Gebeliğe Hazırlık TEMMUZ AYI İTİBARİYLE HAMİLE KALMAYI PLANLAYANLAR BURAYA

Gebe kalmayı planladığımızda yapmamız gereken hazırlıklar.
Merhaba kızlar ben de geçen ay dış gebelikten ameliyat oldum. Sağ tüpüm alındı. Pcos'um var aynı zamanda. Doktorum 1 ay sonra hemen gebe kalmalısın dedi. Temmuz adetimde bende başlayacağım çörekotu kürüne bakalım neler olacak. Yanında klomende kullananda var ama bu seferde kist olur diye korkuyorum
canım senin temmuz adet tarihin ne

Bugün (24 Haziran) adet oldum.Biiirr sürü ağladıktan sonra Temmuz başlığına geldimm. 😞 İlk ay denememiz de olmadı. Zaten o verimli günler de yatılı misafirlikte olmak zorunda kaldığımız için bi oldu bi olmadı ben WC ye gittim vs vs. Kuzular bana bir yardım. Yumurtlama günlerinden anlayan el atıversin. Ovulasyon testlerinden kullananlarda nasıl ve kaç adet kullanılacağını söylerse çok minnettar kalırım. Son periyotlarım 8 Mayıs 2 Haziran 24 Haziran (bu ay çok çok erken oldu ilk defa böyle şaştı tarih) 💋

Bugün (24 Haziran) adet oldum.Biiirr sürü ağladıktan sonra Temmuz başlığına geldimm. 😞 İlk ay denememiz de olmadı. Zaten o verimli günler de yatılı misafirlikte olmak zorunda kaldığımız için bi oldu bi olmadı ben WC ye gittim vs vs. Kuzular bana bir yardım. Yumurtlama günlerinden anlayan el atıversin. Ovulasyon testlerinden kullananlarda nasıl ve kaç adet kullanılacağını söylerse çok minnettar kalırım. Son periyotlarım 8 Mayıs 2 Haziran 24 Haziran (bu ay çok çok erken oldu ilk defa böyle şaştı tarih) 💋
İnşallah hepimiz temmuz ayında hamile kalırızzz:anneadayı: Yumurtlama günü mesela döngünüz eğer 28 günse 14 gün çıkarıyoruz yani sondan ortaya 14 gün sayıyoruz o gün yumurtlama günü oluyor. Mesela ben 24-25 günde bir adet oluyorum kullandığım uygulamada 11. gün yumurtlama gösteriyor en yüksek günler ise adetten sonra 6-7-8-9-10-11-12. günler Biraz karışık olmuş olabilir bence siz adet takvimi indirin telefonunuza tabii eğer adetiniz düzenli ise nokta atışı yapıyor ben P.C uygulamasını öneririm. Adetiniz düzenli değilse akın tılarınızı takip edin, uzayan akıntı geldiğinde yumurtlamanız gerçekleşmiş demektir o günleri iyi değerlendirmek gerek ve dediğiniz gibi yumurtlama testlerinden yararlanabilirsiniz.Bu konuda benim hiç tecrübem yok. İnş diğer arkadaşlar cevap verir sorunuza :dua:

Bende 1 senedir PC yi kullanıyorum ona göre takip ediyorum sizin gibi 24-25 günde bir oluyorum. Ama sadece takvime bakmak çok garanti gelmiyor. Vallahi şöyle söylim dediğiniz gibi yumurtalama takvimine göre o günlerde ağrılarım ve akıntılarım oldu değerlendirebildiğimiz kadar değerlendirdik ama yine de testlerle takip etmek te istiyorum. Hatta Haziran ayının takvimini ekleyeyim büyük ihtimalle sizinki ile aynıdır 💋❤️

Eklentiler

• F9217B57-F151-44A2-A7D3-247391CD7B41.jpeg
    F9217B57-F151-44A2-A7D3-247391CD7B41.jpeg
    331,8 KB · Görüntüleme: 94
Bende 1 senedir PC yi kullanıyorum ona göre takip ediyorum sizin gibi 24-25 günde bir oluyorum. Ama sadece takvime bakmak çok garanti gelmiyor. Vallahi şöyle söylim dediğiniz gibi yumurtalama takvimine göre o günlerde ağrılarım ve akıntılarım oldu değerlendirebildiğimiz kadar değerlendirdik ama yine de testlerle takip etmek te istiyorum. Hatta Haziran ayının takvimini ekleyeyim büyük ihtimalle sizinki ile aynıdır 💋
Canım benim bat tarihim 4 temmuz. Sen adet bitiminden 17 gün sonra adet olmuşsun. benim şöyle oluyor; Adet bitimi ve başlangıcı arası 24-25 gün. Toplam döngüm 30 oluyor :halay: yaa bence yumurtlama testini alırken eczacıya sorsan çok güzel anlatır sana hem bilgili bir kişiden öğrenmekte çok iyi olur senin için. Birde buradaki eski konulara bakmalısın çok konuşulmuş daha önce :KK52:Hıı unutmadan internette daha uygun o testler toplu alındığında haberin olsun :KK200:

Canım benim bat tarihim 4 temmuz. Sen adet bitiminden 17 gün sonra adet olmuşsun. benim şöyle oluyor; Adet bitimi ve başlangıcı arası 24-25 gün. Toplam döngüm 30 oluyor :halay: yaa bence yumurtlama testini alırken eczacıya sorsan çok güzel anlatır sana hem bilgili bir kişiden öğrenmekte çok iyi olur senin için. Birde buradaki eski konulara bakmalısın çok konuşulmuş daha önce :KK52:Hıı unutmadan internette daha uygun o testler toplu alındığında haberin olsun :KK200:
Bu ay çok şaştı evet. Çok çok erken başladı sinirlerimide bozdu 😑
Bugün sağlık ocağına gittim. Folikasit başlayalım dedi. Yarından itibaren başlayacağım ona da. Herşeyi nizami ve kuralına uygun yapalım bakalım bu sefer O testleri de alıp 😄

Bu ay çok şaştı evet. Çok çok erken başladı sinirlerimide bozdu 😑
Bugün sağlık ocağına gittim. Folikasit başlayalım dedi. Yarından itibaren başlayacağım ona da. Herşeyi nizami ve kuralına uygun yapalım bakalım bu sefer O testleri de alıp 😄
Ayy hadi inşallah canım ya :KK51:Senin, benim ve tüm hasretle bebek bekleyenlerin temmuz ayı verimli geçsin ve hamile olduğumuzu buradan birbirimize söylemeyi nasip etsin Allah :dua: :KK200:

canım senin temmuz adet tarihin ne

Canım ameliyat olalı 1 ay olcak daha.
Kanamalar hala düzensiz. İnşallah düzenli olursam şaşmaz ise 14 temmuzda olmalıyım adetimi. Çünkü ameliyattan 40 gün sonra olursun dedi doktorum 16. Günde adet oldum.
Bakalım inşallah temmuzda adet olduğum gibi kür'e başlamak istiyorum. İlk denememizde tutar inşallah🤲

Ovulasyon testi de aldım toplu şekilde internetten. Onlarla takip edicem yumurtlamamı. Çünkü polikistik var bende geç yumurtlayabilirim takvime pek güvenemiyorum. 30 günde bir oluyorum bende 🤗

Canım ameliyat olalı 1 ay olcak daha.
Kanamalar hala düzensiz. İnşallah düzenli olursam şaşmaz ise 14 temmuzda olmalıyım adetimi. Çünkü ameliyattan 40 gün sonra olursun dedi doktorum 16. Günde adet oldum.
Bakalım inşallah temmuzda adet olduğum gibi kür'e başlamak istiyorum. İlk denememizde tutar inşallah🤲
Geçmiş olsun canım inşallah 14 Temmuzda olursun adeti.. Yaa şu bayram bize hediye olarak inş bebeklerimizi verir Allahta çifte bayram yaparızzz :KK51: Yumurtlama tesleriyle ilgili bilgin var mı peki canım

Ovulasyon testi de aldım toplu şekilde internetten. Onlarla takip edicem yumurtlamamı. Çünkü polikistik var bende geç yumurtlayabilirim takvime pek güvenemiyorum. 30 günde bir oluyorum bende 🤗
Aa döngümüz aynı 30 günde bir bende :KK49:Ya benim düzenli oluyor ve yumurtladığımı anlayabiliyorum çünkü afedersiniz memeler alarm veriyor ve anlayabiliyorum bir de akıntı takibiyle ama burada bi arkadaşta yumurtlama testiyle takibi yapıcak onun pek bilgisi yokmuşta Cokkafein Cokkafein bak Ballikko Ballikko da yumurtlama takibi yapıcakmış kaynaşın :halay:

Aa döngümüz aynı 30 günde bir bende :KK49:Ya benim düzenli oluyor ve yumurtladığımı anlayabiliyorum çünkü afedersiniz memeler alarm veriyor ve anlayabiliyorum bir de akıntı takibiyle ama burada bi arkadaşta yumurtlama testiyle takibi yapıcak onun pek bilgisi yokmuşta Cokkafein Cokkafein bak Ballikko Ballikko da yumurtlama takibi yapıcakmış kaynaşın :halay:
Sipariş verdim dün. Gelsinler bakalım da başlayalım bi 😄

Sipariş verdim dün. Gelsinler bakalım da başlayalım bi 😄
Hadi hayırlı olsun hehe :halay: Tüm silahları kuşanmış bir savaşçı gibi hissediyorum kendimi. Folik Asitler, ballı çörek otları, tabii ki A101 den aldığım avakadolarr :dondurma: Ben savaşmaya da sevişmeye de hazırımm kızlaar kjhsadlk:skandal:

Hadi hayırlı olsun hehe :halay: Tüm silahları kuşanmış bir savaşçı gibi hissediyorum kendimi. Folik Asitler, ballı çörek otları, tabii ki A101 den aldığım avakadolarr :dondurma: Ben savaşmaya da sevişmeye de hazırımm kızlaar kjhsadlk:skandal:
Allah iyiliğini versin. 😂 bende savaşmaya ya da sevişmeye de (5 gün sonra 😂) hazırım. Var mı arttıran ? :KK70: Keçiboynuzuda eklesekmi listeye 😏

Kızlar merhabalar benide ekleyin:KK49:.. benimde bat a 6 gün kaldı bugün normal gebelik yaptm cıkmadı tabikii.6 aydır istiyoruz bebis henüz nasip olmadı bu ay tek umudum farklı olarak gögüs uclarımın yara gibi acıması 😣

Ben akıntımdan anlıyorum o akıntıda takvime uymuyor pek bence 🤭 Evet baya yumurtlama testi hakkında araştırmalar yaptım. Adetten sonra her gün aynı saatte yapıyoruz çift çizginin teki silikten koyuya doğru hergun artıyor. En koyu çizgiyi yakalayana kadar hergun yapıyoruz testi. Çift koyu çizgiyi gördükten sonra ilişki oluyor gün aşırı şekilde. 🤗 Ben de hiç denemedim valla araştırmalarıma göre bu şekilde oluyor 🤭 tecrübesizim ama beraber yaparız inşallah sora sora birbirimize😍

Bu arada aynen resmen savaşa hazırlık gibi testler vitaminler kür malzemeleri 😂😂
Ben multivitamin kullanıyorum ameliyatta vermişlerdi. İçinde herşey var folikasit vs. O bitiyor şimdi tekrar alıcam 🤭 Çakşır otu suyunu da okudum burada ama önce çörekotu balı denemek istiyorum hepsini bi arada yaparsak kist falan yapar Allah korusun. Veeee kızzlarr yakı da alıcam internetten. Denemekten bişey çıkmaz ilişkiden sonra yakı takıcam belime o hep belimde kalıcak acısına yanmasına dayamabilirim inşallah🤲

X