Gebeliğe Hazırlık TEMMUZ AYI İTİBARİYLE HAMİLE KALMAYI PLANLAYANLAR BURAYA

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Hayırlısı olsun canım. Allah gönlünden geçeni sağlıkla versin inşallah İllaki insanın kalbinden biri geçiyo çünkü biliyorum Aynen sonraki kontrolde yine gönder bakalım bebiş ne tarafta ona göre tekrar yorumlarız

Tmm canım benim 15 gün sonra gidicem o zaman atarım buraya resmini çok merak ediyorum bakalım ne olacak

Ballikko canım nasılsın nasıl gidiyor hamilelik az kaldı sayılır
Çok şükür canım iyi diyelim iyi olalım bebişin ayakları aşağıda cok canımı yakıyor. Onun haricinde hersey yolunda öyle bir tekmeliyor ki aşağılarımı acıtıyor. Seninde bu haftalar böylemiydi. Artık başı aşağı insn istiyorum
Sen nasılsın bebişin nasıl artık tek misniz

Canım evet aynen benimde öyleydi. Maşallah güçlü güçlü vururdu sol aşağı kasık tarafım çürücekti yani hep şey derdim kazı çalışması yapıyo gene diye ne zaman döneceği belli olmuyo canım mesela benim 37. Haftada dönmüştü. Doğumdan 1,5 hafta önce. Analık kuzum çekecez mecbur sağlıklı olsunlarda Evet artık tekiz iyi gidiyo şimdilik bazen yorucu oluyo tabi

Maşallah suphanallah çok çabuk büyüyorlarmıs her anının resmini videosunu çek canım dışarıda çıkın havalar cok soğumadan yaaa cok şaşırdım 37 de mi döndüüü. Bende umutsuzluğa kapıldım artık böle ters kaldı diye

Canım evet o hiç belli olmuyo valla. Bebek döndükten sonra daha rahat nefes alırsın hafiflik geliyo. Sen yinede bebeğin dönmesini takma sakın kafaya. En önemlisi rahat olmak. Bebeğin nasıl isterse öyle gelicek zaten. Normal doğumdan hiç korkma Allah yardım ediyo gerçekten. Eşimle girdik biz doğuma. Mesela o günü hiç planlamadık. Zaten planladığın gibi olmuyor hiç bişeyEbe bana doğuma 4 gün kala 2 cm açıklık var bebek kanala girmiş evi çömelerek sil dedi. Çömel kalk yap dedi. Açılmam olsun iyice diye. Bende eve gider gitmez yerleri sildim Gerçekten işe yarıyor. Sen ne yaparsan yap bebek nasıl gelmek isterse öyle geliyor ama bide doktorun ne derse öyle olsun her şey o tüm riskler değerlendirip karar verir. Senin doktorun hangi doğum şekline yatkın anlarsın zaten.. canım inşallah istediğin gibi bi doğum olur su gibi. Doğumla ilgili de sormak istediğin bişey varsa her şeyi anlatmaya hazırım

İçimi rahatlattın canım yaa haklsıın daha cok erken ne güzel Allah yardım etmiş insan gerçekten normal isteyince korkmayınca bi şekilde akıyo demekki süreç çok sağol canımmm Allah razı olsun tamam doğuma yakın illa ki gelir aklıma sorular sorarım mutlaka

Sendende Allah razı olsun canım hakkında hayırlısı neyse öyle olsun. Bu arada bebek emzirirken illa yara olabiliyor onun için lansinoh lanolin krem öneririm. Bebek emzirme videoları izle bide. Aslında memeyi doğru verince yara olmuyor ama önlemini almak istersen 8. Ayda dediğim kreme başlayabilirsin doğal içerik. Benim yara oldu kimsenin olmasını istemem gerçekten çok acıyor çünkü doğumdan sonraki 15-20 günde anca geçti.

Tavsiyen için çok teşekkürler canımm eğitimleri izlemeye calısıyorum ama illaki oluyormus evet. Bende soracaktım hangi markayı önerirsin diye, doğuma yakın kullanmaya baslayayım ben çok zordur tabii ya yaralı yaralı emzirmek. Baştan önlemimizi alalım. Bu arada slikon göğüs koruyucularda yarayı önlüyormus. Çamaşıra değmemesini sağlıyormus. Süt sızıntısınıda içinde biriktiriyormus. Göğüs ucuda slikonun sütün içinde kaldığı için yara olmasını önlüyormus . Gümüş kapakta olabilir

Benim çok şükür artık geçti kuzum Benim en çok memnun kaldığım göğüs kalkanı oldu. Hiç farketmez. Gümüş kapaktan daha çok faydasını gördüm. Bide memeleyn diye bal mumlu göğüs kapağı var e bebekte satılıyo o ve kalkanı kullandım. Arkadaşın gümüş kapakta getirdi dönüşümlü kullandım hep. Şimdi sana hangisi yarar bilemem ama dediğim gibi bana en çok yarayan (keşke biride bana söyleseydi önceden kullan diye:) lansinoh lanolin krem, göğüs kalkanı. Gümüş kapakta rahatlattı. Bence gümüş kapağı göğüs kalkanını ihtiyaç halinde alırsın şimdi internetten ertesi gün geliyor boşuna para verme belkide hiç yara olmaz ama kremi al kullan

Ayy valla cok sağol canımm tamamm aklımda hepsi kremimi alayımm simdiden dedğin gibi ihtiyaç halinde de dediklerini alırım

Kızlar ya göğüs hassasiyetim geçti bayadır yok başlarda fazlaydı. Acıkınca midem bulanırdı o da azaldı sanki. Beni sardı bi korku bebeğin kalbi durunca belirtiler yok oluyor diye gördüm bi kaç yerde Haftaya cumartesi randevum ama tedirgin oldum sizce normal mi göğüs hassasiyetinin bu kadar çabuk geçmesi.

Normal. Benm bile geçiyor. Çok dalgalanan birşey göğüs hassasiyeti. Bi gün varsa 1 hafta olmuyor sonra tekrar oluyor. O kafaya takılacak birşey değil canım. Bu arada benm bulantım sıfırdı. Senin gibi kafama taktım hep neden bulantım yok diye

Benimde öyle olmuştu canım hiç endişe etme. Vücudun hormonlara alışıyor. Benim genelde aylık bir artış olduğunu hissederdim hormonlarımda mesela o zamanlada mide bulantısı göğüs hassasiyeti çok artardı. Yani hormonlarla paralel ağrılar bulantılar. Vücudun alışma süreci geçince azalıyor öyle diyim

Doktora gittim koştur koştur panikledim valla netten okuyunca O da senin erken bitmiş demek ki belirtilerin dedi sorun yok dedi

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…