Temizlik çok büyük dert diyenler buyrun dertleşelim

camları 4 5 ayda bir silenlere sesleniyorum nasıl rahatsız olmuyosunuz arkadaşlar
her gün evi havalandırırım camlar çamur içinde olursa tüllerim leş gibi olur
benim ev tozu akarlarına alerjim var ve alerjime bağlı astımım bu yüzden doktorum 15 günde bir tülleri yıkatacaksın dedi en çok toz tüllerde birikirmiş farketmesek bile
ben en fazla bir ay yıkatmadan duruyorum..
beyazlar için ayda bir kere kesinlikle 80 90 da kaynatmak lazım (bunuda sistit olduğumda)doktorum söylemişti
ben 70 de ön yıkamalı ayda birde 90 da yıkatıyorum.beyazlar için omo veya alo dan şaşmam.koslanın beyazlar için tozu güzel tavsiye edebilirim:)
koltukları beyaz kalıp sabunla siler ve ardından kurularım
tozla mücadele vermek çok zor mobilyalarım siyah her gün toz alsamda yok olmuyo 1 2 saat sonra yine toz...çoğu şeyi denedim mikrofiber bezler pronto ama hepsi fos
bunun için önerisi olan varsa çok sevinirim

işte aradıgımı buldm temizlik benım hayat felsefeeemhastayım çamasır suyu kokusuna

Benimde mobilyalar koyu venge.
Temizlik oluyor ertesi gün üstüne ismini yaz masanın anlayamadım bu işi
Ama sonra elektrik süpürgemi değiştim çok farketti diyebilirim canım
En ince tozu bile çekiyor.

Son düzenleme:
Benimde mobilyalar koyu venge.
Temizlik oluyor ertesi gün üstüne ismini yaz masanın anlayamadım bu işi
Ama sonra elektrik süpürgemi değiştim çok farketti diyebilirim canım
En ince tozu bile çekiyor.

bende alerjimi öğrenince değiştirdim süpürgemi toz için en iyisi hepafiltre ve sulu süpürgeler
kışın kıyafetlerden yazın camlardan yağıyo tozlar..
araştırma içindeyim en iyi toz alan bez hangisi diye

kızlar tüllerinizi hangi deterjanla yıkıyorsnzbenimkilerın yıkanma vaktı geldı hafta sonu camlar silinck tüller yıkanck

koltukları matik ile silerim.
avizeleri kapalı iken silerim.kurularım.
beyazlar 60 derecede yıkarım.

aynen bende temizlikte zorlanıyorum..evde 2 kişi + bı köpek yasıyoruz..
dolayısıyla bugun temızlesem yarın yıne pokemonlar göturuyor..
bende haftada 2 kez sılıp supuruyorum sadece banane
koltuklarımı yenı sıldım..dogum yaklastı dıye..evlendıgımden berı sılmemıstım hıc
1 koltuk ıcın 5 legen su degıstırmek zorunda kaldım..cunku sımsıyah oldu su
sıcak su ve bulasık deteranıyla sıldım..herkes bulasık deterjanıyla sılınır dedı cunku..
o herseyı temızlermıs
durulamasınada yumusatıcı kattım..oldu bıttı
camlarımıda 6 ayda bır sılerım eskı evımın butun camları balkonuma bakardı..
balkonu yıkarken camlarıda fırcalardım sımdıkı evım 9.katta ve asla sılmeyı dusunmuyorum suan
avıze temızleme huyum da yoktur..hıc yukarıya bakmam..örumcek agı falan oldugunda bıle kocam uyarır
yatak odam beyaz lake..ve normal tozunu alıp cıkıyorum..sararma falan olmadı hıc..
beyaz camasırlarımı bıle hıc yuksek derecede yıkamam..ama nıyeyse hepsı bembeyazlar..
belkıde cok kırletmeden yıkamaya attıgım ıcın öyledır bılmıyorum

benım temızlıkle ılgılı tek sorunum halılarım..çok çabuk kırlenıyor..
yıkamaya vermekten bıktım:S

Arkadaşım ben çalışan bir bayanım.
8 yıllık evliyim, ayda 1-2 defa gelen bir yardımcımız var fakat ben yinede her cumartesi günü evi baştan sona temizlerim.

Çamaşırlar için en iyi detarjan bence airel'dir.

Her hafta 1 defa beyaz, 1 defa renkli,1 defa siyah ve kotlar ı yıkarım.

Benim makinem Bosch marka çamaşırları yıkarken kirliliik derecesini, ısı derecesini seçebiliyorum.

beyazlar için ön yıkamalı program 40 yada 50 derece seçiyorum 2 saatte yıkıyor.
Deterjan bölmesine deterjan ile birlikte bir miktarda airel leke çıkarıcı koyuyorum. sonuç her zaman mükemmel.

Ben kurutma makineside kullanıyorum kurutmadan sonra beyaz çamaşırlardan çıkan tüyler gri renkli oluyor, Tüyleri ıslattığımda
resmen siyaha yakın bir renge dönüyor. Bu tüylerin çamaşırların üzerinde kalması bile renklerini koyu gösterebilir.

deterjanları türlerine göre almak lazım tabi birde. Renkliler için ayrı, beyazlar için ayrı.

Ariel leke çıkarıcı ev temizliğinde de çok iyi. halı koltuk pırıl pırıl yapıyor.

ben çamaşırları 70-80 derecede yıkamayı hiç önermem kirleri pişirir ve çamaşırları çok yıpratır bence.

sevgiler...

şimdi aklıma geldi benim yardımcım da temizlikte bulaşık deterjanı kullanıyor.
en iyi bu çıkarıyor diyo :)

şimdi aklıma geldi benim yardımcım da temizlikte bulaşık deterjanı kullanıyor.
en iyi bu çıkarıyor diyo :)
Yardimciniz dogru soylemis aslinda en iyisi bulasik deterjani mesela annemle biz halilari bu sene bulasik deterjani ve vernelle yikadik bir ara hali yikamaya vermistik berbat bir sekilde geldi o yuzden biz yikiyoriz balkonlar genis nasilsa.Annem beyaz camasirlari 22 senedir 90 derecede yikiyor dediginiz gibi yipranma falan yok makineden de kaynaklanabilir yeni makineler eskilerin yerini tutmuyor

kızlar bu çamaşırları beyazlatmak konusunda birşey duydum arkadaşımdan..
annesi gelmiş evlerine tüm beyaz çamaşırları kazanda ocak üstünde bildiğiniz eski usül kaynatmış
bembeyaz oldular, simsiyahta su aktı kazandan dedi kız
şaşırdım bişe diyemedim

bende hergün süpürüyorum malum çocukluyuz:)
haftada 1-2 silerim toz alırım.bano lavabo 2-3 güne bir yıkarım..
dolapları, koltukları,halıları sıvı sabun kattığım sıcak suyla silerim..
camların önünü haftada bir silerim..
camlarada yağmur varken ellemem:))
avizeler aklıma gelirse..

Annem bekarken aynı anlattıgın gibi yıkarlarmış tabi o zaman makine yok bembeyaz olurdu diyor bide eskiden beyaz sabunlar varmış onlarla yıkarlarmış çamasırları.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…