Gebeliğe Hazırlık TEMMUZ AYI İTİBARİYLE HAMİLE KALMAYI PLANLAYANLAR BURAYA

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Bu ay çok belirtim var canım çok umutlydum aslında özellikle geceleri karın ağrısı sürekli kasık batması can yakıyor anı hareket yapınca özellikle göğüs yanlardan çok hassas bide iki gün önce karbonat yoğurt maskesi yapıyordum kokusu çok kötü geldi ogurdum bi anda herşey hayırlısı ne diyim Çarşamba bat günüm beklicem artık günüm geçerse testi tekrarlarim
bence tum belirtiler bosuna degil. cunku durduk yere olacak seyler degil. insallah tutmustur canim. ben de simdi hastanedeyim. beta degerine bakcklar iki katina cikmis mi diye.

Ya ben olmucak diye umutsuzluk yaşamıyorum tam tersi mantıken olmaz bu ay ama yine de hep bi umut icimde, bu da cok yorucu, keske gercekten birakabilsem 🙁 rabbim senin mutluluğunu daim etsin, aynısını bizlere de nasip etsin insallah♥️
Amin insAllah canim umut herzaman olmali tabi umutsuz yasam olmaz kendini yipratmadan ama yoksa her ay sonu uzucu oluyor

Eklentiler

• Screenshot_20201026-192134.png
    Screenshot_20201026-192134.png
    123 KB · Görüntüleme: 22
Bu ay çok belirtim var canım çok umutlydum aslında özellikle geceleri karın ağrısı sürekli kasık batması can yakıyor anı hareket yapınca özellikle göğüs yanlardan çok hassas bide iki gün önce karbonat yoğurt maskesi yapıyordum kokusu çok kötü geldi ogurdum bi anda herşey hayırlısı ne diyim Çarşamba bat günüm beklicem artık günüm geçerse testi tekrarlarim
Aynen canım aynı belirtler bende de vardı ve hala var. Kasıklarım Varya ilk gebeliğimde ki gibi ağrıyor resmen. Aynı şekilde. Nie ağrıyor anlamadm. Öğürme yok bende ama kasık batması feci var. Yumurta geliştirici ilaç kullandm bu ay ama 3 hafta olcak bırakalı o mu ağrı yapıyo anlamadm ki. Sinirlenmeye basladım artk ağrıdan dolayı sürekli umitleniyorum

Aynen canım aynı belirtler bende de vardı ve hala var. Kasıklarım Varya ilk gebeliğimde ki gibi ağrıyor resmen. Aynı şekilde. Nie ağrıyor anlamadm. Öğürme yok bende ama kasık batması feci var. Yumurta geliştirici ilaç kullandm bu ay ama 3 hafta olcak bırakalı o mu ağrı yapıyo anlamadm ki. Sinirlenmeye basladım artk ağrıdan dolayı sürekli umitleniyorum
Bende haptan şüphelendim hiç böle kasık batması yaşamadım.sabahlari ve geceleri daha çok oluyor.ogurme bı kere oldu sen test yaptinmi

Bende haptan şüphelendim hiç böle kasık batması yaşamadım.sabahlari ve geceleri daha çok oluyor.ogurme bı kere oldu sen test yaptinmi
Bu sabah yaptım 3 gün kala negatifi gördüm yine canım
Zten belirtimde yok kasık ağrısı dışında. Çarşamba aksamı Perşembe olurum büyük ihtimal 🙄

Canım ben dış gebelik geçirdim ve ameliyat ile bir tüpüm alındı. Şansım bir anda %50 ye indi. 6 ay olacak ameliyat olalı. Olmuyor o zamandan bu zamana. Tek tüpüm var o da hafif tıkalıydı. Olmadı zaten pco da var . İlaçsız yumurtlayamıyorum. Yumurtlasam bile olmadı. Şimdi rahim filmi ile tüpte sıvı varmı iltihap varmı onu görmeleri gerekmiş. Sonra ki adetimde de yumurta geliştirme toplama işlemi dedi doktor. Senin bilgin varmı pekala taze transfer yapacağım dedi pek anlamadım araştırmadım da
Canım taze transfer yumurta toplandığı ay hemen yapılıyor doktorun beklemek istememiş demek ki yumurta toplama işleminden sonra ohss olmaz isen 3 yada 5.güne giden dollenmis embriyoyu taransfer edecek insallah cok sayıda kaliteli embriyoların oluşur ve yasınız 38 üzeri ise 2 tane de embriyo bırakılıyor zaten genelde doktorlar bu yaştakilere 2 tane bırakıyor bir tane bıraksa bile hücre bölünmesi oluyor çoğu zaman ve çoğul gebelik oluşuyor ben cok araştırdım ben de tüp bebek icin gün aldım Kasım’da başlayacağız hayırlısı bakalım

Canım taze transfer yumurta toplandığı ay hemen yapılıyor doktorun beklemek istememiş demek ki yumurta toplama işleminden sonra ohss olmaz isen 3 yada 5.güne giden dollenmis embriyoyu taransfer edecek insallah cok sayıda kaliteli embriyoların oluşur ve yasınız 38 üzeri ise 2 tane de embriyo bırakılıyor zaten genelde doktorlar bu yaştakilere 2 tane bırakıyor bir tane bıraksa bile hücre bölünmesi oluyor çoğu zaman ve çoğul gebelik oluşuyor ben cok araştırdım ben de tüp bebek icin gün aldım Kasım’da başlayacağız hayırlısı bakalım
Canım cevap verdiğin için teşekkürler. Ben de şimdi araştırıyorum. Ohss olan çok varmış yumurta toplama işleminden sonra. Bakalım neye karar vericek doktor. Pekala yumurta toplandıktan sonra adet görülüyormuş hangi esnada transfer edecek? Onu çözemedim. Bir de şunu anlayamadım bir tane embriyo bıraksa bile 2'ye bölünüyor dedinya ikizmi oluyor yani. Ben 2tane transfer etmelerini istesem yapmazlarmı. Yaşım 26

Hayırlısı canım gerçekten çok belirtin var inşallah vardır ya☺️

X