Tek yumurta ikizi anneleri

MahidevranSultan

Yıllar geçse de üstünden, bu kalp seni unutur mu..
tek ayak cezası
Anneler Kulübü
Kayıtlı Üye
14 Ekim 2020
4.877
5.443
Merhaba arkadaşlar, aranızda monokoryonik diamniyotik (iki kese tek plesenta) ikiz anneleri var mı? Bana hamilelik sürecini anlatabilir misiniz. Sağlıkla kucağınıza alabildiniz mi? Ne gibi testler yapıldı. Doğumunuz nasıl oldu? Erken doğum vs oldu mu. Bu konuda çok bilgisizim ve internette monokoryonik diamniyotik ikizler hakkında pek iç açıcı şeyler okumadım. Herhangi bir umut verici hikaye olur şu an bana:dua:

Facebook kullanıyorsanız ikiz üçüz gruplarında çok iyi haftalarda sağlıklıca bebişlerini kucağına alan o kadar anne var ki… perinatoloji takibi ve stressiz yaşam yapmanız gereken ilk şeyler.

merhaba kızlar bende bir soru sormak istiyorum doktora gittim ultrasyon ile muayene etti iki ayrı ustrasyon kagıdı verdi birinde 4+5 9.1 mm birinde 4+6 9.8mm yazıyordu bu ne anlama geliyor kan degerinde 5355 cıkmıstı doktor bi acıklama yapmadı ikiz olma durumu varmı acaba yardımcı olursanız çok sevinirim

Iki ölçüm yapmiş yani iki bebek görmüş olmalı doktorunuz bilgi vermedimi ikiz vs diye normalde söylemesi lazimdi.
merhaba kızlar bende bir soru sormak istiyorum doktora gittim ultrasyon ile muayene etti iki ayrı ustrasyon kagıdı verdi birinde 4+5 9.1 mm birinde 4+6 9.8mm yazıyordu bu ne anlama geliyor kan degerinde 5355 cıkmıstı doktor bi acıklama yapmadı ikiz olma durumu varmı acaba yardımcı olursanız çok sevinirim

Son düzenleme:
Doktor beni biraz tedirgin etti çok korktum riskli gebelikmiş sizin doktorunuz nasıl bilgi veriyor
Tek yumurta ikizleri evet riskli o yuzden sık takip ve perinatoloji takibi gerekiyor doktorum benide bilgilendirdi olasi durumlardan ama illa olacak diye bir sey yok tabiki olasi seyleride söylemek durumundalar. Biz iyi düşünelim iyi olsun inşallah bu ctesi de perinalojide ikili tarama testine gideceğim.

Tek yumurta ikizleri evet riskli o yuzden sık takip ve perinatoloji takibi gerekiyor doktorum benide bilgilendirdi olasi durumlardan ama illa olacak diye bir sey yok tabiki olasi seyleride söylemek durumundalar. Biz iyi düşünelim iyi olsun inşallah bu ctesi de perinalojide ikili tarama testine gideceğim.
Güzel sonuçlarla karşılaş inşallah

Merhabalar perinalojide il ilçe nereye gidiyorsunuz kaç aylık hamililik?

X