tekrarlayan düşükler

meczupsak

Üye
Kayıtlı Üye
5 Ağustos 2023
129
40
27
merhaba arkadaşlar üç kere düşük bir kere dış gebelik geçirdim. görünürde herhangi bir problem yok, eşimin testi normal. ben hsg çekindim normal hiçbir kadın hastalığı sorunum yok. kromozom testimiz temiz, pıhtılaşmaya meyil var dendi ama o da önemli değil dendi aspirin kullandım ama yine beşinci haftaya girince düşük yaptım. ne yapmalıyım artık yoruldum o kadar çok istiyoruz ve olmuyor ki hamile kaldığımda artık korkuyorum. aynı durumda olan var mı nerelere başvurmalı ne yapmalıyım

Başın sağolsun çok üzüldüm .. Benim kuzenim ve kız arkadaşım göbekten iğne yapacaklar göbekten bacaktan doğum olana kadar sana neden iğne vermedi acaba. Bence sonraki hamile kalışında bunu belirt sana da iğne versin kan sulandırıcı

sağolasınpıhtılaşma yok, pıhtılaşmaya meyil var ve o genlerde çok önemli değil dendi

Geçmiş olsun çok zor bi durum Allah sabır versin benimde 2 düşüğüm oldu, benimde pıhtılaşmaya meyil var denildi kan sulandırıcı iğne ve hap kullandığım halde kalbi durdu

Merhaba üzülerek yazıyorum bunları 2 düşük bir kalp durması sonucu 3 kaybım var 2sinde sebebini bilmiyordum bunda lan pıhtılaşmam olduğunu öğrendim göbekten oksapar iğne bide coraspin hap kulandım kanamam oldu proluton iğne vuruldum malesef 11 haftada kalbi durdu genetik testte homozigot çıktı kan pıhtılaşmam yüksek olduğu için iğne dlzuu yetmemiş

Geçmiş olsun Rabbim sabır versin inşallah, kan sulandırıcı kaç dozluk kullaniyordunuz

geçmiş olsun hangi genler çıktı sizde. bende pıhtılaşma çıkmadı, pıhtılaşmaya meyil var dendi. rabbim bir daha yaşatmasın sağlıklıca kucağımıza almayı nasip etsin

Benimde sizinkiyle aynı genler heterezigot çıktı, bnde oksapar ile coraspin kullaniyordum ama kalbi durdu, doktor kalp durmasını kan pıhtılaşmasıyla ilgisi yok dedi

Şimdi hamile misiniz sadece coraspirin mi kullaniyorsunuz, doktorunuz b12 ile folik asit hakkında birşey dedi mi

Geçmiş olsun çok zor bi durum Allah sabır versin benimde 2 düşüğüm oldu, benimde pıhtılaşmaya meyil var denildi kan sulandırıcı iğne ve hap kullandığım halde kalbi durdu
pıhtılaşma yüzünden mi denildi peki?
Benimde sizinkiyle aynı genler heterezigot çıktı, bnde oksapar ile coraspin kullaniyordum ama kalbi durdu, doktor kalp durmasını kan pıhtılaşmasıyla ilgisi yok dedi
size fazla bile verilmiş çünkü bizde çıkan o genler için doktor önemsiz genler ilaç kullanmaya gerek yok dedi. internetten bakarsanız da çoğu öyle diyor. ama her ihtimale karşı coraspirin kullan bir zararı yok sonuçta dedi. sanıyorum ki ilgisi yok çünkü kan pıhtılaşması olunca ya tutunamıyor düşüyor, ya da düşük oluyor bebek beslenmediği için kalp durması için farklı bir şey söyledi mi?

Şimdi hamile misiniz sadece coraspirin mi kullaniyorsunuz, doktorunuz b12 ile folik asit hakkında birşey dedi mi
yok düşük yaptım tekrar gebe kalmadım. çok uzun süredir folik asit kullanıyorum, folik asit seviyesinin iyi olduğunu ama yine de kullanmaya devam etmemi söyledi. B12 hakkında bir şey demedi. genel olarak değerlerim iyi düşmesin diye takviye, yiyecek dikkat ediyorum. coraspirini gebe kalmadan önce de sonrasında da devam edeceğim. doktor da kullanabilirsin zararı yok dedi. hem de içim rahat olsun diye kullanacağım

Hayır pıhtılaşma yüzünden düşük oldu demediler, sağlıksız gebeliklerde düşük oluyor falan dedi, zaten pıhtılaşmaya meyil var denildi ben tüp bebek tedavisi görüyorum o yüzden kan sulandırıcıları veriyor doktorum , bir dahaki transferde kan sulandirici dozunu artiralim dedi hatta

tabi sağlıksız gebeliklerde de pıhtılaşmada beslenemeyenler de de düşük oluyor. anladım Allah yardımcımız olsun rabbim kucağımıza sağlıklıca almayı nasip etsin neden tüp bebek tedavisi görüyorsunuz?

Mhtfr genleri b12 ile folik asiti vücudun tutamadığı ile ilgili yazı gördüm internette, tıbbi genetik bölümünde de b12 ile folik asit kullanımı önerilir falan yazmışlardı.

Gebe kalmadan önce mi coraspirine başladınız doktorunuz mu önerdi

insan isteyince her yolu denemek istiyor. bende de anti tpo yüksek çıktı, sebebi yok tiroid vs hiçbir şey yok belki dolaylı yoldan etki edebilir dendi. insan çözmek için çabalıyor işte

Tüplerim kapalı o yüzden tüp bebek tedavisi görüyorum 2 düşüğüm oldu tüp bebek tedavisi ile olmuştu
Amin Allah sağlıklısını hayırlısını nasip etsin inşallah

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…