Gebeliğe Hazırlık TEMMUZ AYI İTİBARİYLE HAMİLE KALMAYI PLANLAYANLAR BURAYA

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Evet başladım eski işime geri döndüm canım.pandemi nedeniyle virüs korkusundan bırakmıştım geçen sene Mart ayından itibaren evdeydim işi bırakınca sonraki ay gebe olduğumu öğrenmiştim.🤗çok mutlu olmuştum sürpriz olmuştu ne yazikki 6 haftada düşük yaptım 😔 sonrası zaten bı türlü tutturamadık.simdi tekrar işime döndüm kafam yoruldu baya bı ama insan çalışınca daha bı iyi hissediyor.calismak güzel istersen sende tekrar başla biraz kafan dağılır hem iyi olur senin içinde belki bu dönemde bebişin de sana sürpriz yapar 🥰❤️
Ayy ne kadar kaderimiz benziyor canım ya :))
Ben de martta izine çıktım hastanede çalıştığım için.
Sonra Nisanda hamile kalmısım mayısta ameliyat felan derken işe baslamayı hiç düşünmedim çünkü hamile kalabileceğimi düşündüm bu süreçte.
Şimdi Çalışma ödeneği bitiyor mart ayında . Tekrar baslasammı düşünüyorum ama geri alırlarmı bilmiyorum :))

Kızlar bu arada bugun LH testi yaptım silik çıktı ama sanki koyulasıyor gibi. Bakalm yarın da yapıcam eğer koyulasmaya gidiyorsa pazartesi tekrar gidicem doktora . Geç çatlıcak demekki bu ay yumuşum :KK70:

Kızlar bugün doktora gittim. Yoğun akıntı var dedi. Smear bile almadı bu haliyle. Sağ yumurtalıkta çikolata kisti gördü. Akıntı için bir ton ilaç verdi. Prebiyotik içmemi önerdi. Tedaviden sonra smear testi yapılacak. Ayrıca adet gününde kan degerlerine bakalım adetin bitince de rahim filmi çekelim dedi. Bir tane de sağlık ocağında yaptırmam için test söyledi. HPV testi adı. Aranizda bunu yaptıran var mı? Smear gibi bir test mi?
Sonuç olarak ben bu ay elendim😂

Kızlar bugün doktora gittim. Yoğun akıntı var dedi. Smear bile almadı bu haliyle. Sağ yumurtalıkta çikolata kisti gördü. Akıntı için bir ton ilaç verdi. Prebiyotik içmemi önerdi. Tedaviden sonra smear testi yapılacak. Ayrıca adet gününde kan degerlerine bakalım adetin bitince de rahim filmi çekelim dedi. Bir tane de sağlık ocağında yaptırmam için test söyledi. HPV testi adı. Aranizda bunu yaptıran var mı? Smear gibi bir test mi?
Yoğun akıntı ne demekmis canım ya enfeksiyon mu mantar mı yoksa normal bı akıntı mı nasıl bi teşhis o öyle ilk kez duydum ne ilacı verdi

Kızlar bu arada bugun LH testi yaptım silik çıktı ama sanki koyulasıyor gibi. Bakalm yarın da yapıcam eğer koyulasmaya gidiyorsa pazartesi tekrar gidicem doktora . Geç çatlıcak demekki bu ay yumuşum :KK70:
Hadi bakalım insallah bu ay sülük senin isleri biraz karıştırdı ama insallah iyi yönde karıştırır 😊

Yoğun akıntı ne demekmis canım ya enfeksiyon mu mantar mı yoksa normal bı akıntı mı nasıl bi teşhis o öyle ilk kez duydum ne ilacı verdi
Enfeksiyon canım yogun sarı akıntı. Ama ben bunu hiç anlamıyorum normalde. Muayenede ortaya çıktı. 2 tane fitil verdi biri 7 günlük digeri 12 günlük. 2 tane de ayrı hap verdi.

Enfeksiyon canım yogun sarı akıntı. Ama ben bunu hiç anlamıyorum normalde. Muayenede ortaya çıktı. 2 tane fitil verdi biri 7 günlük digeri 12 günlük. 2 tane de ayrı hap verdi.
Bazen hic belirti vermiyor canim. Ben son ay enfeksiyon tedavisinden sonra hamile kaldım Allah'ın izniyle. Vajinadaki o enfeksiyon kalıntıları sperm geçişini de yavaslatiyomus, spermin ölmesine de sebep oluyomus o yüzden antibiyotikten fitilden sonra hemen hamile kalan cok, inşallah senin de öyle olur 😊

Bazen hic belirti vermiyor canim. Ben son ay enfeksiyon tedavisinden sonra hamile kaldım Allah'ın izniyle. Vajinadaki o enfeksiyon kalıntıları sperm geçişini de yavaslatiyomus, spermin ölmesine de sebep oluyomus o yüzden antibiyotikten fitilden sonra hemen hamile kalan cok, inşallah senin de öyle olur 😊
Insallah canım doktordan da cok memnun kaldım insallah tedavi işe yarar mart ayında güzel sonuclar alirimm

Canım inşallah hemen iyileşirsin ve tedavinin ardından bebişin hemencecik gelir😍 ben bi kere smear testi olmuştum içinde hpv yede bakmışlardı özel hastaneydi. Sağlık ocağında da yapılabiliyor demekki bilmiyordum. Aynı smear testi gibi sürüntü alınıyor o kadar🤗

Canım inşallah hemen iyileşirsin ve tedavinin ardından bebişin hemencecik gelir😍 ben bi kere smear testi olmuştum içinde hpv yede bakmışlardı özel hastaneydi. Sağlık ocağında da yapılabiliyor demekki bilmiyordum. Aynı smear testi gibi sürüntü alınıyor o kadar🤗
Benim gittiğim de özeldi ama ayri bakıyorlarmış demekki hpv fiyatına 1000 tl dediler öss bile karşılamıyormuş 🤔

canım çikolata kistin kaç cm miş?
Bu ciddi birşey biraz arastır istersen büyük değildir insallah.

Hadi bakalım insallah bu ay sülük senin isleri biraz karıştırdı ama insallah iyi yönde karıştırır 😊
Amiiinn canımmm sülüğe güvenim tam yumurtam olmasaydı bile birdaha ki ay yine yaptıracaktım faydasını sonradan görüyoruz böyle şeylerin. 3 aylara girdik rabbim duaalarımızı kabul etsin :dua:

Benim gittiğim de özeldi ama ayri bakıyorlarmış demekki hpv fiyatına 1000 tl dediler öss bile karşılamıyormuş 🤔
Aaa hayret ben 80₺ ye mi ne baktırmıştım 4-5 ay önce canım alala boşver sağlık ocağında yaptır. Ben tüm kontrollerime de devlet hastanesinde kadın doğuma gidiyorum. Çokta memnunum yeni yapıldı bide burda tertemiz. Hem ebeler ve doktorlar hep bana daha tecrübeli geliyor devlette😏

X