Gebeliğe Hazırlık TEMMUZ AYI İTİBARİYLE HAMİLE KALMAYI PLANLAYANLAR BURAYA

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Okuduğum bazı yorumlarda, pik görmek illa yumurtlama olduğu anlamına gelmez denmiş. Ben de bu yüzden merak ettim.
Yani yumurta dollenecek kadar buyumezse veya kalitesi çok iyi olmazsa bu yumurtlama olmadığı anlamina gelmez ki bunu da sadece doktora yumurta takibi yaptırarak anlayabilirsin. Pik olarak düşündüğün günden itibaren saydığında 14-15. Gün adet oluyosan yumurtlama oluyodur.
Testteki koyuluk da biraz fikir verebilir benim hamile kaldığımdaki pik cok koyuydu mesela

Yani yumurta dollenecek kadar buyumezse veya kalitesi çok iyi olmazsa bu yumurtlama olmadığı anlamina gelmez ki bunu da sadece doktora yumurta takibi yaptırarak anlayabilirsin. Pik olarak düşündüğün günden itibaren saydığında 14-15. Gün adet oluyosan yumurtlama oluyodur.
Testteki koyuluk da biraz fikir verebilir benim hamile kaldığımdaki pik cok koyuydu mesela
Sağol canım☺️ Benim de geçen ay çok koyuydu ama dediğin gibi 14.gün adet oldum. Sanırım ya yeterince büyümedi ya da kalitesizdi ya da başka bişi vs. Bakalım bu ay tekrar deneyeceğiz. Nasip olur inşallah ☺️

Kızlar merak ettiğim birşey var. Ovülasyon testinde pik gördüğümüzde ve 1-2 sonra silikleştiğinde, o ay yumurtlama gördüğüm anlamına mı geliyor? Bazı aylar yumurtlama olmayabiliyormuş. Yumurtlama olmazsa, pik de olmaz heralde değil mi?
Aslında yumurtlama olmama diye bir şey yokmuş düzenli adet oluyorsan. Sadece yumurta belli boyuta ulaşmadığı için ovülasyonda silik çıkıyormuş pik olmuyormuș

Gereksiz06 Gereksiz06 canım benim dongumun 13 günü hala pik göremedim sen döngünün kaçıncı günü pik görmüştün

Tmm canım o zaman en son attığın test silikti çünkü piki gorduysen tmm çatlamış o zaman silik çıktıysa pik günü ve önceki günü değerlendirdim yazmışsın inşallah tutmuştur sıkma canını boşver erkekler bizim hissettimiz düşündüğümüz gibi düşünmüyor malesef
İnşallah canım yaa. İlk kez yapıyorum ya çatlamada da olsun diye plan yaptım ondan canım sıkıldı. Aynen düz mantıklar. Bir de bu ovülasyona hakim değil bir de diyo hani arka arkaya olmasın spermler kaliteli olmuyor diyordun diyo bana😂

Kızlar normalde adetin
İnşallah canım yaa. İlk kez yapıyorum ya çatlamada da olsun diye plan yaptım ondan canım sıkıldı. Aynen düz mantıklar. Bir de bu ovülasyona hakim değil bir de diyo hani arka arkaya olmasın spermler kaliteli olmuyor diyordun diyo bana😂
Benimki de bazen çeşme mi bu diyor 🤣🤣🤣

Kızlar normalde adetin 14 yumurtlamam oluyor diye düşünüyordum uygulama da böle gösteriyor du bu gün 13 günüm hala pik değil sizce neden böle olabilir doktor catlamaya hazır yumurtan var demişti Perşembe günü acaba catladimi ki testler çok koyuda olmadı 🤔

Kızlar normalde adetin 14 yumurtlamam oluyor diye düşünüyordum uygulama da böle gösteriyor du bu gün 13 günüm hala pik değil sizce neden böle olabilir doktor catlamaya hazır yumurtan var demişti Perşembe günü acaba catladimi ki testler çok koyuda olmadı 🤔
Benim geçen ay 17.gün pik olmuştu. Geç yumurtlama olabilir belki. Devam et test yapmaya bence👍🏻

Kızlar normalde adetin

Benimki de bazen çeşme mi bu diyor 🤣🤣🤣
Başka zaman her gün olsa yok demez yani adamın yok diyeceği tuttu dün 😂
Çatlasa mutlaka görürdün testte. Boyutu küçük olan yumurta testte gözükmüyormuș yani pik yapmıyormuș. Doktor demek ki iyi gördü ki çatlamaya hazır var dedi
sweetgirlcandy sweetgirlcandy canım 13 gün yaptığın ovulasyon testiyle 14 gün kü test arasında yani pik günü ve önceki günkü test arasındaki renk koyulugu nasıldı canım sana zahmet testlerin duruyosa resim atarmisin bi
Atıyım sana bence seninde yarın bir gün çatlar

sweetgirlcandy sweetgirlcandy canım 13 gün yaptığın ovulasyon testiyle 14 gün kü test arasında yani pik günü ve önceki günkü test arasındaki renk koyulugu nasıldı canım sana zahmet testlerin duruyosa resim atarmisin bi
IMG_20210130_154355.jpg

Enteresan gerçekten Dr.dedigiyle hiç uymadı
Ben hiç doktora gitmedigim için testlerle denkliği nasıl oluyor bilmiyorum ama teste göre değerlendirip hamile kaldığım icin, bebegin haftasi da yumurtlama tarihime uydugu için teste güveniyorum canım. Son adet tarihim 12 Aralık ve gebelik buna göre hesaplanıyor, Çarşamba 6+4 olmam gereken gün doktora gittim kese çok küçük 5+4 gıbi düşün dedi ben de 20. Gün yumurtladigimi söyledim tamam iste bir hafta geri dedi. Genelde 14. Gün diye bilinir ya benimki resmen 1 hafta gec olduğu icin bebek de 1 hafta geri suan

X