Temizlik çok büyük dert diyenler buyrun dertleşelim

benimde sorunum beyaz lar nasıl daha beyaz olur deterjan ismi versek olurmu?

ben beyazları yıkarken ön yıkama gözüne domestos koyuyorum diğer yıkama gözüne ariel ve calgon koyup 60 derecede 5 durulama yaptırıyorum 2 saat 12 dk sürüyo tertemiz çıkıyor tavsiye ederim tüllerde de amway ürünün kullanıyorum

benimle aynı fikirde olan bir kişi daha olmadığından eminim.
şöyleki ben cam silmiyorum eve taşındığımda sildirmiştim o
onun dışında sadece salonumun kullandığım penceresini siliyorum.bi de yazın balkon penceresini hele kışın balkon hiç yıkamam.
genelde aktif kullandığım şeylerin temizliğiyle ilgileniyorum.

Kızlar belki yazılmıştır ama hepsini okumadım. benim koltukların kenarları krem deri. orjinal değil tabii. onları neyle silmem gerek?

ay ay ay tam benim konum gelmiş :)) temizlik bende düzensizlikten rahatsız duyanlardanım ama kızım düzen takmıyor artık yapacak birşey yok ben sabah kalkarım kızımı doyururum kendimde kahvaltımı yaparım sonra haydeee işe mesai başlar dağınıklıklar toplanır
elektrik süpürgesiyle heryer güzelce süpürülür
suyun içine katılan ahşap temizleyiciyle yerler bir güzel silinir toz alınır tuvalet domestosla hijyenik hale getirilir banyo temizlenir ve işim biter tabi kızım dağıtır ben toplarım arkadan onları saymıyorum bile 15 günde birde temizliğe gelen bayanım var cam koltuk kapı onun işi ama yaparken dikkat ediyorum camı suyun içine cam sili döküyor 2 damlada domestos damlatıyor kapılarıda domestos ve loc temizlik ürününden kullanıyor koltuklarda kosla ile silinir ama ben çok sildirmem örtüsü var nadir kjirlenir senede iki kere eve döşeme yıkamacıları çağırıp salon ve oturma odamdaki koltukları yıkatırım
halıları ayda 1 yada duruma göre kirliyse bekletmem ama pislenmemişse leke yapacak durum yoksa 2 ayıda bulabiliyor
perdeler değişiyor oturma odamdaki her kadın geldiğinde yıkanır salonumdaki mekanizmalı olduğundan senede 4 kere filan yıkanıyor öyle işte ayy yazarken bile yoruldum ama o üste yazdıklarım benim hergün yaptığım günlük iştir... bu temizlikten çektiğimiz nedir yaa yazarken bile yoruluyoruz... babannem derdiki temizlik çok nankör bir iştir sen yaparsın o batar sonu yoktur...

Maasallah nazar degmesin arkadasim ama beni yanlis anlama canim kapilarinda domestos kullanma mobilyaci ve pvc isi yapan tanidiklarim var onlar tavsiye etmiyorlar zamanla asinma yaparmis.

ay kızlarr bende sabah kaltıgımdan akşam yatana kadar abartısız bir günümü yazıcam..içimden geldii
tahmini kalkış saatimiz 09:00
öncelıkle kalkarım,çocuklarımın düzenını sağlarım,ufagın altını degıstırrım,büyügü tuvalete götürrüm..o tuvaletını yaparken..bende elımı yuzumu yıkarım ve dogru mutfaga kettlede (su ısıtıcısı) çay suyumu kaynatırım ..o kaynamaya hazır olunca buyuk oğlumu gıydırrım..gerı döner kaynayan suyla çayımı demler kahvaltımı hazırlarım...salona gırer yatak -döşekleri kaldırırm..evı muhakkah sabahın o saatıde olsa elektrık süpürgesıyle akşamdan kalan pislikleri süpürrüm..koltukların yüzlerini çırpar tekrar gecırırım..ufagın beşiğini düzenlerim...halının üstünde savanım var onu cırpar sererım..tv sehba tozunu alırım..(abartmıyorum her gunum böyle..)salon düzene gırınce bir guzel kaygısız kahvaltımı yaparım..cocuklarımı doyurrum...onlar içerde oyuncaklarıyla oynarken mutfagımı toplarım..makınedekıler yerlesırr yerıne piS bulaşıklar konur..her yer domestosla temızlenırr..ocak ve fırın ciflenir..
dogruu tuvaletee oralar aynen domestosla yıkanırr hıjyenleştirilir..ardından hoopp banyoyaa..ordada ıkıncı tuvalet var klozet şeklinde hıjyen patlaması yaşatılır klozetee
vee ardından çamaşırlar makıneye..makınedekıler asılmak üzere kurutmalıga(laydy),KURUTMADAKILER BUKULUPP YERLERİNEE...
ve saat hemen hemen 13-14 oluyorr ufagın uyuma saatı..ona guzel biberon maması yapılır aynı zamanda buyugede ikram edılırr( o olmazsa olmaz kısknaçç da bırazzz..özel biberon aldık buyukk beyfendıye..ufagı kıskandıgından )
ufak bır guzel uyutulurr..
fırsatım varsa dınlenmek amacıylaa ınternete gırılırr kadınlar kulübünde dır dır yapılırr azcukk sitres atılırr..
sonra saate bır bakılır veee
aman Allah'ım kocaa geldı gelecekk yemek yokk..
evet "bılmıyorum hanfendıı"doğruu mutfaga ne varsa pişirr...
eş eve gelır onunda karnı doyurulur.. ve dagılan ortalık tekrar toplanır..çıkan bulaşık tekrar yıkanırr..
birde bakarım akşam olurr.. eş der bır çay yapta içelimm (içtiginden mi eziyet olsun )
birde onun bulaşıgı yıkanırr. salon yatmadan önce bır kez daha süpürülürr veya gırgırlanırr..
yatak döşek serılırr..çocuklar uyutulurr.maması hazırlanır baş ucuna konurrr
.soba takıbe alınırr kömürr tuttuşurr ve "bilmiyorum" yastıga 5 dakka kala keperr
.................
temizligi -titizligi cok sevıyorum...ama bırde değer bilselerr içim yanmıcakk
annemın bir sözü var kulagıma daima küpedirr...
EVİNİ TEMİZ TUT GELEN OLUR,YÜZÜNÜ TEMİZ TUT ÖPEN OLUR !

Son düzenleme:

Ayy canim ayni sekil perdeler bende var yatak odalarinda, bir suru pulu var ben onu makineye atiyom 15-30 dakika express yikamada mis gibi cikiyor benimkinin kumasi utude gerektirmiyor ciktigi anda yeniden cama asiyorum ev mis gibi kokuyor. ben makineye atmadan pullari ice dogru gelicek sekilde koyuyorum makineye hicte biseycik olmuyor

Maşallah canım, iki çocuğa iyi yetişiyorsun. Senin günlük yaptığın işe ben ancak haftada bu kadar zaman ayırabilirim.
Yalnız dikkatimi çekti, çocuğun mamasını hazırlar baş ucuna koyarım demişsin. Hazır mama kullanıyorsan hazırlandıktan yarım saat sonra çocuğun tüketmesi gerek canım.

hayır canım gündüzleri hazır mama yapıyorum zaten dakıkasına bıtırıyor.. Gece pirinçunu veya nişastaa yapıyorum cıvık bir şekilde..

yaa vallahı bılmıyorum..bi kere yıkıyım ..begenmezsem artık yapacak bişe yok mecburen ütülücem ılıkta da olsa derecesıı..
çünkü o gidip gelip benım gözümee batar durur kırışık olursaaa

ya bu arada benim kokuya takıntım var gerçekten o kazanlı ütünün suyuna acuk yumoş yada glade falan döksem bozulurmu ütü:26:

Benimki kazanli utu valla yumos oda spreyide attim icine, normal yumusatici vs. hic biseycik olmadi icini ferah tut cok koymamak sartiyla suyun icine dokebilirsin. Mis gibi kokacak camasirlar hahahayyy

Bende oyleyim genelde kirisik olursa gozuma batar ama hic mi hic gerekmedi benimkine canim.. ben 40 derecede yikamistim hatta dedim kesin bunun pullari bozulmus olarak cikicak ama hicte oyle olmadi =)

hayır canım gündüzleri hazır mama yapıyorum zaten dakıkasına bıtırıyor.. Gece pirinçunu veya nişastaa yapıyorum cıvık bir şekilde..

Anladım canım o zaman sorun olmaz sanırım. Maşallah hepiniz becerikli hatunlarsınız ben çok rahatım bu temizlik konusunda. Okuyurum biraz belki bana da ilham gelir diye.

Istesende,istemesemde yapmak zorundayım

sağlık açısından

evde ufak cocuklarım varr

her daimm hijyenık olmalı herseyy

heryerr

temizlik bana dert değil çünkü ailecek temizlik hastasıyız

hergün ama hergün ev dip köşe bol deterjanlı suyla silinir süpürge çalıştırılır her pazartesi çamaşır suları cifler yağ çöz kir çöz bol miktarda kullanılır

en büyük masraf temizlik malzemelerine yapılır

genetik

Ütülere vernel tarzı şeyler koymak ütünün içini çürütüyormuş kızlar.

Benden de bir soru ; yerleri neyle siliyorsunuz?
Vileda...mop...elle vs ?

Istesende,istemesemde yapmak zorundayım

sağlık açısından

evde ufak cocuklarım varr

her daimm hijyenık olmalı herseyy

heryerr

Bende de bir tane var ama çocuk doğal bağışıklık kazandı sanırım sayemde

Herşeyin azı karar çoğu zarar canım. Benim kayınvalide ve kayınpeder aşırı titizdir. Eşim de ilk çocuk hergün çamaşır suyuyla evi dezenfekte etmekten bağışıklığı oluşmamış mikroplara sürekli hastaymış. Sonra doktor bunları azarlayınca titizliği biraz olsun azaltmışlar. Ortasını bulmak lazım tabi. Ben bir misafir gelecek olsa motor takıp evi temizlemek zorunda kalıyorum mesela benimki de aşırı rahatlık.

ütülere vernel tarzı şeyler koymak ütünün içini çürütüyormuş kızlar.

Vileda...mop...elle vs ?

bekarken tokide oturuyorduk.. Yerler hep bna aitti ve ben asla viledayla yer sılemem çunku içime hiç ssinmiyor o şekill..

Guzel kovayı suyla doldurudum içine domestos (vazgecemem )pril,cif koyardımelımede bır havlu parcası dizileimide sıvazlardımm..ya allah bismillah der bır guzell silerdım..ooohh cillop gıbı olurduu vallahı..

Suan kı oturdugum evde fayanslarr koyu kayverengıı kırı bellı etmıyor,temizligide göstermıyorr..ama yınede bu yöntemle sılıyorum süreklıı

ay bende perde yıkıcam
bırde koltuk hangı deterjanla hanı teknık ıle sınılır?

bende en çok onu merak ediom yenidendgdum öğrenince banada söyleyin kızzzz.

beyazlarda bende ön yıkama yapıyorum 60 da yıkıyorum detarjanım omo, gayet memnunum beyazlarla birlikte ben havlularımıda koyuyorum

valla moussem sana katılıyorum daha yeni perdelerimiz yaza doğru yıkıcam bende. hem evde sigarada içilmiosa hiç gerek yokkk sık yıkanmasına bence. bende tam silcem baktım yağmur vazgeçiom napım yaz gelsin öle silcem valla.

benim evim de sürekli tozlanıyor ya, cadde üstünde ama cam açılsın açılmasın temizlikten hemen sonra yine toz oluyor... 2 kişiyiz ve akşama kadar ev boş, nerden geliyor bu toz anlamadım gitti.

biri tozmu dedi ben o tozdan çıldırcam resmen birde alerjim var , çocuksuz ev hergün gün süpürülürmü yaaa, ben mecburen süpürüom, toz alıom 1 saat sonra eskisi gibi napcam şaşırdım bende , birde yerlerim beyaz fayans benim hemen saç toz ne varsa üstünde...Allahtan saç dökülmem durdu yoksa saç görünce cinnet geçiriodum resmen.

özel spreyler falan yokmu ya toz tutmayan, sıkalım evin heryerine

maşallah diyelim. ben hergün helede o deterjanlarla temizlik yapamam valla , alerjik reaksiyonum var ölürüm herhalde.

Ütülere vernel tarzı şeyler koymak ütünün içini çürütüyormuş kızlar.

Vileda...mop...elle vs ?

ben yerleri elimle genelde çamaşır suyu ile siliyorum. beyaz olunca yerler,tek etki eden çamaşır suyu, bazende aspirinle siliyorum.

Son düzenleme:
temizlik dert değil asıl dert temizlik hastası kaynana. kaynanam temizlik hastası bana geldiğinde hep şurayı şöyle temizle burayı bununla yap daha temiz olur der. aşağıdan zile bastı mı elim ayağım birbirine dolanıyor aman etrafta bişey olmasın diye. aramızda da iki apartman var. sürekli tetikteyim. aslında iyi oldu böyle bir kaynanamın olması yoksa pasaklı olabilirdim. bazı insanların evine gidiyorum tuvalet kokuyor banyo havlusu sırılsıklam aynalar leke içinde sehpaların üzeri hep toz.... hele bir ev aldık kiracı kadın ne hale getirmişti anlatsam ağzınız açık kalır. eşini pislikten öldürür. o dereceydi yani. YAŞASIN TEMİZLİK...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…