Gebeliğe Hazırlık TEMMUZ AYI İTİBARİYLE HAMİLE KALMAYI PLANLAYANLAR BURAYA

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Evet çok kötü birşey hele gebelikte hiç çekilecek gibi değildir canım😔 zaten rahim büyüdüğü için mesane küçülüyor sıkıştırıyor habire. Sirkeli ılık su ile yıka sürekli. Ben cok faydaısnı gördüm. Birde kurut her wc den sonra fön makinesinin ılık ayarıyla 30 sn tut peçete vurma bir süre. Çamaşırların pamuklu olsun yıkandıktan sonra mutlaka ütüleyip giy
Ay günde 100 kere wc gidiyorum her seferinde nasıl kurutma makinesi calistiriyim 😁 sirkeli suyu yapıyorum güzelce kuruluyorum ilac da içiyorum insallah kroniklesmez de biter gider

Sanırım önümüzdeki hafta seker testi bana da yapılacak fenalasmaktan korkuyorum 😊 su içmeyi hic sevmeyen biriyim sadece diyet zamanlarimda içmeye çalışırdım bende çıkması cok normal de sende niye çıkmış hayret. Gerçi benim sonucumda bakteri negatif yaziyo sadece yassi epitel diye bisey var o cok yüksek artık ne demekse
Sorma bende anlamadım kii😬Doktorum bol bol su iç dedi. Zaten içiyorum içmesem ne olacaktı kim bilir canım ya🙄 şeker testine gelince fenalaşmadım ama baya bi bitkin düştüm diyebilirim🤷🏼‍♀️

Bende aslan pençesi, civan perçemi ve hayıt otu tohumunu (Demleme Şeklinde) adetin 3. gününden yumurtlamaya kadar düzenli olarak 2 ay kullandım ve Allahın izniyle hamile kaldım. Gerçekten yum kalitesini arttırıyor. Ayrıca eşimde son ay suda eriyen vitaminlerden kullanmıştı ve 2 günde bir ilişki oldu adet bitiminden sonra. Yum zamanı da her gün oldu. Bunun yanında burada hamile kalmak isteyen arkadaşlarla birlikte başka bir topikte tesbih çektik. Son ay Meryem suresini 41 gün aralıksız okudum. Yani elimden geleni yaptım ve çok şükür dualarımda kabul oldu. Biraz uzun oldu ama yaptığım her şeyi söylemek istedim belki sizede vesile olur :KK36:
Aslında bende denemek istiyorum ama forumda gezinirken hormonlarla oynuyor yapmayın vs demişti biri sonra korktum açıkcası:110: bu ayda olmazsa deneyim olmadı:KK49:

Bende aslan pençesi, civan perçemi ve hayıt otu tohumunu (Demleme Şeklinde) adetin 3. gününden yumurtlamaya kadar düzenli olarak 2 ay kullandım ve Allahın izniyle hamile kaldım. Gerçekten yum kalitesini arttırıyor. Ayrıca eşimde son ay suda eriyen vitaminlerden kullanmıştı ve 2 günde bir ilişki oldu adet bitiminden sonra. Yum zamanı da her gün oldu. Bunun yanında burada hamile kalmak isteyen arkadaşlarla birlikte başka bir topikte tesbih çektik. Son ay Meryem suresini 41 gün aralıksız okudum. Yani elimden geleni yaptım ve çok şükür dualarımda kabul oldu. Biraz uzun oldu ama yaptığım her şeyi söylemek istedim belki sizede vesile olur :KK36:
Yumurtlama zamanını ovulasyon ile mi takip ettiniz acaba ? Yoksa takvimden belirlenen aralıkta hergün ilişki mi denediniz

Sorma bende anlamadım kii😬Doktorum bol bol su iç dedi. Zaten içiyorum içmesem ne olacaktı kim bilir canım ya🙄 şeker testine gelince fenalaşmadım ama baya bi bitkin düştüm diyebilirim🤷🏼‍♀️
Bana dr önce kilona bakarız bide açlık tokluk sekerine bakıp ona göre yapıp yapmamaya karar veririz dedi ama sanirim 10 kilo aldım ve dogum paketi alicaz onun içinde de şeker yükleme testi var heralde yapicak.. korkuyorum açıkçası milletin içinde kusmaktan 😁

Stres oldukca gecikir hem belki hic gelmez hamile kalırsın öyle düşünme
Kuzu testlerime bakar mısın 4 gündür pik.
Niye bu kadar geç yumurtluyor olabilirim ya

Eklentiler

• 20210620_004539.jpg
    20210620_004539.jpg
    33,4 KB · Görüntüleme: 32
  • 20210620_004527.jpg
    20210620_004527.jpg
    44,2 KB · Görüntüleme: 34
  • 20210620_004506.jpg
    20210620_004506.jpg
    47,1 KB · Görüntüleme: 33
Kuzu testlerime bakar mısın 4 gündür pik.
Niye bu kadar geç yumurtluyor olabilirim ya
Niye bu kadar gec yumurtladin bilmiyorum canım yumurtan geç gelişmiş demekki bazı aylar olur öyle cok takılma. Birkac tane havuc ye bugün çatlaması için. Hala pik devam ederse ya gebelikten şüpheleniriz ya da yumurtanin çatlamayıp kiste dönüşme ihtimalinden ama çatlar bence sen havuca ağırlık ver birkac tane ye ve degerlendirmeye devam 👍

Niye bu kadar gec yumurtladin bilmiyorum canım yumurtan geç gelişmiş demekki bazı aylar olur öyle cok takılma. Birkac tane havuc ye bugün çatlaması için. Hala pik devam ederse ya gebelikten şüpheleniriz ya da yumurtanin çatlamayıp kiste dönüşme ihtimalinden ama çatlar bence sen havuca ağırlık ver birkac tane ye ve degerlendirmeye devam 👍
Tmm cnm çok teşekkür ederim 🙏

Kuzum yine pik, bugünle birlikte toplamda 5 gün pik oldu. Havuç yiyorum sürekli ama tık yok.

Eklentiler

• 20210620_173550.jpg
    20210620_173550.jpg
    24,6 KB · Görüntüleme: 28
  • 20210620_173311.jpg
    20210620_173311.jpg
    40,8 KB · Görüntüleme: 22
Aslında bende denemek istiyorum ama forumda gezinirken hormonlarla oynuyor yapmayın vs demişti biri sonra korktum açıkcası:110: bu ayda olmazsa deneyim olmadı:KK49:
Yumurtlama zamanını ovulasyon ile mi takip ettiniz acaba ? Yoksa takvimden belirlenen aralıkta hergün ilişki mi denediniz
Her bünyeye aynı etkiyi göstermeyebilir tabii. Zaten yarayıp yaramadığını o ay içinde anlarsınız. Ben ovülasyon kullanmadım. Gün aşırı ilişki denedim. Artık yum zamanını anlıyordum ve yum zamanıda 1 gün önce o gün ve ertesi gün olarak değerlendirdik.

Benim cahilligimi mazur görün ama oradaki çift çizgi yumurtanın catladigi anlamına gelmiyor mu. O çizgi pik olmjs pik olunca değerlendirmek gerekmiyor mu. Bilmediğim için soruyorum
2. çizgi ilkiyle aynı ya da daha koyu olunca yumurtlama gerçekleşiyor. Ertesi gün ya da diğer gün silikleșmeye başlar o zaman da çatlamış demektir. Arkadaşın çatlama olmamış hep pik gidiyor

Bana dr önce kilona bakarız bide açlık tokluk sekerine bakıp ona göre yapıp yapmamaya karar veririz dedi ama sanirim 10 kilo aldım ve dogum paketi alicaz onun içinde de şeker yükleme testi var heralde yapicak.. korkuyorum açıkçası milletin içinde kusmaktan 😁
Bende korkuyodum kusarım diye ama çok şükür öyle olmadı inş sendede olmaz😇

Benim cahilligimi mazur görün ama oradaki çift çizgi yumurtanın catladigi anlamına gelmiyor mu. O çizgi pik olmjs pik olunca değerlendirmek gerekmiyor mu. Bilmediğim için soruyorum
T çizgisi C kadar koyu olduğunda yumurtlama olmuş oluyor. Ama 2-3 gün içinde yeniden T çizgisinin C den açık-silik hale gelmesi gerekiyor. Silikleşince çatlama oluyor ama benim 5 gündür silikleşmedi. Yani yumurtam bir türlü çatlamadı

X