Tekrarlayan gebelik kayıpları ya da tüp bebekte başarısız sonuç alanlar bu testler hakkinda

Elif887

Üye
Kayıtlı Üye
7 Aralık 2023
377
108
Herkese merhaba gebelik kaybı var Tup Bebek başarısızlığım var
Bunları araştırma yoluna girdim

Normal yolla düşük,kimyasal gebelik yaşayıp ya da tekrarlayan düşükleri olan ve tüp bebekte başarısız sonuç alanlar için bu testler yapılıyormuş
Bu testler de sorun çıkan var mı ya da sorun çıkmayıp gebe kalamayan var mı ya da sorun çıkmayıp gebe kalan var mı insan çaresiz olunca araştırmada her yola giriyor 🥹

Bu testler hakkında bilgisi olan var mı bu testler hamile kalmaya engel olan testler mi

Romatoloji doktoru istiyormuş testleri

ANA,ANCA, Anti histon antikor, protein C , protein S , protein C antijeni ,
Antitrombin 3 aktivitesi ,
Anti beta glikoprotein 1 IgM - IgC
Anti nükleer antikor ANA
Anti kardiyolipin
Homosistein , Bilurubin Vücut sıvıları
Gamma Glutamil transferaz
Lupus testleri
Anti scl 70
Anti jo1 , kompleman C3 , kompleman C4
Anti-SSB ,IgM nefelometrik , IgA ,
IgG nefelometrik
Anti - SSA
Anti - SM , MPO AnCA , PR3 ANCA ,
Nükleosom
Anti ds DNA
Glumerul bazal membran antikoru

Merhaba, benzer testler bana da yapilmisti Tekrarlayan gebelik kayıpları ve başarısız tüp bebek denemeleri olunca. Genetik test deniyor bunlara. 1-1.5 ay sürüyor sonuçların çıkması. Bu testleri istemelerindeki genel amaç vücut embriyoyu yabancı cisim gibi görüp onu atmaya mi çalışıyor bunu anlamak. Başka genetik bir hastalık var mi ona bakıyorlar, pıhtılaşma mesela özellikle. Çok çok önemli bu testler. Mutlaka yaptırın. Çok basit kan tahlilinden çıkıyor hepsi.

Normal yolla düşük,kimyasal gebelik yaşayıp ya da tekrarlayan düşükleri olan ve tüp bebekte başarısız sonuç alanlar için bu testler yapılıyormuş
Bu testler de sorun çıkan var mı ya da sorun çıkmayıp gebe kalamayan var mı ya da sorun çıkmayıp gebe kalan var mı insan çaresiz olunca araştırmada her yola giriyor 🥹

Bu testler hakkında bilgisi olan var mı bu testler hamile kalmaya engel olan testler mi

Anti nükleer antikor ANA
Anti kardiyolipin
Lupus testleri
Anti scl 70
IgG nefelometrik
Anti - SSA
Nükleosom
Anti ds DNA
Benzer tesler banada yapıldı ama doktorun biri kan pıhtılaşmasi var diyor biri yok diyor bu konuda bile tutarsız doktorlar normal yolla gebe kalabiliyordum ancak 2tüp bebek denemelerim başarısız oldu normal gebelikler ya düşük ya kimyasal yada kalp atışı durduğu için kürtajla sonuçlandı 17 yıldır halen ugrasiyorum

Merhaba, benzer testler bana da yapilmisti Tekrarlayan gebelik kayıpları ve başarısız tüp bebek denemeleri olunca. Genetik test deniyor bunlara. 1-1.5 ay sürüyor sonuçların çıkması. Bu testleri istemelerindeki genel amaç vücut embriyoyu yabancı cisim gibi görüp onu atmaya mi çalışıyor bunu anlamak. Başka genetik bir hastalık var mi ona bakıyorlar, pıhtılaşma mesela özellikle. Çok çok önemli bu testler. Mutlaka yaptırın. Çok basit kan tahlilinden çıkıyor hepsi.
Teşekkür ederim romatolojiye gidip bunları soyleyecegim

Teşekkür ederim romatolojiye gidip bunları soyleyecegim
Benim de 2 tekrarlayan düşüğüm oldu. İlkinde kalbi durdu ikincide kan sulandırıcı kullandım bebek oluşmadan düşük oldu. Genetik test verdim sonuç bekliyorum. İnşallah herşey güzel olur. Sadece genetik testin sonucunu öğrendik diyelim ne olacak.

Benim de 2 tekrarlayan düşüğüm oldu. İlkinde kalbi durdu ikincide kan sulandırıcı kullandım bebek oluşmadan düşük oldu. Genetik test verdim sonuç bekliyorum. İnşallah herşey güzel olur. Sadece genetik testin sonucunu öğrendik diyelim ne olacak.
Bizim de pgt genetik taramaliydi maalesef düştü

Anti nükleer antikor ANA
Anti kardiyolipin
Lupus testleri
Anti scl 70
IgG nefelometrik
Anti - SSA
Nükleosom
Anti ds DNA
Merhaba bunları biz mi tahlil yapılmasını isteyecez yoksa doktor gerekli görürse yapıyor mu

Merhaba kendimiz randevu alıp mı gidip istiyoruz benim dotkorum tekrarlayan başarısızlıklarıma rağmen istemedi de. Kendim gidip o bölüme ramdevu mu almalıyım

Merhaba kendimiz randevu alıp mı gidip istiyoruz benim dotkorum tekrarlayan başarısızlıklarıma rağmen istemedi de. Kendim gidip o bölüme ramdevu mu almalıyım
Merhaba bunları biz mi tahlil yapılmasını isteyecez yoksa doktor gerekli görürse yapıyor mu
Merhaba romatolojiye gitmeniz gerekiyor
Tekrarlayan gebelik kaybınız olduğunu Tup bebek tedavisi gördüğünüzü söyleyin 2-3 kere kayıplarda bakıyorlar

Bana da yapıldı bunlar bazıları 10 gün oldu sonuçlanmadı sağlıklı bir doğumum var 4 yıldır korunmuyorum tekrarlayan düşüklerim oluyor ben araştırma hastanesine gittim kadın doğum infertilite bölümüne bu testler istendi

Benim de saglikli bir doğumun var ama tekrar olmadi. Bir kurtajim var kalp atışı olmadığı için ve Dr hala bu testleri istemedi biz isteyelim mi yaptıralım mi dediğimiz halde salak salak yooo gerek yok zaten saglikli doğum var ne çıkarsa çıksın sonuç yapılacak birsey yok dedi ve bunu diyen prof🧐🧐. Biz kendimiz unv yaptırdık ramotolojiden ve ANA testimiz pozitif çıktı ilk tup deneme tabi tecrübesiziz goturduk test pozitif ama çok da önemli değil dedi yazdıkça sinirleniyorum. Simdi ki Dr um da bu testleri görünce pozitif değerler var dedi e dedik bize önemsiz dediler dedik Dr bi devirdi gözlerini 😁neyse baştan başlayalım dedi. Başladık Ekim de transfer olacağım inşallah...İlkin de yumurta bile toplayamadilar o derece.
Bir de ağız için de aft çok cikarmi sizde de ?

Allah gönlünüze göre versin inşallah bende aft çıkmaz pek benimde üniversite istedi bu tetkikleri

X