Telefon & oyun bağımlılığı - sanırım evliliğim bitiyor

amanoff

Popüler Üye
Kayıtlı Üye
21 Eylül 2016
353
436
33
Merhaba kk üyeleri ben de artık pes edenler kulübüne giriyorum 2 yaşında Bi oğlum var 5 yıldır evliyim. 5 yıl içinde dışarıdan insanların gıpta ile baktığı ama içeriden b*k gibi bir evliliğim var. Yaşadığım onca şeyi atlattım affettim ama şimdilerde affettiğim için kendimle savaş veriyorum.
Aylardır pubg mi ne halttır Bi oyuna dadandı yatıyor kalkıyor tuvalette bile oyun oynuyor ya da videolarını izliyor. Ne benimle birlikte plan yapıyor ne oğluyla ilgileniyor. Ha hiç mi ilgilenmiyor haftada bir kavga ediyoruz bir gün ilgileniyor sonra yine aynı yerden devam.
Oyun mu ben mi dedim artık en son. Yine oyunu seçti. Her sorunu geçtim bu cevap bile artık boşanma nedeni benim için. Mevzu kısa süreli birşey değil bu oyundan önce başka oyun bağımlılıkları ve telefon bağımlılığı evlendiğimden beri hiç bir değişiklik olmadı ilk zamanlar çok üzerinde durmadım ama altından başka pislikler çıkınca artık telefondan nefret etmeye başladım.
Dün çektim konuştum sanan benim oyunumdan dedi bana. Ben de bu şekilde seni görmek istemiyorum o zaman dedim.
Bugün dilekçe hazırlayıp yarın savcılığa vereceğimi söyledim boşanma gerçekleşen kadar da ailelerden kimse bilmeyecek dedim. Çünkü her kafadan bir ses çıkacak vazgeçirecekler beni Bi de yanında dedikodular bitmeyecek bu duruma düşmek istemiyorum
Tamam dedi ona da. İçimde hiç üzüntü yok çünkü çok fazla yıprandım. Boşanır biraz üzülürüm belki ama alışırım yani neye alışılmıyor ki hayatta

Bu adamlar kafayı yemiş.Keşke soyadlarını telefona verseler de kadınların hayatını çürütmeseler.Çok doğru bir karar vermişsin.

Oyuna sebeb evlilik bitiyor günümüz artik öyle napacn.
Zor is benim esimde bi ara 101 oynuyordu guzel bi cinnetten sonra oyunun adini unuttu. Hafif bi cinnet her zaman erkegi kendine getirir.
Sizin esiniz gelmiyorsa baska yol kalmıyor.
Bide çok yipranmissiniz.
Allah yardimciniz olsun zor mesele bilirim. Kalbinizden geceni yapin.
Pisman olmayin

Oyuna sebeb evlilik bitiyor günümüz artik öyle napacn.
Zor is benim esimde bi ara 101 oynuyordu guzel bi cinnetten sonra oyunun adini unuttu. Hafif bi cinnet her zaman erkegi kendine getirir.
Sizin esiniz gelmiyorsa baska yol kalmıyor.
Bide çok yipranmissiniz.
Allah yardimciniz olsun zor mesele bilirim. Kalbinizden geceni yapin.
Pisman olmayin

Çiftlerin kendi alanlarına ve kendilerine ait zamanlara ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden bazı akşamlar ben bir odada kitap okur, internette gezerken eşim salonda youtube izler ya da ps oynar. Tabi ki bu toplam zamanımızın %10'unu geçmiyor diyebilirim.

Eşiniz eğer tüm zamanını oyuna harcıyor ve bunun sizde yarattığı mutsuzluktan rahatsız olmuyorsa ve bu sorunlar yeni değilse, bence de iki gün üzülür üçüncü gün rahatlarsınız.

eğer gerçekten boşanırsan show tv ihbar hattından falan habercilere ulaş bunu haber yapsınlar hem eşin rezil olsun herkes bilsin niye boşadığını hem de herkese ibret olsun. boşanalım dediğinde bile reddedeceği ve kendini düzeltmeye çalışacağı yerde tamam diyorsa defolsun gitsin ben burdan sinir oldum. ya da nasılsa boşanmaz blöf yapıyor diye düşünüyo ondan rahat.

Oyun bardağı taşıran son damla olmuş anladığım kadarıyla.
Üzülmeyin , acımayın ve boşanın.
O oyunu size tercih ediyorsa, bu evlilik oyundan önce bitmiş zaten.

Yok artik oyunu size tercih etmesi, bence konu oyun degil eşinizin size olan sevgisinin azalmasi olabilir.

O bahsettiginiz oyunu bende eşimde oynuyoruz ama tadinda.
Bir el atip cikariz heleki sosyal hayatimizi asla etkilemez.

Boşanin iradesi sifir ve kendi zevki herseyden önemliyse.
Siz ve oglunuzda herşeyden daha onemlisiniz...

Bu pubg evlilikleri bitiriyor diye haberler vardi. Yok artik abartmislar diyordum ama sanirim gercekmis. Ne kadar uzucu. Esimin calistigi karakolda da bu oyunu oynamayan 3-5 polis kalmis. Cok sukur esimin telefonda oynadigi tek oyun top firlatip blok patlatma oyunu. Onu da oynamaya pek vakit bulamiyor. 1 aydir ayni levelde kalmis adam. Ama oynayanlarin esleri bu durumdam cok sikayetci. Cocuklari da alistirmislar bi de. Kadinin biri 3 yasindaki cocugum adam oldurcem diye kriz geciriyo sakinlestiremiyoruz oyunu oynatmadan diyordu en son. Cok uzuluyorum ben boyle insanlarin eslerine ve cocuklarina 😔

Bu pubg evlilikleri bitiriyor diye haberler vardi. Yok artik abartmislar diyordum ama sanirim gercekmis. Ne kadar uzucu. Esimin calistigi karakolda da bu oyunu oynamayan 3-5 polis kalmis. Cok sukur esimin telefonda oynadigi tek oyun top firlatip blok patlatma oyunu. Onu da oynamaya pek vakit bulamiyor. 1 aydir ayni levelde kalmis adam. Ama oynayanlarin esleri bu durumdam cok sikayetci. Cocuklari da alistirmislar bi de. Kadinin biri 3 yasindaki cocugum adam oldurcem diye kriz geciriyo sakinlestiremiyoruz oyunu oynatmadan diyordu en son. Cok uzuluyorum ben boyle insanlarin eslerine ve cocuklarina 😔
Benim eşimde polis arkadaşlarının hemen hepsi oynuyor. Evlisi de var bekarı da ama dozunda olsa neyse izinli olduğunda ben işteyken sabah kahvaltı yapmadan başına oturuyor

Hayirlisi olsun ne diyelim,kararlar verilmis karsilikli.
Uzulmeyin,hic bir sey uzulmeye degmiyor valla

Çiftlerin kendi alanlarına ve kendilerine ait zamanlara ihtiyacı olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden bazı akşamlar ben bir odada kitap okur, internette gezerken eşim salonda youtube izler ya da ps oynar. Tabi ki bu toplam zamanımızın %10'unu geçmiyor diyebilirim.

Eşiniz eğer tüm zamanını oyuna harcıyor ve bunun sizde yarattığı mutsuzluktan rahatsız olmuyorsa ve bu sorunlar yeni değilse, bence de iki gün üzülür üçüncü gün rahatlarsınız.

Kaç senedir bir oyun bitiyor başka oyuna geçiyor dozunda olsa ben de eşlik edeceğim ama ben hem iş hem ev hem çocuk eşşek gibi çalışırken o oyundan kalkmaya bin türlü laf işitiyorum ve haksız olan ben oluyorum. Artı oyunlarda da bayanlarla sohbet kurmaya çalışması cabası. Kaç kez yakaladım

eğer isterseniz son bir defa bir psikologla görüşün hem aile terapisi hem de oyun bağımlılığı hakkında , yok olmuyorsa kendinizi yıpratmanıza gerek yok çocuğa da yansır sinirleriniz.

eğer isterseniz son bir defa bir psikologla görüşün hem aile terapisi hem de oyun bağımlılığı hakkında , yok olmuyorsa kendinizi yıpratmanıza gerek yok çocuğa da yansır sinirleriniz.
Onu da düşündüm ama onda öyle bir düşünce yok o yüzden bir fayda sağlayacağını sanmıyorum

Hindistan ve nepal oyunu yasaklamış. Hem bağımlı yapıyor hemde insanlar agresif oluyor diye. O oyun ile 2018 de 1 milyar dollardan fazla para kazanilmis. O kadar oynayan var düşünün. Cep telefonuna ailesini degisen adam hasta. Başka birsey degil. Aile büyüklerinden kimse konusamazmi

Of çağımızın en büyük belası akıllı telefonlar.
Allah kahretsin bunu ülkeye salanları.
Gerçekten artık aile içi diye bir şey dahi kalmadı. Herkes elinde tablet ve telle geziyor.
Aile kavramı yok oldu resmen..

X