Ter için mucize çözüm !!

benim de böbrek-mide konusunda çekincelerim var
bir de bayram vs araya girdi yapamadım
devam etmiycem sanırım

deneyen ve sonuç alanlar varmı acaba bu külü benim ellerim terlemez benim sorunum koltuk altları ama yeğenimde var bu sorun işe yarıyorsa ona tavsiye edeyim

Kül Bazı maddelerin yanmasından sonra geride kalan toz madde. Bitkisel yakıtların yanarken kül bırakması, bileşimlerinde bulunan inorganik maddelerden ileri gelir. Küllerde potasyum karbonat bulunur (sodyum karbonat ancak deniz bitkilerinde bulunur). Bundan dolayı sodyum karbonat yerine kül kullanıldığı da olmuştur. Karın ağrısına karşı eski insanların küllü su içmeleri bundandır. Yine çok eskiden, bitkilerin yakılmasıyla elde edilen küllerden potasyum karbonat çıkarılarak barut yapılırdı. Bugün bazı küllerden potasyum gübresi olarak faydalanılmaktadır (özellikle killi topraklar için).

Küllerde, özellikle tahıl küllerinde bundan başka mağnezyum ve kalsiyum fosfatlar ile karbonatlar ve silis vardır. Ayrıca küllere renklerini veren demir ve mangan oksitlere de rastlanır.

Kararmış kapların külle oğulması da eskiden beri bilinen bir usüldür. Küldeki kimyevi maddeler, bu arada potasyum karbonat, kapların üzerindeki kiri mekanik ve kimyasal yolla çıkararak kabın temizlenmesini sağlar.

Taşkömüründeki kül daha çok alüminyum silikattan meydana gelir. Piyasada satılan taşkömürde % 10-15 arasında kül olabilir. Ocak içinde eriyerek yanmayı önleyen kütleler meydana getirir ve çok zor sökülebilir. Kemiklerin hava temasıyla kavrulmasından elde edilen kemik külleri de vardır. Bunlar da en çok trikalsiyum fosfat üretiminde kullanılır.

Kaynak: Rehber Ansiklopedisi

Tereson mu bu bahsettiğini ürün yoksa Huma care mi ben tersondan umudumu kestim Şimdi humacare ter spreyini kullanıyorum tersoından daha iyi diyebilirm

Ne bu çaresizlik yaa gidin huma care ter spreyi alın ne uğraşıyorsuuz böyle şeylerle ..Gerçi ne kadar kötü bir durum olduğunu çok iyi biliyorum o yüzden sizide yarglamıyorum fakat böyle acayip şeyler denemeyede gerek yok

dıger konu baslıklarında gezınırken huma care terleme onleyıcı spreyı kullanan bır arkadasın yazıları okudum bende
sprey dahamı kullanıslı olur acep creme karsı bılemedım

kul suyumu o dunların ustunde gezen bortubocegı dusundukden sonra ıster kulu olsun ıster kokusu nemı
:KK70::KK70:bana 10 yıl omrune omur katıcak deseler ısım olmaz sekerım

kül zararli degilmi??? yani kanserojen maddeler icerdigini biliyorum, sagliginiz zarar görmesin....

humacare terleme önleyici sprey alın deneyın anacım.ben kullanıyorum (maaşallah deyin) hiçbi sorunum kalmadı.

Ne bu çaresizlik yaa gidin huma care ter spreyi alın ne uğraşıyorsuuz böyle şeylerle ..Gerçi ne kadar kötü bir durum olduğunu çok iyi biliyorum o yüzden sizide yarglamıyorum fakat böyle acayip şeyler denemeyede gerek yok
"Alüminyum klorid, Denatüre Alkol ve Deiyonize su maddelerinin almanyada formülize edilmesi ile hazırlanmıştır. "
Alüminyum yüzünden meme kanseri mi olalım, alkol yüzünden cildimiz mi tahriş olsun?
Lütfen bilip bilmeden ürün tavsiye etmeyin

bendede müthiş derece de terleme sorunu var..özellikle ellerimde aşırı terleme oluyor..insanlarla el sıkışırken utanıyorum yüzüm kızarıyor..önerisi olan arkadaşlar yada ürün kullanıp memnun kalan arkadaşlar bilgilerini yorumlarını rica ediyorum

Siz söyleyene kadar içerisindeki maddelerin ne özelliği olduğunu araştırmamıştım bile simdi araştırdım sağolun bilgilendridiğiniz için teşekkürler.Ben sadece terleme sorunumu nasıl çzödüğümü söyledim memnuniyetimi dile getirdim.Sizin söylediğiniz ciltte tahriş olayı da olmadı yine de tavsiyeniz için teşekkür ederim

X