Telli Baba

aaynaa

başlngc 116 gnc 75 hedef 70
Kayıtlı Üye
22 Temmuz 2014
30.026
28.247
Merhaba arkadaşlar ben de hayırlı bir eş için çok dua ediyordum evlilikten de korkar olmuştum. İstanbul'a ziyarete gittiğimde telli baba türbesine gidip ordaki mübarek için dua ettim Fatiha okudum ama asıl orda ALLAH'A ÇOK YALVARDIM ...Aslında ALLAH (C.C) seni her yerde duyar temiz olan her yer de ona dua ederiz ve rabbime ulaşmak istedikten sonra ellerimizi açmak kafi...Ordan geldikten sonra 4 ay sonra eşimle karşılaştım ordan tel almıştım küçük küçük parçalara bölüm dilekleri olanlara dağıtmıştım ve bana dua etmelerini istemiştim . Şimdi nasip olursa tekrar ziyaret edeceğim en kısa zamanda Telli Baba Türbesini ve orda Rabbime şükredeceğim ve şeker götüreceğim . Ama şunu da belirteyim arkadaşlar evlilik gerçekten kaderdir zamanı vakti gelmeden ne o kişiyle karşılaşırsınız ne de karşılaşmış olsanız da kavuşursunuz...ALLAH OL DİYECEK VE OLACAK...kısacası bu..

Kesinlikle öyle, herseyin bir zamani var.Biz olsun hemen olsun diye tuttururuz bazen fakat o an olmaz.Olunca neden gec oldugunu anlariz.Ne olursa olsun HAYIRLISI olsun, Ne zaman olursa olsun HAYIRLISI olsun. Tebrik ederim konu sahibi arkadasim.ALLAH mutlulugunuzu bozmasin, esinle beraber mutlulugunuzu daim etsin İNŞALLAH. AMIN

ALLAH RAZI OLSUN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM cümlemizin yuvasını daim etsin Rabbim hem dünyada hem de ahirette eşlerimizle birlikte oluruz inşallah..Allah(c.c) herkesin kalbine göre verisin hayırlı olsun cümle işlerimiz önce hayır .. Her şeye kadir olan ALLAH bu bedende sağlığı yuvamızda huzuru kalbimizde mutluluğu eksik etmesin kulluk görevimizi bir nebze bile yapabiliyorsak da yine de bir kurtuluş ümidiyle yaşarız ama gerekli olan Farz olan ibadetleri yapmaktır. Allah ibadetlerimizi de daim etsin.amin

Merhaba,

ben de defalarca İstanbul"da çeşitli türbelere ziyarete gitmeme rağmen Telli Baba"ya hiç gitmedim. Hakikaten inanarak, içten niyaz etmek gerekiyor ve herşeyin belirlenmiş bir vakti var, hiçbirşey tesadüf değil.

Ben de Muzaffer Özak"ın Ziynetül Kulub kitabında bu türbenin ziyaretiyle ilgili kısmı ve bizzat Muzaffer Efendi'nin kendi yaşadığı 25 yıl ardından evlat sahibi olmasının hikayesini okuyunca içimde bir ziyaret aşkı depreşti. En yakın zamanda nasip olur inşallah. Kitaptaki ilgili bölümü aşağıya aktarıyorum:

https://tr.scribd.com/document/55956544/TELLi-BABA-Risalesi-ve-turbe-ziyareti

ben de türbeler konusu açtım sitede birçok türbeye gitmek istiyorum istanbulda Yahya Efendi ,Oruç Baba, Aziz Mahmut Hüdayi,Zenbilli Ali Efendi gibi türbelere giderseniz bana da dua edin lütfen...

önce tüm müslüman alemine hayırlı sağlıklı huzurlu mutlu güvenli kimseye muhtaç olmadan iyi günlerde yaşlılık son nefrste imanlı ölüm...
ama dünyalık isteklerimiz de var tabii...
ben 2.5 senedir hayırlı sağlıklı salih ve saliha akıllı uslu sevgi saygı dolu akıllı evlatlar inşallah evlat için dua etmeni isterim çok rica ederim tabii oradaki mübareklere dua etmeni isterim bizler için de lakin o mübarekler yanında direk sadece ALLAH'TAN İSTER ALLAH'TAN DİLERİM ...hayırlısıyla da hayırlı bir devlet memuriyeti nasip olur inşallah o kadar okuduk bakalım
açtığım konunun linkini atayım size....

http://www.kadinlarkulubu.com/forum/index.php?threads/turbelerimiz-ve-hikayeleri.912477/

Merhaba ben de gittim tel aldm inşallah kabul olur ben sadece orda fatiha vb duaları okuyup dilek diledim 3 ay oldu kardeşim bana öneriöneri n var mi başka ne dua okuyaym bana da destek ol tşk ederim simdiden:)

Merhaha ben de tel aldm orda fatiha vb dua okudum henüz 3 ay oldu başka ne yapmalıyım çevrem yok maalesef öyle bekliyorum bana da dua onerirsen çok sevinirim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…