Gebeliğe Hazırlık TEMMUZ AYI İTİBARİYLE HAMİLE KALMAYI PLANLAYANLAR BURAYA

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
6 haftalık gebeyim.Kesem sol tarafta. Bebekte kesenin en soluna yerleşmiş sizce kız mı erkek mi😊😊 heyecandan bekleyemiyorum

Eklentiler

• 20210708_134811.jpg
    20210708_134811.jpg
    65,2 KB · Görüntüleme: 24
Karından ultrason.ama doktor bakarken de sadece sol tarafima baktı
Önemli olan plesantanın konumu bebekte plesantada sağda görünüyor. (Karından Ultrasonda bakıldığında görüntü ters ayna görevi görür, yani evet aslında bebek kesenin solunda ama karından bakıldığında tam tersi görünüyor. İnşallah anlatabilmişimdir) Benim tahminim bebeğin cinsiyeti kız:KK51:Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin inşallah:nazar::KK200:

Tabiki ben aktarlarda bulamiyodum GittiGidiyordan aliyodum. 250 gr böğürtlen kökünü biraz elekten gecirip tozundan arındırıp 5-6 kiloluk tencereye koyup uzerine 5-6 litre su koyuyodum 15-20 dk kayniyodu. Acayip koyu rengi oluyo. Sonra şişelere boluyodum. Her gün sabah aksam bir büyük çay bardağı kadar iciyodum adetle başlayıp yumurtlamaya kadar. Yumurtlama görünce bırakıyodum. Serin yerde bekletirsen daha iyi olur ister buzdolabi ister balkon.
Benim yumurtlamam geç oluyodu 20. Güne kadar bu sularin çoğu bitiyodu ama senin erken oluyosa yarım ölçüyle yap, yarısını da ins gerek kalmaz ama diger ay da yapabilirsin
Merhaba hayırlı olsun hamileliğiniz. Böğürtlen kökünü ben de deniyorum. Yumurtlamam geç oluyordu demişsin hamile kaldığın ayda da geç mi olmuştu? Bir de böğürtlen kökü kaçıncı günde bitiyordu ben de 16. gündeyim bitti de yeniden toplayıp devam etsem mi bilemedim henüz yumurtlama olmadı

Merhaba hayırlı olsun hamileliğiniz. Böğürtlen kökünü ben de deniyorum. Yumurtlamam geç oluyordu demişsin hamile kaldığın ayda da geç mi olmuştu? Bir de böğürtlen kökü kaçıncı günde bitiyordu ben de 16. gündeyim bitti de yeniden toplayıp devam etsem mi bilemedim henüz yumurtlama olmadı
Merhaba teşekkür ederim. Evet benim hep 19-20-21. Günlerden birinde yumurtlama oluyodu hamile kaldığım ay da öyle oldu. bogurtlen kökünü yumurtlamayı görene kadar icmeye devam ediyodum, siz kendiniz mi topluyosunuz? Ben aktardan siparis ediyodum netten, bildiginiz odun seklinde geliyodu ince İnce tabi, rengi kola gibi oluyodu kaynatinca, tadi da kötüydü

galiba benim kiz gelmeyecek🙄
Kız daha dogurmadınmı dersem kızacaksın çünkü şimdi sana çevrede hep aynı soruyu sorarlar, senin bebe rahattına düşkün keyfi yerinde balım gelip ne yapsın mis gibi yerinde takılıyor annesi, şimdi iyi dinlen bol bol uyu acısını çıkaracak bebe gelince senden bizim ki biraz aceleci davrandı geldi 31 günlük olduk bile gazdı uyukusuzlukdu sabahlara kadar kıvranıyor minnak ogluş dogsa bi diyoruz doğunca da bi 6 aylık olsun sonra yürüse bu hiç bitmez bir süreç

Kız daha dogurmadınmı dersem kızacaksın çünkü şimdi sana çevrede hep aynı soruyu sorarlar, senin bebe rahattına düşkün keyfi yerinde balım gelip ne yapsın mis gibi yerinde takılıyor annesi, şimdi iyi dinlen bol bol uyu acısını çıkaracak bebe gelince senden bizim ki biraz aceleci davrandı geldi 31 günlük olduk bile gazdı uyukusuzlukdu sabahlara kadar kıvranıyor minnak ogluş dogsa bi diyoruz doğunca da bi 6 aylık olsun sonra yürüse bu hiç bitmez bir süreç
Canımm hayırlı olsunn 😍 ben de hamile kaldım tüp bebek ile rabbim bize de nasip etsin sağlıkla doğurmamızı 😊

Çok teşekkür ederim Balım sana mesaj yazdım tebrik etmiştim mutluluguna ortak oldum inan ama arada kaynadı görmedin çok. Hep aklımdaydın duvalarımdan hiçkimseyi eksik etmedim. İnşallah kucağınıza almayıda Rabbim sağlıkla nasip eder muhteşem bir duygu kolay rahat bir doğum olur cümlesi ile beraber inş

Mesaj ne değişik gitti balım :KK70: burada yazmayı ögrenene kadar çocuk askere gidecek
Oyyy canım benm Allah razı olsun görmemişimdir olabilir 🤗🤗🤗 hamile kalmak için verdiğimiz çabalarımız vs düşününce çok duygulanıyorum baksana tam 1 yıl olmus topik açılalı 😍 insallah canım benm 😊

Oyyy canım benm Allah razı olsun görmemişimdir olabilir 🤗🤗🤗 hamile kalmak için verdiğimiz çabalarımız vs düşününce çok duygulanıyorum baksana tam 1 yıl olmus topik açılalı 😍 insallah canım benm 😊
Senden de razı olsun canım benim hiç sorma zaman geçip gitmiş insan geri dönüp baktığında anlıyor mücadeleleri aglamları duvalarımızı Rabbim boş çevirmedi bizleri de anneliğe layık görüp verdi güzel emanetleri bin şükür inş sağlıkla kucağınıza da alacaksınız vakti zamanı gelince

Senden de razı olsun canım benim hiç sorma zaman geçip gitmiş insan geri dönüp baktığında anlıyor mücadeleleri aglamları duvalarımızı Rabbim boş çevirmedi bizleri de anneliğe layık görüp verdi güzel emanetleri bin şükür inş sağlıkla kucağınıza da alacaksınız vakti zamanı gelince
Aminnnn canım Rabbim evlatlarımıza sağlık sıhhat versin insallah 🤗

Merhaba teşekkür ederim. Evet benim hep 19-20-21. Günlerden birinde yumurtlama oluyodu hamile kaldığım ay da öyle oldu. bogurtlen kökünü yumurtlamayı görene kadar icmeye devam ediyodum, siz kendiniz mi topluyosunuz? Ben aktardan siparis ediyodum netten, bildiginiz odun seklinde geliyodu ince İnce tabi, rengi kola gibi oluyodu kaynatinca, tadi da kötüydü
Evet biz kendimiz topladık çünkü aktarda bulamadık. Rengi tam kola gibi değil de koyu kırmızı oldu içtim bitti tadı kötü evet. Yeniden toplasak mı bilemedim benim yumurtlarım büyümüyor sanki bu da fayda etmeyecek gibi geldi. Sizin bir sorununuz var mıydı

X