Temizlik çok büyük dert diyenler buyrun dertleşelim

canlarım benim iş güç bitermi ya. anam beni bulaşık çamaşır için doğurmuş sanırım

bıde ben yavasım
yanı bı turlu pratık olamıyom
cok derın ve temız ıs yaparım
dolap ıclermı her hafta sonu sılerım ıstısnasız
anı bı cumartesı oglen mısafır gelse
cuma aksamdan o cumartesı oglene kadar hıc uyumamam lazımkı
ve uyanık kalmam lazımkı yetıseyım
örüklüyüm
anam babam beni yapmaya üşenmişmi desem nedir :)
üşengeclik değil
yavasım işte

Bu topikten bi ilham geldi bana dunden beri dip derin temizlik yapiyorum ev mis gibi oldu ama hala utulukler hala beni bekliyor :KK17:

banada oyle cnm iyi oldu bu topiğin açılmasıhergün böyle yapılanları okudukca aska gelip evi dip köşe temızleyecegimi umuyorum:KK1:

4,5 aylık evliyim..
temizlikte zorlanıyorum..
evde 2 kişiyiz ama nasıl kirleniyor anlayamıyorum..

sorularım varr kızlarr..

koltuklarımı sileceğim..hangi deterjanla silmem gerek..
camlarınızı ne kadar zamanda bir siliyorsunuz..
avizeler nasıl temizlenir..
beyaz mobilyalar sararmasın diye nasıl temizlenmeli..
beyaz çamaşırlar en temiz, en beyaz şekilde nasıl korunur ve dahası :KK52::KK52::KK52:

herkez sorularını sorsun ve cevaplayalımm :KK9:
:KK9:

asprin diye bişey var açık deterjancılardada satılıyo ambalajlılarıda var..koltuk silmede başarılı geldi bana..annecimin tavsiyesi:)

bizim yankomşu ne zamanki misafir gelse ailecek çoluk çocuk temizliğe girişirler
bir gürültü bir ses aman allah diyorum tamam merdivenler çökücek diyorum
aradan bi kaç saat geçer misafir gelir gider
aylarca o ev temizlenmez
misafir gelene kadar eve dokunmaz camdan bir örtü silkelemez
kadın yer içer yatar gezer :KK24:

o kadın bana başka bi gezegenden gibi geliyor :26:

Kizlar size benden tavsiye dip kose temizlik yaptiginiz gun sakin ama sakin yemek pisirmeyin mutfaginiz temiz kalsin sirf 1 gunlugune bile olsa :KK1: Onun yerine benim yaptigim gibi temizligin aksami kaynananiza yemege gidin onun mutfagi dagilsin hahahaa

Kizlar size benden tavsiye dip kose temizlik yaptiginiz gun sakin ama sakin yemek pisirmeyin mutfaginiz temiz kalsin sirf 1 gunlugune bile olsa :KK1: Onun yerine benim yaptigim gibi temizligin aksami kaynananiza yemege gidin onun mutfagi dagilsin hahahaa

ha tabı onca yorgunlugun uzerıne hazır asker gıbı orada 5 saat gecırsek ne olacakkş :)
en ıyısı dısarıdan yemek bence

bizim yankomşu ne zamanki misafir gelse ailecek çoluk çocuk temizliğe girişirler
aylarca o ev temizlenmez

öyle insanlar nasıl mikrop kapmıyorlar ya valla temizlik imandan gelirmiş bunu bilir bunu söylerim her zaman:KK19:

ha tabı onca yorgunlugun uzerıne hazır asker gıbı orada 5 saat gecırsek ne olacakkş :)
en ıyısı dısarıdan yemek bence

hehe anamm benim kaynanam bana hayatta is yaptirmaz ona gittigim zaman yemek yapar yedirir yikar toplar, ben yardima gittigimde yanindan gonderir zorlana beni.. Otur uzan sen kizim ben yaparim der onun icin ben temizlikten sonra hep onlara kacarim :KK1::KK1:

kızlar arada ne yemek yaptıgımızı yazsakta birbirimize fikir olsa ziraaa benım en büyük sıkıntım ne yemek yapacagımı düşünmek:KK39::KK39:

hehe anamm benim kaynanam bana hayatta is yaptirmaz ona gittigim zaman yemek yapar yedirir yikar toplar, ben yardima gittigimde yanindan gonderir zorlana beni.. Otur uzan sen kizim ben yaparim der onun icin ben temizlikten sonra hep onlara kacarim :KK1::KK1:

canım ne kadar zamandır evlisin merak ettim :KK52::KK52::KK52:

haaaaa pardon sizler çalışan hatunlarmıydınız. kovdunuzmu beni:KK20:

yok be onlar kovamaz bizi :KK1::KK1::KK1:

bıde ben yavasım
yanı bı turlu pratık olamıyom
cok derın ve temız ıs yaparım
dolap ıclermı her hafta sonu sılerım ıstısnasız
anı bı cumartesı oglen mısafır gelse
cuma aksamdan o cumartesı oglene kadar hıc uyumamam lazımkı
ve uyanık kalmam lazımkı yetıseyım
örüklüyüm
anam babam beni yapmaya üşenmişmi desem nedir :)
üşengeclik değil
yavasım işte
,
,bende yavaşım kuzum aman geç olsun iyi olsun boşverrr
oy benim uşaklar birbirine girdi kaçıyom ben dağlara doğru :KK4::KK22:

geliyolar geliyolar:KK36::KK36::KK36::KK36::KK36:

aylarca o ev temizlenmez

acayipmiş hakaten yaaaa

benim kocmın bir huyu var ne zaman mutfak temizlesem akşam gelince balık yapalım diye tutturuo, tekrar siliom köşe bucak mutfağı görseniz ayyy ayyyyy:KK52::KK52::KK52::KK52: ulan desene balık yıcez akşma diye bende uğraşmayım mutfak için dimi ama

adına bayıldım özellikle 1907 sine :KK9:

sağol canım, her zaman 1907:128::128::128::128:

senin kayunvalideden bir tanede ben ısmarlamak istiyorummm :KK1::KK1::KK1:varmı bölesi yaa :KK1::KK1:

X