birşey istemiyorum demis.
Simdide baktım kızları takip etmeye baslamis instagramdan.. Ama çok seviyordu beni, esiri çok romantikti, çok sözler verdi.. Resmen iliskimiz boyunca mükemmel erkekti: korumacı, sahiplenici, düşünceli, çok aşık... Beni çok güzel seviyordu.. Ustume titriyordu ve ilk uzun iliskisiydi..
Evet bunalttım belki onu triplerimle ama ayrılmak icin daha büyük bir sebep gerekmez mi? Aldatma vs.. Ve dusmanmisiz gibi her yerden engellemesi normal mi? Asktan bıktım diyip baska bir kizi eklemesi 1 ay sonra normal mi?
Heycan peşinde

Gerekmez. Beni bunaltandan ben de bıkarım açıkcası. İnsan sevdiğinin yanında huzurlu olmak ister. Erkek arkadaşınız bence sizde huzuru bulamamış, ilerisi için de böyle devam etmesinden korkmuş ve yol yakınken dönmüş. Keşke bazı kadınlar da bunu başarabilse.

Soz olması icin Israr ediyordum. O da basta daha erken desede sonradan tamam dedi ve annesine söyledi. annesiyle kavga etmişler bu yüzden. Bunuda biz ayrılırken öğrendim.
Hediye konusuda tamamen bahaneydi. Acaba ne düşünüyor diye.. Cope atsın lafını duyunca anladım bitirdiğini.
Daha 19 yaşındasınız ve evlilik gibi ciddir bir yol için adım atmak istiyorsunuz ama daha özel hayatınıza annenizi karıştırmayacak kadar olgunlaşmamışsınız. Neden okuyup çalışmayı, kendi ayaklarınızın üzerinde durmayı düşnmek yerine evlenmeyi, hayatınızı bir adama bağlamayı düşünüyorsunuz bu yaşta? Bunu anlayamıyor ve çok merak ediyorum. Kendimi düşünüyorum da o yaşlarda tek derdim okuduğum üniversiteden mezun olmak ve iş bularak kendi ayaklarım üzerinde durmaktı. O zamanlar çok sevdiğimi sandığım erkek arkadaşmdan bile çalışmamı istemediği için ayrıldım. İş de buldum, eş de buldum, çocuğum da oldu Allah a şükür. Koca kaçmıyor yani. Artık siz ve sizin gibi genç kızlar biraz da aklını ve mantığını mı kullanmaya başlasa acaba?

Ben de bu kafayı anlamıyorum. Madem ilişki boyunca ideal erkekti, çok güzel seviyor sahipleniyordu, istediginiz gibiydi de ne diye triplere boğdunuz?
Ya gerçekten çabalıyordu ve artık bunaldı.
Ya da şu an ayrılık psikolojisiyle zihniniz onu idealize ediyor size güzel gösteriyor.
Her iki ihtimalde de geri dönüşü olmaz, olsa da iyi olmaz çünkü yüz göz olmuşsunuz.
Üzüntünüzü yaşayın sonra önünüze bakın. Geri döner mı diye düsünmeyin. Eğer ilişkide gerçekten hatalı olan sizseniz bundan ders almaya çalışın.
Ve bir ilişkinin bitmesi için illa ki aldatma olması gerekmiyor.

Canım benim bu hikaye bana çok tanıdık geliyor. Ben de 2 yıllık ilişkimde terk edildim 1,5 ay olacak kısa zaman sonra. Sebebi de soğudum demesi. Hemen kızları takip etmiş, kızlı erkekli ortamlarda takılmaya başlamış. Emin ol evlenince gerçek yüzünü gösterseydi daha çok üzülürdün. Ağla , ağla , ağla ve sonrasında yoluna bak . Çünkü o geri dönecek ve o geri döndüğünde kendine saygın olsun , onu reddetme gücünü kendinde gör.
Öptüm...

Canım benim bu hikaye bana çok tanıdık geliyor. Ben de 2 yıllık ilişkimde terk edildim 1,5 ay olacak kısa zaman sonra. Sebebi de soğudum demesi. Hemen kızları takip etmiş, kızlı erkekli ortamlarda takılmaya başlamış. Emin ol evlenince gerçek yüzünü gösterseydi daha çok üzülürdün. Ağla , ağla , ağla ve sonrasında yoluna bak . Çünkü o geri dönecek ve o geri döndüğünde kendine saygın olsun , onu reddetme gücünü kendinde gör.
Öptüm...
Evet banada soğudum bıktım dedi.. ayrılır ayrılmaz gittigi kafedeki garson kizi eklemis.. benim sevmedigim kizlari da eklemis.. geri dönse bile eskisi gibi olmaz. Birazcik kendisine saygisi varsa tükürdüğünü de yalamasin. Bunun geri dönüşü yok bence

ayrılmak için sürekli trip atılmasından daha haklı bir bahane yok bence. insanlar mutlu olmak için ilişki yaşar, belli ki mutluluk yerine huzursuzluk hissetmeye başlamış ve bu duygularla evlenip ileride boşanmaktansa daha yolun başında ilişkiyi bitirmiş.
emin olun size böyle davranan biri olsa sizde onu bir süre sonra katlanılmaz bulursunuz.

Merak ediyorum sizi bu kdr seven bi adama ne diye trip attiniz? Hangi konu buldunuz adami bunaltacak?
Sıkbogaz edip kiskanclik triplerine girdiniz sanirim,yada supheci davrandiniz,yada herseye küstunuz.. adam da ufff bu ne deyip gitti..

Bu iliski birdaha olmaz,yaşında kucuk.. okulu bitir, iş guc sahibi ol.. sonra koca,coluk coluk olur allah ın izniyle.
Yasadiklarindan ders al,kendini sorgula, özelestiri yap,kendini yenile ve ayni seyleri yasama tekrar..
Hakkinda hayirlisi buymus demekki, uzulme unut gitsin

X