TEMMUZ 2024 TÜP BEBEK TEDAVİYE BAŞLAYACAKLAR HERKES BURAYA

Kizlar transfer sonrasi duş aldınız mi ben çekiniyorum biraz duş almaya ya bişey filan olurmu die
Ben cmartesi transfer oldum dr yarın dus alabilirsin dedi ama pazar korktum almaya bugün aldım ılık suda başımı biraz eğdim kollarımı çok yukarı kaldırmamak için duş aldm çıktim

inşallah güzel haberler alırsınız hayırlısıyla hepimiz bebişlerimize kavuşuruz kızlar bende bugün itibariyle iğnelere başladım 🙏🏼

Merhabalar kızlar tüp bebek tedavisi hakkında bende birkaç cümle yazmak istiyorum 🥰 6 yıllık evliyiz eşimde ileri derecede sperm bozukluğu ve varikosel vardı. Eşime uygulanan Çeşitli tedaviler sonucu ancak bu yıl tüp bebek tedavisine başladık. Nisan ayında adetliyken olduğum muayene sonrası İğne ve ilaçlarla opuya hazırlık yapıldı 12 yumurta toplandı ancak 5. Gün embriyosu olarak 3 embriyo kaldırlar. Polikistik over hastası olduğum için 2 adet dönemi beklemek zorundaydık ve embriyolarımı dondurdular. Temmuz başında tekrar muayeneye gittim ve ilaç tedavisine başladım 12 temmuzdada transfer oldum 24 Temmuz tahlil günüm. Diyeceğim o ki zaman o kadar hızlı geçmiş ki endişelerim korkum sıkıntılarım hepsi boşmuş kendimizi yoruyoruz sadece. Olacak olan her türlü oluyor biz kendimize bakalım Rabbim nasip edecek zamanı biliyor. Bizi en iyi biz anlarız sizlere en içten dileklerimle sabır diliyorum Allahım dualarımızı kabul etsin inşallah Hayırlı sağlıklı evlatlar nasip etsin Umutlarımızı emeklerimizi boşa çıkarmasın inşallah ha vermiyorsada vardır bir hayır 🤲🏼❤️kalın sağlıcakla 😇
Ne kadar güzel yazmissiniz benimde bu 5.denemem rahat olmaya çalışıyorum takmayım diyorum ama her defasında olumsuz sonuç almaktan çok korkuyorum. Bugün 5.gunum ben hala duş almaya bile korkuyorum. Bugün sonuç gününüz galiba bizide haberdar edin inşallah güzel sonuçlar alırsınız ❤️🌺

Ne kadar güzel yazmissiniz benimde bu 5.denemem rahat olmaya çalışıyorum takmayım diyorum ama her defasında olumsuz sonuç almaktan çok korkuyorum. Bugün 5.gunum ben hala duş almaya bile korkuyorum. Bugün sonuç gününüz galiba bizide haberdar edin inşallah güzel sonuçlar alırsınız ❤️🌺
Sizi çok iyi anlıyorum içiniz nasıl rahat edecekse öyle davranın 🥰 rabbim en yakın zamanda hayırlısıyla nasip etsin ❤️ ama açıkçası sürekli yatmaya duş almamakla alakalı değil inanın ben transferin ikinci günü ayaktaydım yanımda kimsem yoktu yemeğimi kendim hazırladım. Lavaboya giderken kendim kalktım 3. Gün duşa girdim 4. Gün dışarıya çıkmaya başladım tabiri caizse pek dikkat edemedim mecbur kaldım bana bakacak kimse yoktu çünkü iş başa düşmüştü. Bugün test yaptım elhamdülillah pozitifi gördüm yarın kan tahlili için doktora gideceğim . Rabbim kucağımıza almayı nasip etsin inşallah 🤲🏼

Kızlar bir şey soracağım bir kaç test istedi bizden doktor smear testi kan testleri vs. Bu smear testini devlet hastanesinde yaptıran oldu mu kaç güne çıktı sonuçları

Kızlar bugün tüp bebek transferimin 8. Günü gece baya bir kahverengi akıntım olmuş yoğun baya akmış hala devam ediyor normalde regli olmadanda kahverengi alıntıyla başlar 1 yada 2 gün önce kırmızı kana döner adet günümde yaklaştı tedavi görmüş olmasaydım 1 yada 2 gün içinde olurdum bu adet belirtisimi tutunmanınmı

Kızlar bugün tüp bebek transferimin 8. Günü gece baya bir kahverengi akıntım olmuş yoğun baya akmış hala devam ediyor normalde regli olmadanda kahverengi alıntıyla başlar 1 yada 2 gün önce kırmızı kana döner adet günümde yaklaştı tedavi görmüş olmasaydım 1 yada 2 gün içinde olurdum bu adet belirtisimi tutunmanınmı
Canım sonucun ne oldu

Kızlar bir şey soracağım bir kaç test istedi bizden doktor smear testi kan testleri vs. Bu smear testini devlet hastanesinde yaptıran oldu mu kaç güne çıktı sonuçları
Yanlış hatırlamıyorsam en az 15 gün sürüyodu galiba en azından benim gittiğim hastanede gerçi hastane yoğunluğuna göre değişebilir😇

25 temmuzda transferimi oldum. Sonucu bekliyorum 7. Günüm bitti. Sizin durum nasıl
Benim olaylar çok karıştı haziranda rahmim yanlis kullandigim bi ilactan dolayi kalinlasmadi temmuzda adetimle dr dedi ki yumurta buyutme tedavisi ile rahmini kalinlastiricam oztrojen bana iyi gelmedi diye kendim uretmemi istedi neyse sukur kalınlaşma oldu ama 4 tombul yumurta olusunca dedi ki 2 embriyo donmus var ama biz opuyle bunlarida alalim olur dedik 2 tane 3. Gün embriyomuz oldu onlari taze transfer yaptik. Bu arada benin rahim sorunlu baska dr de transfer sirasinda aglamistim cok canim acimizti şimdiki dr 2 defa prova yaptı transferimde hic canım acımadı 12. Gün 163 ile pozitifi aldim yani bugün çok şükür. 7. Gün 6.96 9. Gün 35 11. Gün 86 12. Gün 163 çıktı hep betaya baktirdim ben duramıyorum

Merh
Benim olaylar çok karıştı haziranda rahmim yanlis kullandigim bi ilactan dolayi kalinlasmadi temmuzda adetimle dr dedi ki yumurta buyutme tedavisi ile rahmini kalinlastiricam oztrojen bana iyi gelmedi diye kendim uretmemi istedi neyse sukur kalınlaşma oldu ama 4 tombul yumurta olusunca dedi ki 2 embriyo donmus var ama biz opuyle bunlarida alalim olur dedik 2 tane 3. Gün embriyomuz oldu onlari taze transfer yaptik. Bu arada benin rahim sorunlu baska dr de transfer sirasinda aglamistim cok canim acimizti şimdiki dr 2 defa prova yaptı transferimde hic canım acımadı 12. Gün 163 ile pozitifi aldim yani bugün çok şükür. 7. Gün 6.96 9. Gün 35 11. Gün 86 12. Gün 163 çıktı hep betaya baktirdim ben duramıyorum
Merhaba benim değerim 14. Gün 397 çıktı doktorum 12 ağustosta gel dedi ikiz olma ihtimali sizce var mı

Ah çok sevindim. Allah sağlıkla kucağınıza almayı nasip etsin inşallah

Sebepsiz çünkü, belki benim bilmediğim bi sorun var belki döllenmede problem var. Niye bekliyim ki yaşımın genç olması benim için avantaj. Ben çalışan bi insanım her an tedaviyle uğraşacak zamanım yok. Durmadan oraya git buraya git uğraşamam vaktim yok. Tüp bebekte şans daha yüksek. Bende seçeneğimi bu şekilde değerlendirmek istiyorum. Yaşı genç olanların tüp bebek istemesi niye böyle anormal gibi karşılanıyor. Yaşı genç olanların bebek istemeye hakkı yokmuş, beklemesi gerekliymiş gibi geliyo insanlara. Belki içimde bilmediğim bi sorunum var? Şu an imkanım varken yaşım gençken bunu denemek istiyorum ve umutluyum. Yaşım benim şansım. Bunu böyle sormanız tuhafıma gitti ben 40 üstü hanımlara soruyor muyum niye 40 yaşından sonra bebek düşünüyorsunuz diye sormuyorum çünkü herkesin tercihi. Ben ve eşim böyle uygun gördük.
Bende size katılıyorum bana da aynısını diyen çok oldu inanılmaz rahatsız edici bi durum. Ayrıca bunun için çabalayan bir insanin bu durum aksine avantaj olduğu bi gerçek kimse kimsenin ne yaşadığını bilemiyor maalesef . 23 24 yaşında tüp bebek yaptırıp tutmayan da var. Hayatın ne getirecegi belli değil bi an önce evlat sahibi olmak bizlerinde hakkı

X