Temizlik için yardımcı bulmanın aşırı zor olmasi

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Kendi ailenle ilgili bir durum bu anlaşılan.
Evet çok avam bir dilim var (!)
Şimdi okullar açılmadan önce, öğretmenlere eğitim parası veriliyor ve çoğu öğretmen bunu öğrencilerine, sınıflarına kuruş harcamadan kendileri bir güzel yiyor.
Önce okudugunu anla sen.
Ben sana fotokopi parası topluyorsun ya da öğretmenlerin tamamı da eğitim parasını kendileri harcıyor demedim. Ve evet ben okuduğumu anlamıyorum, öğretmenim!

Bakın beğenmediğiniz birini daha çağırmama hakkınız var, kimse size zorla çağırın da demiyor. İşini iyi yapan da konu sahibinin 300 lirasını beğenip gelmez, zaten kapışılır öylesi, üçe beşe gelecek vakti de olmaz. Ben maaşıma göre fiyat biçiyorum dedi de o işler öyle olmuyor. Hiçbir yardımcı abla konu sahibinin maaşına endeksli bir fiyat kabul etmek zorunda değil. 1000 lira yarım gün neye göre istedi şahsen ben de anlamadım ama veren var demek ki, o da verene gitsin artık.

Bu arada benim söylediklerim yardımcı ücretinin yüksek olduğunu ifade etmek icin degil hakkını alsın elbette herkes. Günlük 1000 TL den aşağısı zaten çok düşük mesajım ogretmen maaşı üzerinden kıyaslama yapılmasına binaen idi

Ay cok güldüm buna ya. Dönem başında bize eğitim ödeneği olarak 1300 u bulmayan bir para verildi. Ve daha bana bu para verilmeden okulda bir programa harcagidigim para 1000den fazlaydı. Bunu sene içinde de devamı geleceğine göre epey bi aşacaktır. Oğlum devlet okulunda ve öğretmeni her yıl bir uygulama satın alıyor o da yine bin küsur. Siz nerede yaşıyorsunuz Allah aşkına ya. "kendileri bir güzel yiyor" nasıl bir ifade. Ne terbiyesizce, ahlaksızca. Hiç birşey hak etmiyor böyle düşünenler ya yine işimizi vicdanla yapıyoruz Allah'tan. Kötüye de mustehaksiniz.

Şimdi okullar açılmadan önce, öğretmenlere eğitim parası veriliyor ve çoğu öğretmen bunu öğrencilerine, sınıflarına kuruş harcamadan kendileri bir güzel yiyor.
Okuduğunu gayet iyi anlayıp, analiz edebilen, üstelik o kadar iyi anlayıp (!) karşısındaki insana terbiyesiz ve ahlaksız diyerek seviyesini arşa çıkaran (!) bir öğretmen, en sevdiğim. Allah yolunu açık etsin, öğretmenim.

Siz galiba beden eğitimi dersi veriyorsunuz. Bizde de var öyle 35 dk zaten diyen.

Siz galiba beden eğitimi dersi veriyorsunuz. Bizde de var öyle 35 dk zaten diyen.
Kimya veriyorum :) insanları kandırmayın. Söylediğiniz gibi 500 lira falan değil ücretler. Yani niye acındırıyosunuz? Aç değiliz açıkta değiliz? Ve siz devlette öğretmensiniz her türlü imkana sahipsiniz? Yani 15 saat Max 20 saat ders alıyorsunuz ne bu? Ben ağlanmıyorum? Ben özel sektördeyim ben girdiğim gün hesabıyla maaş alıyorum. Fazla saat alınca size işleniyor. Yani bu son zamanlarda gerçekten öğretmenlerde bir acıtasyon bir drama anlayamıyorum. Yani sanki en alt sınıf sizmişsiniz gibi davranıyorsunuz. Birde herkes öğretmen olmak isteyipte olamıyor gibi. Gayette olunabiliyor yani. Kandırmayın insanları.

Devlet o parayı bize ogrenciye harca diye vermiyor. Kimseyi ilgilendirmeken size ne milletin maaşını nasıl kullandığından. "Bir güzel yiyor" ayıp ayip. İnsan utanır bunu demeye. Bu edepsizliktir, terbiyesizliktir evet! Ben okurken utandım böyle bir düşünce olmasına. Haddinizi bilmezseniz hak ettiğinizi duyarsınız. Sizin baktığınız yerden de arşta görünmem çok normal. Daha da sizi muhatap alamiycam. Yazık size vah size

Bana ne senin maaşından?
Sen daha eğitim ödeneğinin ne olduğunu bilmiyorsun kalkıp burada maaşınmış gibi konuşuyorsun!

Eğitime hazırlık ödenekleri, sene başında öğretmenin sınıfında, derslerinde kullanacağı ders materyalleri, eğitim-öğretim araç gereçleri ve benzer harcamalar için verilmektedir. Ödenek miktarları, Kamu Görevlileri Hakem Kurulu kararının Resmi Gazete'de yayımlanması ile kesinlik kazanmaktadır.

Haydi hocam sen dersine bak, ben sana ders veremeyeceğim şimdi!

Herkesin terbiyesi kendine, yazdıklarından belli oluyor kimin ne kadar terbiyeli olduğu.

Ben öğretmen şöyle zorda böyle zorda demedim hiç bir mesajımda. Hiç bir ev tek öğretmen maaşıyla asla dönmez. Bu ekonomide bu ortada. Benim eşimin durumu iyi. Maddi bir sıkıntım yok. Üç çocuğuma bile laf eden olmuş. Bakabiliyorum doğurdum kime ne. Cok şükür evim de var arabamda hatta kirasını aldığım gayri menkullerimde. Mesele para d
eğil ki. Olmadı da hiç bir zaman. Mesele hak ettiğimiz itibari gormememiz. (Tek maaş olsam asla geçirilmez yine diyorum)
Bu konunun meselesi temizlik icin gelen kadınların işlerini asla düzgün yapmamaları ve bu sebeple de hak ettiklerinden fazlasinu talep etmeleri. Hak edene hak ettiğini vermeye de hiç gocunmadigimi mesajlarımda da belirttim zaten.

Hanımefendi tek maaşla geçiniyoruz diye kim diyor ? Siz diyorsunuz ki yok 560 TL alıyorum. Bu nerenin 560 ı ya ?

Hanımefendi tek maaşla geçiniyoruz diye kim diyor ? Siz diyorsunuz ki yok 560 TL alıyorum. Bu nerenin 560 ı ya ?
Günde 8 saat ders ne kadar ediyor çok sevgili! hocam. Oradaki mesaj günde 8 saat derse girdiğimizde aldigimiz ücret. Ve ben 70 den hesapladim saatini. 70 bile değil yani. Özelde 800e 1000 e saatini verdiğiniz derslerle karıştırmayın

Bakın az önce de söyledim, ben girdiğim ders başı değil. Girdiğim gün başı alıyorum ücretimi. İster bana sabah 8den akşam 8e kadar ders versinler ister günde 1 tane versinler. Yine de gününe 5 bin olarak anlaştım. Anlatabildim mi?

Mune konumun kapatilmasini rica ediyorum. Çok saçma bir yere gitti çünkü. Her açtığımda gelen bildirimlerden biktim.

Banane sizin ne aldiginizdan ya. Ben size devlette olanı dedim. Atanma imkanınız olsa yok demeyeceginiz ise niye laf atıyorsunuz anlamadım.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…