ter kokan arkadaşım :(

MilkCoffe

Üye
Kayıtlı Üye
6 Ekim 2015
93
63
31
mrb'lar ben kyk yurdunda kalıyorum odalarımız 4 kişilik. 4. sınıftayım eğitim fakültesinde. bu sene kyk'nın 4. senesindeyim onu da eklemek isterim (3 yıldır kyk yurdundayım ve bu sene 4. yılım yani) . benim bi oda arkadaşım var kendisi yakın arkadaşım çok iyi anlaşırız falan ama bi sorun var. oda arkadaşım, adı A olsun A ter kokuyor. bu arada yaşlarımız 23. belki de tek kötü yanı ter kokması ama buram buram kokuyor yani öyle böyle değil. ben ara sıra ima etmeye çalışıyorum ama anlamıyor ya da anlamak istemiyor. aynı gün yaz tatilinden yurda döndük inanılmaz ter kokuyordu ve ben de ona of çok terledim yurda gider gitmez banyo yapacağım felan dedim belki anlar diye. ben çok yorgunum uğraşmayacağım zaten bu sabah yıkandım evde yola çıkmadan önce falan dedi. kokuyorsun lafı dilimin ucuna geldi ama kalbi kırılır diye bişey diyemedim. genelde birlikteyiz aynı sınıftayız derste de aynı sırada otururuz. gerçekten dünya iyisi biri ama bu koku beni öldürecek. 3 günde bir falan banyoya giriyor. bazen sadece saçlarını yıkayıp banyo kısmını geçiştiriyor. banyoya girdiğinde de zaten çok kısa süre orada kalıyor yani 10 dk bile değil. 2 kere vücudumu, 3 kere saçlarımı yıkıyorum diyor ama ertesi gün sanki yıkanmamış gibi kokuyor. açıkçası ben temiz yıkandığını sanmıyorum yani gerçekten 7 dk falan kalıyor banyoda. bazen kızlarla yurdun sahasına voleybol oynamaya gidiyor, geldiğinde terlemiş olmasına rağmen yıkanmıyor. normal zamanlarda da çok süslü gezer bu arada, makyajı, saçının şekli falan çok uğraşır ama ter kokuyor yani. geçen gün deodorant aldık ama pek kullanmıyor herhalde bilemiyorum. alırken bak bunun kokusu çok güzel, hem ter kokusuna iyi geliyor bu marka çok iyi, duştan sonra sıkınca kendini çok temiz hissediyor insan falan dedim, evet haklısın dedi. arkadaşlar gerçekten çok iyi biri ama ben ona ter kokuyorsun diyemem kırılmasından korkuyorum. çevresindeki insanlar, odadaki diğer kızlar da farkındadır bence ama kimse de bişey demiyor. bi yandan diyorum son sene yani bi daha bi arada yaşamayacağız, ne yaparsa yapsın ama biri bana ter koktuğum gerçeğini söylemezse üzülürdüm ben sanırım. benim hayatta en çok korktuğum şeydir kokmak. annem yanımda sigara içerse gidip kıyafetlerimi falan değiştiririm kokuyor çünkü. deodorantlar ve düzgün banyo yapmak, duş almak bu işte çok önemli ve ben çok dikkat ediyorum ama herkes öyle değil. anlamıyorum hiç kendine kokmuyor mu? siz olsanız ne yaparsınız kızla aynı odayı paylaşıyorum ve daha ne kadar dayanırım bilemiyorum. odayı değiştirmem bunun için, arkadaşlık ilişkimi de bozamam ama ter koktuğunu da artık anlaması lazım. kalbini kıracağıma kafamı kırayım daha iyi ama kırmadan nasıl yaparım bilmiyorum. içimi dökmek istedim bi de siz olsanız ne yapardınız zahmet edip yazarsanız çok sevinirim

Ya zor biliyorum ama bence söylemelisin. Anladigim kadariyla sevdiğin ,değer verdiğin biri. Onun iyiliği için söylediğini anlat, rahatsız oluyorum deme ama söyle yani.

Voleyboldan gelince söyle

Bugün çok oynayıp çok yorulmuşsun terlemişsin bildim değil mi deyip duş alması gerektiğini söyleyin

Her konuya yazıyorum deotak

bir hafta etkisi var ucuz da

sık yıkanmasa da az kokar alın deneme sürüşü diye tüm oda sürün haftada bir alışırsınız

Ben olsam direkt söylerdim,onun iyiliği için bu çünkü.Sen bile bu kadar koku alıyorsan,erkek arkadaşı falan olsa bayılacak demek ki adam kokudan.Bazı insanların teri yıkanmalarına rağmen ağır kokar.Ama buna çözüm bulmak yine kendi elinde.Gerekirse doktora gidecek,sürekli duşa girecek bir şekilde çözecek bunu.Voleybol oynadıktan sonra yıkanmamak ne demek yahu? Nasıl duruyor o halde,insan rahatsız olur ya.Onun üşengeçliği yüzünden ben olsam kokuya tahammül edemezdim sanırım,herkes dikkat etsin kendine biraz.Sonuçta birlikte yaşıyorsunuz yani.

Seninde nedir bu oda arkadaslarindan cektigin biri her seyine ortak cikar digeri ter kokar. Bence kirmadan soyleyebilirsin. Belki farkinda degildir.

Ek: koltukalti temizligine dikkat ediyor mu? Duzenli alinmayan tuyler cok fena koku yapiyor..

Ben söyleyemezdim herhalde. Gerçekten bunu söyleyene de söyletene de zor.

Geçen gün şirkette ki müdürüm temizlik elemanı adama söyledi. Sabah sabah odasına bir şey getirdiğinde. Yalan olmasın adamı hiç sevmem daha önce ciddi tartışmıştım. Çok tuhaf biri zaten ama üzüldüm tabi. Kapı da açıktı. Odadan çıkışı çok kötüydü. Sanki çok yakın temas kuruyormuş gibi.

Seni bilemem de ben söylemeden seneyi bitirirdim galiba. Allah dayanma gücü versin.

Yine buradan öğrendiğim karbonat.
Birgun deneme amaçlı ikinizde duştan sonra surun. Gerçekten işe yarıyor.

Voleyboldan gelip duşa girmiyor mu gerçekten? Şaka gibi. Ben de yurtta kalıyorum, oda arkadaşlarım tenis oynamaya giderken beni de çağırdılar, tenisi çok sevmeme rağmen gitmedim çünkü yeni banyo yapmıştım ve gitsem terleyeceğim için yine duşa girmem gerekecekti. Öyle o vaziyette nasıl oturuyor anlamıyorum. Evdeyken yaz boyunca bakkala giderdim, geldiğimde kendimi suyun altına atardım. Terleme hissi bile beni çok rahatsız eder, o arkadaşın nasıl bişey öyle? Deodorant bari kullansın. Gerçi onu da kirli vücuda sıkarak kullanmamak lazım ama en azından bi nebze olsun engeller ter kokusunu. Yurt ortamı dedikodu kazanıdır, sen söyleyemem diyorsun, belki kızın yüzüne de kimse bişey demiyor ama emin ol çok dedikodusunu yapıyorlardır onun. Bu A da ne pis kokuyor falandan başlayıp neler neler söylerler. Bana gelince... Ben olsam ben de söyleyemezdim, hassas bir konu. Banyo, duş, temizlik ertelenmez. Ben bugün çok hastaydım, kolumu kaldıracak halim yoktu ama banyomu aksatmadım. Gün aşırı yapıyorum. Sen burada voleyboldan gelip duşa girmiyor diyorsun. Kızdaki lükse bak.

Valla ben böyle şeyleri daha sinsi hallederek sorumluluğu üzerimden atmayı tercih edenlerdenim.Yöntemim biraz farklı ama bilemem.Belki bir gün çakma bir instagram hesabı açıp bir dost diye yazabilirim yani.Yada facebook.Aynı okuldayız böyle böyle bi durumun var insansın bu ne len diyerekten.Büyük ihtimalle böyle yapardım.Ne bileyim.Çünkü yüzüne söyleyebilmem İM-KAN-SIZ.

Bu kadar samimi olduğunuzu söylediğiniz insanlarla neden bu konuları konuşamıyorsunuz anlamıyorum. Laf dokundurmak filan iş değil. İnsan şakayla karışık söyler en fazla. Samimiyetin olmazsa laf seçemezsin, alınır mı alınmaz mı bilemezsin düşünürsün de, yakın arkadaşlıklarda arkadaşına nasıl yaklaşması gerektiğini az çok bilir insan. Kendi arkadaşlarımı düşündüm, her birine bunu rahatça söyleyebilirdim, her birine farklı şekilde söylerdim belki, karakterlerine göre, ama söyleyebilirdim yani. Zamanımızın yakın arkadaşlıkları da sığ galiba, en temel iletişim bile kurulamıyor.

yüzüne direk söylesene surarak daha kötülük yaptıgının farkındamısın ? kalbi kırılır demişsin de üslubun yumuşak olursa birşey olmaz canım sana kokmuyor insan kendi kokusuna alışır ama acayip ter kokuyorsun bence bir gidip duş al de , oda emenim hadi ya diyecek ve gidip duş alacak kız ve daha dikkatli davranıcak çözüm bu kadar basit.

Ben 10 dk da saçlarımı yıkayamam, o hem vücudunu iki kere, hem saçlarını üç kere yıkayabiliyorsa sadece su dökünüyordur yani, yoksa bravo ona, bu ne hız! Gerçekten iyice sabunlanmıyorsa, sentetik ve dar kıyafetler giyiyorsa ve çok terliyorsa sabah akşam yıkansa kokar.
"Ya ben bi ter kokusu duyuyorum hem de çok yoğun, acaba senden mi geliyor benden mi" deyip birbirinizi koklar gibi yapın. Sonra "seni seni, sen yine mi spor yaptın, burnumun direğinin kırılmasından belli oluyor, hadi yıkan yoksa sen dirilirken ben ölecem burda" gibi esprili esprili konuşun, e anlar herhalde :-)

Ben olsam sakayla karışık derdim " Kiiiz bende diyorum ne kokuyoor , cok terlemissin yürü banyoya " filan yaparım . Madem çok samimiyim :KK70:

Cok yakin bir arkadassa ve samimiyseniz niye soyleyemiyorsun ki
Ben soylerdim ve bu aramizda bir kirginlik yaratmazdı.
Benimde vardı liseden cok samimi ve yakin arkadasim birbirimize herseyi soylerdik cunku kirmak amacli assagilamak amacli yapmayacagimizi bilirdik.Seni taniyorsa ve alinganlik kralicesi degilse kotu amac olmadigini anlar .. Dostluk surekli pohpohlamak veya olumlu konusmak degildir.Dostun diger arkadaslardan farkı yuzune gercekleri oldugu gibi soylemektir.Belki digerlerini arkasindan konusuyor ayy ne pis kokuyor bilmem ne diye uyarmasi gereken kisi sensin bence..

X