temizlık

L

liva1017

Ziyaretçi
  • Konu Sahibi liva1017
arkadaşlar belki komik olacak ama bebişlerin burunlarını nasıl temizliyosunuz.evim kaloriferli kızımın burnu fazlasıyla kuruyor.kulak çubuğuyla temizlemeye çalışıyorum siz neler yapıyosunuz........

• Konu Sahibi liva1017
ince bi peçetenin ucunu kıvırıp burnunda döndürüyorum öyle temizleniyor. bi de buhar makinası kullanabilirsin belki faydası olur diye düşünüyorum.

• Konu Sahibi liva1017
haklısın almayı düşünüyorum zaten

• Konu Sahibi liva1017
canım evet buhar makinesi çok etkli oluyor.ben şimdi çok rahatım.önceden çok tıkanıyordu hiç nefes alamıcak duruma geliyordu nerdeyse.serum fizyolojikte kullanabilirsin.ben tel tokanın arka tarafıyla çıkarıyorum oğlumun küçük çümüklerini...

• Konu Sahibi liva1017
bende cnm paramanayla çıkarıyorum arkasınla:)rahatlıkla alınıyor o şekilde

• Konu Sahibi liva1017
ben serum phyyolojik SIKTIKTAN sonra burun aspiratöru ile alıyorum...buhar makinası almayı dusundum ama bana internette baktıklarım pahalı geldi

• Konu Sahibi liva1017
Bende küçük çengelli iğnenin arka kısmıyla alıyorum

• Konu Sahibi liva1017
bende küçük çengelli ignee arkasıyla alıyorum bide okyonus suyu kullanıyorum

• Konu Sahibi liva1017
bende kolay alincak gibiyse kancali ignenin arkasiyla...kuru ve arkadaysa cumukleri okyanus suyu sikiyorum sonra burun pompasiyla cekiyorum..cok rahat oluyor...ama ogllumun hic sevmedigi sey su cumuk meselesi...savas halindeyim onunla....

burun aspiratörunu nasıl kullanırsun kreeftcim...ben beceremiyorumda

bende burun aspratoruyle temizliyorum,once sprey sikip yumusatiyorum,burun asprotorunu elimle sikip burnuna sokuyorum burnundayken birakiyorum,cuup diye icine cekiyor:KK70:DDDDDDD,ama burun aspratorunu gorunce aglamaya basliyor,

burun aspiratörunu nasıl kullanırsun kreeftcim...ben beceremiyorumda

benim aparat bomba seklinde olan..seninki de oysa...ilk burnuna okyanus suyu slkmadan kullaniyordum,hic ise yaramiyordu o zamn...sonra okyanus suyu kullaninca bebekler icin cok kullanisli oldu..burnunun ici yumusuyor hepten pompayla hemen cekiyorim....bir oyle dene istersen....:ecrin_bebek:

bende burun aspratoruyle temizliyorum,once sprey sikip yumusatiyorum,burun asprotorunu elimle sikip burnuna sokuyorum burnundayken birakiyorum,cuup diye icine cekiyor:KK70:DDDDDDD,ama burun aspratorunu gorunce aglamaya basliyor,

sen daha guzel anlatmisin canim...sonradan gordum .....aynen dedigin gibi...cuup diye ses cikiyo...goruncede kafasini nereye sokcagini sasiriyor...ciglikla beraber...ama sonra ikimizde rahat nefes aliyoz... :eek:klava:

Arkadaşlar merhaba, bebeğim bugün tam 4 aylık oldu 23 temmuzdu doğumu :)
3 gün önce nezle oldu, hiç nefes alamadı sabahladık, gece olması kabusa dönmüştü ben de daha çok tıkanıyordu çünkü. Bugüne kadar burun aspiratörünü kullanmayı becerememiştim, peçetenin ucunu kıvırıp döndürüyordum. Ama şimdi her konuda uzmanlaştım. Pompa, okyanus suyu, serum fizyolojik. Öf çok zormuş nezle (grip bile değil dikkatinizi çekerim), bebişlerinize dikkat edin, hastalanmasınlar. Şimdi daha iyi, gül gibi çabucak solup çabucak açıyorlar.

3 gün önce nezle oldu, hiç nefes alamadı sabahladık, gece olması kabusa dönmüştü ben de daha çok tıkanıyordu çünkü. Bugüne kadar burun aspiratörünü kullanmayı becerememiştim, peçetenin ucunu kıvırıp döndürüyordum. Ama şimdi her konuda uzmanlaştım. Pompa, okyanus suyu, serum fizyolojik. Öf çok zormuş nezle (grip bile değil dikkatinizi çekerim), bebişlerinize dikkat edin, hastalanmasınlar. Şimdi daha iyi, gül gibi çabucak solup çabucak açıyorlar.

haklısın, geçmiş olsun. zor oluyor nezle olunca da, elimde peçete ile nöbet tutmuştum bende..

benim oğlumun burnu sürekli tıkalı götürmediğim doktor kalmadı ama yapıcak bişey yok diyolar serum fizyolojik deniz suyu falan kullanıyoruz kaçıncı tüp bilmiyorum tam 1 aylıkken başladı hala geçmedi ufak bişeyde hemenn tıkanıyo
ve o burun açıcılarda çook pahalı her ay 22 ytlye alıyoruz ama kuzum için değer

cok gecmis olsun canim,nezle neyden oldu..ben yusufu az disari cikartiyorum,ciksakta cok iyi giydiriyorum...

cok gecmis olsun canim,nezle neyden oldu..ben yusufu az disari cikartiyorum,ciksakta cok iyi giydiriyorum...

Çok teşekkür ederim. Geçenlerde izinli olduğum halde önemli bir toplantım olduğu için işe uğramak zorunda kalmıştım tabi bebeğim biberona alışık olmadığı için beraber gittik. Grip bir arkadaşım vardı, bünyem kuvvetli olduğu halde ve arkadaşım 2 metreden fazla yaklaşmadığı halde bana ondan bulaştı. 3 günde atlattım, ama o dönemde maske kullanmadığım için bebeğime bulaştı. Siz de grip nezle olunca maskesiz yaklaşmayın, bu da bana ders oldu. Dışarı biz de çok çıkıyoruz, iyi giydirince bir şey olmaz bence. Hasta insanlar tehlikeli, artık daha iyi koruyacağım. Neyseki anne sütü aldığı için çabuk toparladı, 1 gece hiç uyumadık 15 dk.da bir uyandı, 1 gecede sık uyandı. Dün gece ve bugün iyiydi, 2 günde atlattı yani.

haklısın, geçmiş olsun. zor oluyor nezle olunca da, elimde peçete ile nöbet tutmuştum bende..

Çok teşekkür ederim, ben de burnu yara olmasın diye sık sık yıkadım ona rağmen 2 günde 1 kutu mendil bitirdik :)

Çok teşekkür ederim. Geçenlerde izinli olduğum halde önemli bir toplantım olduğu için işe uğramak zorunda kalmıştım tabi bebeğim biberona alışık olmadığı için beraber gittik. Grip bir arkadaşım vardı, bünyem kuvvetli olduğu halde ve arkadaşım 2 metreden fazla yaklaşmadığı halde bana ondan bulaştı. 3 günde atlattım, ama o dönemde maske kullanmadığım için bebeğime bulaştı. Siz de grip nezle olunca maskesiz yaklaşmayın, bu da bana ders oldu. Dışarı biz de çok çıkıyoruz, iyi giydirince bir şey olmaz bence. Hasta insanlar tehlikeli, artık daha iyi koruyacağım. Neyseki anne sütü aldığı için çabuk toparladı, 1 gece hiç uyumadık 15 dk.da bir uyandı, 1 gecede sık uyandı. Dün gece ve bugün iyiydi, 2 günde atlattı yani.

sevindim iyi olmasina..bu kisi insallah ggripsiz,nezlesiz geciririz....:tomato:

X