Temizlik çok büyük dert diyenler buyrun dertleşelim

bende 3 çocuk bide akrabamızınki var en küçüğümde hasta. şu anda evi evimi görseniz cıfıt çarşısı mübarek:KK23::KK23::KK23::KK23: :KK4::KK22:

vallahı tahmın edıyorum
hasta olucnada cocuk anneye yapısıyor
benımkı oyle
dun doktora gıttık doktor bu ne boyle dedı calısmıyormusunuz cocuk cok baglı sıze :)
yok dedım aksam 6da bırlesıyoruz sabah 6 da ayrılıyoruz
neyse neyse
ben dun camasır yıkadım camasır serdım
ama kırlı sepetı dolu nevresımde degıstım onları almadı sepet hattaki
neyse
bırde utumu yaoptım 2 nevresım bırz gıysı fılan

bende katılıyorum ya camasırlar ıslakke n kokuyo bu yumoslan vernel
baska bısey kullanan da vardı enydı onun adı yaw

allah razı olsun arkadaşım . napım nerden başlayım bilmiyorumki ya . en iyisi hepsini bırakıyom gelen olursada seksek oynasın yürürken demi amaaaaaaan.:KK9::KK9::KK9:

valla bulasık makınası benimde elim ayagım küçük çocukla bulasık yıkamak pek mümkün olmuyor hemde kirli tabaklarım durlayıp hemen atıyorum makınaya bır bakıma yer tasarrufu oluyor :KK52::KK52::KK52:üstüne birde calısınca aksam dag gibi bulasıkla bas etmek imkansız:KK14::KK14:

allah razı olsun arkadaşım . napım nerden başlayım bilmiyorumki ya . en iyisi hepsini bırakıyom gelen olursada seksek oynasın yürürken demi amaaaaaaan.:KK9::KK9::KK9:

bizimde su an evin içi oyuncaklarla dolu üzerlerinden atlayarak geciyorum toplasam ne olck 5 dk sonra kızım yine aynı hale getiriyor:KK53:

İslak zeminleri vileda ile parkeleri el ile siliyorum.İslal zeminler icin cif yuzey temizleyici ,parkeler icin ayda bir kere pronto ve yine ayda bir kere pronto fisfis onunla siliyorum diger gunler parkeleri nemli bezle prontoyu her gun koyarsak parkeler zamanla asinma yapar ve omru. Kisalir. Ankestreyi ilk aldigimizda servisi bulasik deterjani ile silin ardindan inox parlatici var kopuk gibi onunla silin demisti bizd dedigini yapiyoruz.
kızım senı alan yasadı yaa
merak eıdyorum kac yasındasın calısıyormusun
hersey hakkında bılgı var yaa masallah

süngerin üstüne bulaşık deterjanı döküp silerim sonra elbeziyle durularım cam benim ankastre mis gibim oluyı :KK53:
ben bunun cızdıgını dusunuyorum
benım ankastrem yanı bırde ankastreden kasıt nedır
benımde anspiratörüm ankastre
bırde fırınım
bırde cam ocagım var
aspiratörün on kısmı alacalı oluyo oraya napcaz yaw?
bende bu aksam yapcam kızlar
valla benım gazı almam lazım yoksa
butun aksam yan gel osman y aparım hafta sonuda ısım var
yapamam bıse:KK24:

Fırça manyağı yaptım onları ama adamların umrunda değil.
Beğışıklık kazanmışlar sanki.
Bugün de gelmezlerse gerçekten canlarına okuyacam :KK4:

Sikayet var diye bir site var oraya sikayet yazin aninda ararlar sizi

benimde bulaşık makinam seninki gibi arıza yapmıştı . eşime söylüyom adam hiç umursamıyodu 3 hafta elimde yıkadım sonra tamirçi geldi içine kürdan parçası kaçmış dedi, halbuki bulaşığını iyi alırım koyarken. 20 tl aldı gittiler . anlıycanız makineye 20 tl kaçmış

benimde 15 aylık oğlum var bizim oyuncakların yanı sıra tencere tavada yerlerde mutfak dolaplarından çıkartıp alıyor...
bende boşverdim artık. Çat kapı gelen olursa yerin dibine giriyorum ama çok yoruluyorum yoksa günde 10 kere toplamam gerekir.

allah yardım etsin
benim şu an ki evimin mutfagı o kadar küçükki elimde hiç birşey yıkamıyorum tezgahta ufacık bitabak bile olsa yerim daralıyo:KK37: o yüzden b ulaşık mk elim ayağım çok iyi anlıyorum
müşteri hizmetlerini arayın basın fırçayı :KK47:

aynen benim mutfağım...bir bardak koysan dağınık gibi duruyor çünkü çok küçük :KK19::KK19:

bırde fırınım
bırde cam ocagım var

Henuz evli degilim evde kaldim :-) sagolsun annemden herseyi ogrendim birde ben cok arastiriyorum onun fayadasi cok.Bulasik sungeri icind bir bilgi vereyim bulasik sungerinin yesil kismi ocagi cizer o yuzden diger yuzu ile silebilirsin

benimde 15 aylık oğlum var bizim oyuncakların yanı sıra tencere tavada yerlerde mutfak dolaplarından çıkartıp alıyor...
bende boşverdim artık. Çat kapı gelen olursa yerin dibine giriyorum ama çok yoruluyorum yoksa günde 10 kere toplamam gerekir.

aynen cnm aynı durumdayız vallaaa:KK14:

bırde fırınım
bırde cam ocagım var
benimkine daha bişey ypmadı canım. evi b.k götürüyo geçen hafta yemek vardı pazar gezme hiç iş yapmamıştım. bu akşam ütüleri aradan çıkarıyımda bari yarın dip köşe temizlik yaparım :KK31:

Henuz evli degilim evde kaldim :-) sagolsun annemden herseyi ogrendim birde ben cok arastiriyorum onun fayadasi cok.Bulasik sungeri icind bir bilgi vereyim bulasik sungerinin yesil kismi ocagi cizer o yuzden diger yuzu ile silebilirsin

sarı tarafıyla sılıyorum
ay kızım senı kım evde bıraksın
olurmuu sanmamm
daha kucuksundur ondannn ..

oyuncak mevzusuna gırmek ıstemıyorum
parmak kadar oyuncakları sevıyor oglan
toplatmazda
ara ara toplayıp ortaya 4-5 tane bırakıyorum bı sure oylansada sonra arıza cıkarmaya baslıyor sakladıklarımıda dokuyom :)
karıstır karıstır dur
tencere tabakla oynamasına ızın vermem
kafam cekmez o sesı valla

ısyancan benım mutfagım buyuk ya bı bastan bı basa doldurunca tezgah ustunu anca dagnık gozukuyor :KK51: havamı attım ne :KK30:

hayatım tecerede gezer tavada gezer .hatta bıraksak donlarımızla oynuycaklar .gerçi benimkiler onlarlada oynadı:KK64:

benimkine daha bişey ypmadı canım. evi b.k götürüyo geçen hafta yemek vardı pazar gezme hiç iş yapmamıştım. bu akşam ütüleri aradan çıkarıyımda bari yarın dip köşe temizlik yaparım :KK31:

yok canım yapma ne gerek var :KK53::KK53::KK53:

buarada dun aksam bı ark yazmıs camları 6 ayda bır sılenler nasıl rahat duruyorsunuz dıye
ben bıle elım cama gıdıyo gerı cekıyom
golanın dogum gununden once sılecem :)
cama bakacaklar sankıde :)
ay benımde cok ısım var daral geldı

oy anam oy :KK23:
temızlıgım tuttu kızlar ya :KK53:

Bu topikten bi ilham geldi bana dunden beri dip derin temizlik yapiyorum ev mis gibi oldu ama hala utulukler hala beni bekliyor :KK17:

sabah kalktım once kızın üst bas degışimi sonra kahvaltı..bu arada camasır makınamı calıstırm kahvaltıdan sonra kurumus bir posta camasır katladm bu sürede diğerleri çıktı onları serdim..bulasıkları sudan geirip makınaya dizdim tezgahı camasır suyuyla dezenfekte ettim:KK53::KK53:birazdan kıza yemek yedirip ortalıgın tozunu alıp wc banyo ovucm bitmeez bu işleer:KK14::KK14::KK14:

X