Temmuz ayı gebelik planlayanlar 🐣

Merhaba beni de ekler misiniz? G Gzmyts53
Bat 25 Temmuz. Haziran ayında ovulasyon testi ile ilk kez bilinçli olarak birliktelik denedik ama başaramadık. Risk almadan öncesinde yapılması gereken ne varsa doktorum yardımcı oldu. Yumurtalıklarda sorun yok rahim düzgün. Progesteron testi ile (17 çıktı) yumurtlama olmuş dedi. Bugün reglimin 2. günü alttan muayene ederek yine her şey yolunda dedi. Hormon testi verdim yarın sonuçlar çıkacak. Fermara ilacını kullanmamı istedi. Günde 4 tane sabah 2 akşam 2 olarak 5 gün kullanacağım. Çarşamba günü de yumurta olmuşsa çatlatma iğnesi vuracak. Bu arada eşim de spermiogram yaptırdı ona da bakacaklar. Hepinizden dua bekliyorum. Eşimin mesleği nedeni ile bu ay olmazsa taaa 6 ay sonra tekrar deneyebilecegiz. Allah hepimizin gönlüne göre versin inşallah. Ben mesajını okuduğum herkese dua ediyorum. Allah iyi dilekleri duyar. Hayırlısıyla hepimize bebiş nasip olsun
Canım ekleyemiyorum ya sabahtan beridir bi sıkıntı var liste duzenlenmiyor, hamile bi arkadaşımız vardı sabah onuda ekleyemedim. Düzelir düzelmez eklicem canım

Kızlar listeye kimseyi ekleyemiyorum ya neden böyle oldu 😔 nasıl düzelticez bunu

Benim o zaman olma ihtimali hiç yok gibi bu ay. Peki bir anda düştüğü gibi yükselme ihtimali yok demi canım
Kuzum şöyle düşün smdi senin yumurtaların çatladı progesteron hormonu gebelik için vücudmuzda yer hazırlıyo yani bebeğin tutunması için yardımcı olan hormon çatladıktan sonra yanlıs bilmiyosam 10-20 seviyeleri arasında yükseliyor eger yumurta döllenmezse reglimize yakın o hormon bir anda düşüşe geçiyor ve regliyle 1 e kadar düşüyor yükselme ihtimalini hiç bilmiyorum canım insallah yükselir doktorun ne dedi peki benim bildigim bu doktorunun söylediği önemli kuzum

Kuzum şöyle düşün smdi senin yumurtaların çatladı progesteron hormonu gebelik için vücudmuzda yer hazırlıyo yani bebeğin tutunması için yardımcı olan hormon çatladıktan sonra yanlıs bilmiyosam 10-20 seviyeleri arasında yükseliyor eger yumurta döllenmezse reglimize yakın o hormon bir anda düşüşe geçiyor ve regliyle 1 e kadar düşüyor yükselme ihtimalini hiç bilmiyorum canım insallah yükselir doktorun ne dedi peki benim bildigim bu doktorunun söylediği önemli kuzum
peki madem adete yakın progesteron gebelik varsa yüksek yoksa düşük olur diyebilir miyiz??
yani gebelik varsa ovulasyon testi pike yakın çıkar mı? ovulasyon testi ile gebelik öğrenme olayına inanıyormusunuz

Son düzenleme:
Doktor bu ay için bişey demedi genel konuştu bir sorun yok sende dedi biraz düşük deyip takviye amaçlı vitamin verdi. Yani belli döneme göre değer aralığı değişen birşey olduğunu bilemedim yoksa sorardım ben 21. gün için çok mu düşük derdim. Referans aralığı 0.05-24 yazıyor bende 1.94 işte

Kızlar listeye kimseyi ekleyemiyorum ya neden böyle oldu 😔 nasıl düzelticez bunu
Yöneticilere sorun bildirsen belki düzeltirler bu arada geçenlerde sormuştun ismi büyük harfle yazmıştım küçülmüş diye az önce kurallarda okudum büyük harf bağırmak anlamına geldiği için düzeltiliyormuş 😅 bir nevi yasakmış yani

kızlar selam bir kaç gündür foruma giremiyorum umarım iyisinizdir :KK36: biz cumartesi günü doktora gittik benim çikolata kisti haricinde başka sorunum olmadığını yazmıştım sizlere ama bu seferde şöyle bir durum oldu eşim sperm örneği verdi ama stresten mi neden bilmiyorum fazla ornek verememiş. geçen gun doktor aradı eşimi sizlik bir durum yok tekrar numune getirmen gerekiyor ücretsiz tekrarlıcam testi demiş sonucun sıfır çıktı gibi birşeyler demiş tekrar bakıcakmış. sizce neden tekrar test istedi zamanında bakamadımı acaba suresı dolduda yoksa neden ücretsiz baksın sıfırsada sıfır diye sonuç yollayabilirdi hiç bişi anlamadım.
Selamm☺️ Bence tamamen onlardan kaynaklı bir durum oluşmuş ki ücretsiz tekrar edecekler hiç kafana takma sen bu durumu eşin bi örnek versin bakalım

Yöneticilere sorun bildirsen belki düzeltirler bu arada geçenlerde sormuştun ismi büyük harfle yazmıştım küçülmüş diye az önce kurallarda okudum büyük harf bağırmak anlamına geldiği için düzeltiliyormuş 😅 bir nevi yasakmış yani
😂😂😂😂 Haykirmisim temmuzda hamile kalmak isteyenlere 😂😂😂😂

Selamm☺️ Bence tamamen onlardan kaynaklı bir durum oluşmuş ki ücretsiz tekrar edecekler hiç kafana takma sen bu durumu eşin bi örnek versin bakalım
Cumartesi gunuydu ve baya kalabalikti gelen giden cok vardi kendi ozel klinigi doktorumun sıfır çıktı demesi beni bir endiselendirdi ama dediginiz gibi tekrar numune istemesi ve ucretsiz demesi benimde aklima onlardan kaynakli birsey olustugu yonunde oldu sizlerede sormak istedim 🙏☺️

peki madem adete yakın progesteron gebelik varsa yüksek yoksa düşük olur diyebilir miyiz??
yani gebelik varsa ovulasyon testi pike yakın çıkar mı? ovulasyon testi ile gebelik öğrenme olayına inanıyormusunuz
Evet ilk madde dogrudur canım
Lh hormonu da gebelik olunca yükselir dogru bilgi fakat ovülasyonla her zaman doğru çıkmayabilir özellikle pcos olanlar pozitif cıkabilirmiş hep lh testleri sonlara dogru o yüzden o kesin olarak ölçülemez ama bir cok kişi lh testleriylede ögrendikleri oldu

Doktor bu ay için bişey demedi genel konuştu bir sorun yok sende dedi biraz düşük deyip takviye amaçlı vitamin verdi. Yani belli döneme göre değer aralığı değişen birşey olduğunu bilemedim yoksa sorardım ben 21. gün için çok mu düşük derdim. Referans aralığı 0.05-24 yazıyor bende 1.94 işte
Evet canım ddim ya adete yakın 1 in altına iniyor umarım geç döllenmedir ve artış olur kuzum geç mi yumurtlama gördün peki ?

Cumartesi gunuydu ve baya kalabalikti gelen giden cok vardi kendi ozel klinigi doktorumun sıfır çıktı demesi beni bir endiselendirdi ama dediginiz gibi tekrar numune istemesi ve ucretsiz demesi benimde aklima onlardan kaynakli birsey olustugu yonunde oldu sizlerede sormak istedim 🙏☺️
Yenisini ne zaman vereceksiniz

Evet ilk madde dogrudur canım
Lh hormonu da gebelik olunca yükselir dogru bilgi fakat ovülasyonla her zaman doğru çıkmayabilir özellikle pcos olanlar pozitif cıkabilirmiş hep lh testleri sonlara dogru o yüzden o kesin olarak ölçülemez ama bir cok kişi lh testleriylede ögrendikleri oldu
benim bata 3 yada 4 gün var gebelik testim yoktu almadım henüz ve ovulasyon testi yaptım t çizgisi yok denecek kadar ince demekki progesteron yükselmedi demekki gebelik olmadı ...
Teşekkürler

Evet canım ddim ya adete yakın 1 in altına iniyor umarım geç döllenmedir ve artış olur kuzum geç mi yumurtlama gördün peki ?
Canım daha da akıntım devam ediyor kasık ağrımda var ama hsg etkisi mi geç döllenme mi bilmiyorum. Hsg belki düzeni değiştiriyordur. Ovulasyon yapmadım şimdiye kadar

X